Cheapest flower in Dexter, MO
Cheapest right now: 28G STRAWBERRY MAC at Verts Neighborhood Dispensary — $120 ($4.29 per gram)
89 comparable flower listings at 1 Dexter dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every Missouri city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 28G STRAWBERRY MAC Flower | each | $120 | $4.29/g | Verts Neighborhood Dispensary Dexter · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | 28G GELATO 41 Flower | each | $120 | $4.29/g | Verts Neighborhood Dispensary Dexter · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | 28G KEY LIME JACK Flower | each | $120 | $4.29/g | Verts Neighborhood Dispensary Dexter · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | 28G LEMON TREE Flower | each | $120 | $4.29/g | Verts Neighborhood Dispensary Dexter · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | 28G NIMBUS SNACKS Flower | each | $120 | $4.29/g | Verts Neighborhood Dispensary Dexter · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | 28G DR. FUNKENSTEIN Flower | each | $120 | $4.29/g | Verts Neighborhood Dispensary Dexter · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | 14G BLUE ANDEZE Flower | each | $65 | $4.64/g | Verts Neighborhood Dispensary Dexter · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | 14G ICE CREAM CAKE Flower | each | $65 | $4.64/g | Verts Neighborhood Dispensary Dexter · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 9 | 14G GELATO 41 Flower | each | $65 | $4.64/g | Verts Neighborhood Dispensary Dexter · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 10 | 14G JEALOUSY Flower | each | $65 | $4.64/g | Verts Neighborhood Dispensary Dexter · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 11 | 14G DR. FUNKENSTEIN Flower | each | $65 | $4.64/g | Verts Neighborhood Dispensary Dexter · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 12 | 14G GRAPE STREET Flower | each | $65 | $4.64/g | Verts Neighborhood Dispensary Dexter · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 13 | 14G KEY LIME JACK Flower | each | $65 | $4.64/g | Verts Neighborhood Dispensary Dexter · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 14 | 14G PINEAPPLE RAZZLES Flower | each | $65 | $4.64/g | Verts Neighborhood Dispensary Dexter · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 15 | 14G PINYATTI Flower | each | $65 | $4.64/g | Verts Neighborhood Dispensary Dexter · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 16 | 14G MEGATRON Flower | each | $70 | $5/g | Verts Neighborhood Dispensary Dexter · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 17 | 14G COFFEE CREAMER Flower | each | $70 | $5/g | Verts Neighborhood Dispensary Dexter · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 18 | 14G DOUBLE UP Flower | each | $70 | $5/g | Verts Neighborhood Dispensary Dexter · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 19 | 14G DOUBLE DURBAN KUSH Flower | each | $70 | $5/g | Verts Neighborhood Dispensary Dexter · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 20 | 14G GMO S1 POPCORN Flower | each | $70 | $5/g | Verts Neighborhood Dispensary Dexter · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 21 | 14G HONEY BUN POPCORN Flower | each | $70 | $5/g | Verts Neighborhood Dispensary Dexter · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 22 | 14G DARK RAINBOW Flower | each | $70 | $5/g | Verts Neighborhood Dispensary Dexter · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 23 | 14G APPLESCOTTI Flower | each | $70 | $5/g | Verts Neighborhood Dispensary Dexter · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 24 | 14G PINEAPPLE DONUT Flower | each | $70 | $5/g | Verts Neighborhood Dispensary Dexter · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 25 | 3.5G GELATO 41 Flower | each | $22 | $6.29/g | Verts Neighborhood Dispensary Dexter · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 26 | 14G APPLES & BANANAS Flower | each | $90 | $6.43/g | Verts Neighborhood Dispensary Dexter · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 27 | 3.5G MR BIG STUFF Flower | each | $25 | $7.14/g | Verts Neighborhood Dispensary Dexter · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 28 | 3.5G HIBACHI Flower | each | $25 | $7.14/g | Verts Neighborhood Dispensary Dexter · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 29 | 3.5G CHERRY CHEEKS Flower | each | $25 | $7.14/g | Verts Neighborhood Dispensary Dexter · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 30 | Tropicana Cherries | Big Buds | 3.5g Flower | each | $25 | $7.14/g | Verts Neighborhood Dispensary Dexter · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 31 | Candy Splash | Big Buds | 3.5g The Solid · Flower | each | $25 | $7.14/g | Verts Neighborhood Dispensary Dexter · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 32 | 3.5G OREOZ Flower | each | $25 | $7.14/g | Verts Neighborhood Dispensary Dexter · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 33 | 3.5G APPLES AND BANANAS Flower | each | $25 | $7.14/g | Verts Neighborhood Dispensary Dexter · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 34 | Lunar Haze 3.5g Flower Space Cadet · Flower | each | $25 | $7.14/g | Verts Neighborhood Dispensary Dexter · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 35 | 3.5G JELLY MINTZ Flower | each | $25 | $7.14/g | Verts Neighborhood Dispensary Dexter · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 36 | 3.5G WHITELION Flower | each | $30 | $8.57/g | Verts Neighborhood Dispensary Dexter · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 37 | 3.5G APPLESCOTTI Flower | each | $30 | $8.57/g | Verts Neighborhood Dispensary Dexter · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 38 | 3.5G LIMEHEADS #3 Flower | each | $30 | $8.57/g | Verts Neighborhood Dispensary Dexter · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 39 | Mango Haze | 3.5g Flower | each | $30 | $8.57/g | Verts Neighborhood Dispensary Dexter · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 40 | 3.5G KATSU BUBBA Flower | each | $30 | $8.57/g | Verts Neighborhood Dispensary Dexter · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
How Dexter flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Dexter price: $8.57 per gram (middle of $4.64–$11.43). That works out to about $30 an eighth.
- 93.7% of priced flower listings in Dexter publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Dexter price data: cheapest weed in Dexter, cheap ounces, Dexter flower price index, Dexter deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Missouri dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.