Cheapest weed in Independence, MO
767 Independence menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Oct 2, 2026
↑ Compare every Missouri city: cheapest weed in Missouri
Cheapest flower in Independence
See all flower prices →Cheapest right now: Codes: Flower | Miracle Alien Cookies | 28g at From The Earth Dispensary Independence — $126.65 ($4.52 per gram) · 388 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Codes: Flower | Miracle Alien Cookies | 28g Codes · Flower | ounce | $126.65$14915% off | $4.52/g | From The Earth Dispensary Independence Independence · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Lunar Haze 28g Flower Space Cadet · Flower | ounce | $130 | $4.64/g | From The Earth Dispensary Independence Independence · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Papaya Bomb Flower | half ounce | $67.15$7915% off | $4.80/g | From The Earth Dispensary Independence Independence · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Cherry Cookie Runtz | Smalls | 1 Flower | 14.15 g | $70 | $4.95/g | From The Earth Dispensary Independence Independence · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Pinyatti Flower | half ounce | $70 | $5/g | From The Earth Dispensary Independence Independence · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Grape Street Flower | half ounce | $70 | $5/g | From The Earth Dispensary Independence Independence · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Super Lemon G | Flower Flower | ounce | $143.65$16915% off | $5.13/g | From The Earth Dispensary Independence Independence · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | GDF: Flower | Baker's Honey | 28g GOOD DAY FARM · Flower | ounce | $143.65$16915% off | $5.13/g | From The Earth Dispensary Independence Independence · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Independence
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Sour Tangie | Cartridge | 1g at From The Earth Dispensary Independence — $33 ($33 per gram) · 379 comparable items at 2 stores
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Independence flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Independence →Discounted items across Independence menus, newest first.
Best dispensaries in Independence →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Prices come from licensed Missouri dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.