Cheapest carts & vapes in North Kansas City, MO
Cheapest right now: Lemon | Disposable | 2g at SWADE Dispensary North KC — $75 ($37.50 per gram)
200 comparable vape pens listings at 1 North Kansas City dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare carts & vapes prices across every Missouri city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lemon | Disposable | 2g Vape Pens | each | $75 | $37.50/g | SWADE Dispensary North KC North Kansas City · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 2 | Grape | Disposable | 2g Vape Pens | each | $75 | $37.50/g | SWADE Dispensary North KC North Kansas City · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 3 | Sour Apple | Disposable | 2g Vape Pens | each | $75 | $37.50/g | SWADE Dispensary North KC North Kansas City · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 4 | Koughman Stadium - 510 Vape 1g Franklin's · Vape Pens | each | $39 | $39/g | SWADE Dispensary North KC North Kansas City · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 5 | 1G 24K GOLD 510 VAPE CART Vape Pens | each | $39 | $39/g | SWADE Dispensary North KC North Kansas City · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 6 | Draco - 510 Vape 1g Franklin's · Vape Pens | each | $39 | $39/g | SWADE Dispensary North KC North Kansas City · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 7 | Ostara | Tropicana Cookies | Cartridge | 1G Ostara Cannabis · Vape Pens | each | $39 | $39/g | SWADE Dispensary North KC North Kansas City · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 8 | 1G GRAPE GALAXY 510 CART Vape Pens | each | $39 | $39/g | SWADE Dispensary North KC North Kansas City · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 9 | 1G KUSH MINTZ DISTILLATE CART Vape Pens | each | $39 | $39/g | SWADE Dispensary North KC North Kansas City · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 10 | 1G ORANGE CREAM SODA 510 CART Vape Pens | each | $39 | $39/g | SWADE Dispensary North KC North Kansas City · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 11 | 1G GALACTIC GLUE 510 CART Vape Pens | each | $39 | $39/g | SWADE Dispensary North KC North Kansas City · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 12 | Wavelength | Electric Green Apple | 0.5g Cart Wavelength Extracts · Vape Pens | each | $20 | $40/g | SWADE Dispensary North KC North Kansas City · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 13 | Wavelength | Fruit Bedrock | 0.5g Formulated Cart Wavelength Extracts · Vape Pens | each | $20 | $40/g | SWADE Dispensary North KC North Kansas City · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 14 | Wavelength | Tigers Blood | 0.5g Cart Wavelength Extracts · Vape Pens | each | $20 | $40/g | SWADE Dispensary North KC North Kansas City · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 15 | Wavelength | Strawberry Cough | 0.5g Cart Wavelength Extracts · Vape Pens | each | $20 | $40/g | SWADE Dispensary North KC North Kansas City · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 16 | Island Breeze 1g Cart Galactic Cannabis · Vape Pens | each | $40 | $40/g | SWADE Dispensary North KC North Kansas City · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 17 | 1G BLUE DREAM DISTILLATE CART Vape Pens | each | $40 | $40/g | SWADE Dispensary North KC North Kansas City · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 18 | 1G CHERRY PIE DISTILLATE CART Vape Pens | each | $40 | $40/g | SWADE Dispensary North KC North Kansas City · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 19 | 91 Octane | Cartridge | 1g Vape Pens | each | $40 | $40/g | SWADE Dispensary North KC North Kansas City · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 20 | Apple Fritter | Cartridge | 1g Sinse Cannabis · Vape Pens | each | $40 | $40/g | SWADE Dispensary North KC North Kansas City · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 21 | Banana Runtz | Cartridge | 1g Pinpoint Extracts · Vape Pens | each | $40 | $40/g | SWADE Dispensary North KC North Kansas City · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 22 | Berry Blast | Cartridge | 1g Vape Pens | each | $40 | $40/g | SWADE Dispensary North KC North Kansas City · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 23 | Blue Burst | Cartridge | 1g Sinse Cannabis · Vape Pens | each | $40 | $40/g | SWADE Dispensary North KC North Kansas City · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 24 | Blue Dream 1g Cart Galactic Cannabis · Vape Pens | each | $40 | $40/g | SWADE Dispensary North KC North Kansas City · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 25 | Blue Milky Way 1g Cart Galactic Cannabis · Vape Pens | each | $40 | $40/g | SWADE Dispensary North KC North Kansas City · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 26 | Blueberry Moon 1g Cart Galactic Cannabis · Vape Pens | each | $40 | $40/g | SWADE Dispensary North KC North Kansas City · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 27 | Candyland Kush | Cartridge | 1g Vape Pens | each | $40 | $40/g | SWADE Dispensary North KC North Kansas City · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 28 | Celestial Sherbert 1g Cart Galactic Cannabis · Vape Pens | each | $40 | $40/g | SWADE Dispensary North KC North Kansas City · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 29 | Clementine Distillate Cartridge - 1g Pinpoint Extracts · Vape Pens | each | $40 | $40/g | SWADE Dispensary North KC North Kansas City · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 30 | Cranberry Limeade | Cartridge | 1g Vape Pens | each | $40 | $40/g | SWADE Dispensary North KC North Kansas City · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 31 | Durban Poison | Cartridge | 1g Sinse Cannabis · Vape Pens | each | $40 | $40/g | SWADE Dispensary North KC North Kansas City · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 32 | Florida Sunshine 1g Cart Galactic Cannabis · Vape Pens | each | $40 | $40/g | SWADE Dispensary North KC North Kansas City · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 33 | Grape Ape | Cartridge | 1g Galactic Cannabis · Vape Pens | each | $40 | $40/g | SWADE Dispensary North KC North Kansas City · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 34 | Jack Herer | Cartridge | 1g Sinse Cannabis · Vape Pens | each | $40 | $40/g | SWADE Dispensary North KC North Kansas City · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 35 | Mai Grape | Cartridge | 1g Sinse Cannabis · Vape Pens | each | $40 | $40/g | SWADE Dispensary North KC North Kansas City · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 36 | Martian Melon 1g Cart Galactic Cannabis · Vape Pens | each | $40 | $40/g | SWADE Dispensary North KC North Kansas City · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 37 | Mimosa Distillate Cartridge - 1g Pinpoint Extracts · Vape Pens | each | $40 | $40/g | SWADE Dispensary North KC North Kansas City · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 38 | Mtn. Quencher | Cartridge | 1g Vape Pens | each | $40 | $40/g | SWADE Dispensary North KC North Kansas City · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 39 | Peaches and Cream 1g Cart Galactic Cannabis · Vape Pens | each | $40 | $40/g | SWADE Dispensary North KC North Kansas City · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 40 | Permanent Marker 1g Cart Galactic Cannabis · Vape Pens | each | $40 | $40/g | SWADE Dispensary North KC North Kansas City · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
How North Kansas City vape pens prices compare
Every row above is priced per gram of oil, so a 0.5g cart can't look cheaper than a 1g one. That is the only way to compare a vape pens menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical North Kansas City price: $50 per gram (middle of $40–$80). That works out to about $175 an eighth.
- 100% of priced vape pens listings in North Kansas City publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More North Kansas City price data: cheapest weed in North Kansas City, cheap ounces, North Kansas City flower price index, North Kansas City deals.
Cheapest flowerCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Missouri dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.