Cheapest flower in Independence, MO
Cheapest right now: Codes: Flower | Miracle Alien Cookies | 28g at From The Earth Dispensary Independence — $126.65 ($4.52 per gram)
388 comparable flower listings at 2 Independence dispensaries · ranked per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare flower prices across every Missouri city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Codes: Flower | Miracle Alien Cookies | 28g Codes · Flower | ounce | $126.65$14915% off | $4.52/g | From The Earth Dispensary Independence Independence · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Lunar Haze 28g Flower Space Cadet · Flower | ounce | $130 | $4.64/g | From The Earth Dispensary Independence Independence · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Papaya Bomb Flower | half ounce | $67.15$7915% off | $4.80/g | From The Earth Dispensary Independence Independence · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Cherry Cookie Runtz | Smalls | 1 Flower | 14.15 g | $70 | $4.95/g | From The Earth Dispensary Independence Independence · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Pinyatti Flower | half ounce | $70 | $5/g | From The Earth Dispensary Independence Independence · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Grape Street Flower | half ounce | $70 | $5/g | From The Earth Dispensary Independence Independence · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Super Lemon G | Flower Flower | ounce | $143.65$16915% off | $5.13/g | From The Earth Dispensary Independence Independence · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | GDF: Flower | Baker's Honey | 28g GOOD DAY FARM · Flower | ounce | $143.65$16915% off | $5.13/g | From The Earth Dispensary Independence Independence · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | Cherry Cookie Runtz Flower | 28.3 g | $150 | $5.30/g | From The Earth Dispensary Independence Independence · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | Codes: Flower | Apple Fritter | 28g Codes · Flower | ounce | $149 | $5.32/g | Good Day Farm Dispensary Independence Independence · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 11 | CODES: Flower | Grape Gas Flower | ounce | $149 | $5.32/g | Good Day Farm Dispensary Independence Independence · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 12 | Codes: Flower | Dayger #4 | 28g Codes · Flower | ounce | $149 | $5.32/g | Good Day Farm Dispensary Independence Independence · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 13 | CODES: Flower | Yuzu Sour Flower | ounce | $149 | $5.32/g | Good Day Farm Dispensary Independence Independence · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 14 | Power Bars | Popcorn Flower | quarter | $37.40$4415% off | $5.34/g | From The Earth Dispensary Independence Independence · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | Succulent Squeeze | Popcorn Flower | quarter | $37.40$4415% off | $5.34/g | From The Earth Dispensary Independence Independence · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | Major Tom 14g Flower Space Cadet · Flower | half ounce | $75 | $5.36/g | From The Earth Dispensary Independence Independence · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 17 | Lunar Haze 14g Flower Space Cadet · Flower | half ounce | $75 | $5.36/g | From The Earth Dispensary Independence Independence · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 18 | Subzero Flower | ounce | $150 | $5.36/g | From The Earth Dispensary Independence Independence · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 19 | Nectarine Squeeze Flower | ounce | $155 | $5.54/g | From The Earth Dispensary Independence Independence · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 20 | Codes: Flower | Vice City | 14g Codes · Flower | half ounce | $79 | $5.64/g | Good Day Farm Dispensary Independence Independence · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 21 | Codes: Flower | Dosilato | 28g Codes · Flower | half ounce | $79 | $5.64/g | Good Day Farm Dispensary Independence Independence · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 22 | Codes: Flower | Lucinda Williams | 14g Codes · Flower | half ounce | $79 | $5.64/g | Good Day Farm Dispensary Independence Independence · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 23 | CODES: Flower | Bruce Banner Flower | half ounce | $79 | $5.64/g | Good Day Farm Dispensary Independence Independence · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 24 | Codes: Flower | Fortune Cookie | 14g Codes · Flower | half ounce | $79 | $5.64/g | Good Day Farm Dispensary Independence Independence · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 25 | Codes: Flower | Grape Gossip | 14g Codes · Flower | half ounce | $79 | $5.64/g | Good Day Farm Dispensary Independence Independence · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 26 | CODES: Flower | Vertical Kush Flower | half ounce | $79 | $5.64/g | Good Day Farm Dispensary Independence Independence · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 27 | Codes: Flower | Tokyo Snow | 14g Codes · Flower | half ounce | $79 | $5.64/g | Good Day Farm Dispensary Independence Independence · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 28 | Galactic: Flower | Nectarine Squeeze Flower | half ounce | $80 | $5.71/g | Good Day Farm Dispensary Independence Independence · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 29 | Galactic: Flower | Jokerz Candy 5 Flower | half ounce | $80 | $5.71/g | Good Day Farm Dispensary Independence Independence · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 30 | Galactic: Flower | Ice Cream Cake Flower | half ounce | $80 | $5.71/g | Good Day Farm Dispensary Independence Independence · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 31 | Greenlight: Flower | Zoap | 14g Gold Flower | half ounce | $80 | $5.71/g | Good Day Farm Dispensary Independence Independence · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 32 | GDF: Popcorn Flower | Kumquat | 7g GOOD DAY FARM · Flower | quarter | $41.65$4915% off | $5.95/g | From The Earth Dispensary Independence Independence · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 33 | Baker's Honey | Big Buds | 28g Highway Hotel · Flower | ounce | $169 | $6.04/g | Good Day Farm Dispensary Independence Independence · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 34 | GDF: Flower | Pinnacle Flower | ounce | $169 | $6.04/g | Good Day Farm Dispensary Independence Independence · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 35 | GDF: Flower | Modified MacBerry Moonshine Flower | ounce | $169 | $6.04/g | Good Day Farm Dispensary Independence Independence · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 36 | GDF: Flower | Sour Diesel Flower | ounce | $169 | $6.04/g | Good Day Farm Dispensary Independence Independence · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 37 | GDF: Flower | Jokerz #53 | 28g GOOD DAY FARM · Flower | ounce | $169 | $6.04/g | Good Day Farm Dispensary Independence Independence · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 38 | GDF: Flower | Pink Certz #3 Flower | ounce | $169 | $6.04/g | Good Day Farm Dispensary Independence Independence · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 39 | GDF: Flower | Gaschata #01 | 28g GOOD DAY FARM · Flower | ounce | $169.15$19915% off | $6.04/g | From The Earth Dispensary Independence Independence · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 40 | OZ Kush Bx2 | Flower Flower | ounce · 2-pack | $169.15$19915% off | $6.04/g | From The Earth Dispensary Independence Independence · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
How Independence flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Independence price: $8.57 per gram (middle of $6.04–$11.43). That works out to about $30 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Independence publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Independence price data: cheapest weed in Independence, cheap ounces, Independence flower price index, Independence deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Missouri dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.