Cheapest weed in Whitefish, MT
687 Whitefish menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every Montana city: cheapest weed in Montana
Cheapest flower in Whitefish
See all flower prices →Cheapest right now: Blueberry Diesel - Shake - 7.31g at Hush Dispensary — $20 ($2.74 per gram) · 108 comparable items at 4 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Blueberry Diesel - Shake - 7.31g Flower | 7.31 g | $20 | $2.74/g | Hush Dispensary Whitefish · ★ 5.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 2 | House Hippie Crasher Flower | eighth | $10.50 | $3/g | Mission Mountain Organics - Whitefish Dispensary Whitefish · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Diesel Burger - Flower Flower | 4.02 g | $15 | $3.73/g | Hush Dispensary Whitefish · ★ 5.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 4 | Bruce Banner #3 - 2pk Joints Flower | eighth · 2-pack | $18 | $5.14/g | Hush Dispensary Whitefish · ★ 5.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 5 | Cheetah Piss - Flower Flower | eighth | $18 | $5.14/g | Hush Dispensary Whitefish · ★ 5.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 6 | Juicee J Flower | gram | $5.50 | $5.50/g | Mission Mountain Organics - Whitefish Dispensary Whitefish · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Bananaconda Flower | gram | $5.50 | $5.50/g | Mission Mountain Organics - Whitefish Dispensary Whitefish · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | GMO Cookies | 1g Flower | gram | $5.50 | $5.50/g | Mission Mountain Organics - Whitefish Dispensary Whitefish · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Whitefish
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Black Cherry Punch - 0.9g Cart at Hush Dispensary — $24.33 ($2.43 per gram) · 173 comparable items at 4 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Black Cherry Punch - 0.9g Cart Vape Pens | 9/10 g | $24.33 | $2.43/g | Hush Dispensary Whitefish · ★ 5.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 2 | Sour Alien - 0.9g Cart - 0.9g Vape Pens | 9/10 g | $24.35 | $2.44/g | Hush Dispensary Whitefish · ★ 5.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 3 | Wedding Cake - 0.9g Cart Vape Pens | 9/10 g | $24.35 | $2.44/g | Hush Dispensary Whitefish · ★ 5.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 4 | Lychee - 0.9g Cart Vape Pens | 9/10 g | $24.35 | $2.44/g | Hush Dispensary Whitefish · ★ 5.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 5 | Peaches & Cream | Cartridge | 0.9g Vape Pens | 9/10 g | $24.35 | $2.44/g | Hush Dispensary Whitefish · ★ 5.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 6 | Apple Fritter - 0.9g Cart - 0.9g Vape Pens | 9/10 g | $24.35 | $2.44/g | Hush Dispensary Whitefish · ★ 5.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 7 | Lemon Tree - 0.9g Cart Vape Pens | 9/10 g | $24.35 | $2.44/g | Hush Dispensary Whitefish · ★ 5.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 8 | Rocket Pop - 0.9g - 0.9g Distillate Cart Vape Pens | 9/10 g | $24.35 | $2.44/g | Hush Dispensary Whitefish · ★ 5.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
Cheapest edibles in Whitefish
See all edibles prices →Cheapest right now: Tropic Punch Happy Caps | Gummies | 14pk | 250mg/ea at Hush Dispensary — $30 ($12 per 100mg of THC) · 50 comparable items at 4 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Tropic Punch Happy Caps | Gummies | 14pk | 250mg/ea Edibles | each · 14-pack · 250mg THC | $30 | $12/100mg THC | Hush Dispensary Whitefish · ★ 5.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 2 | Blue Raspberry Gummies | Gummies | 100mg/ea Edibles | each · 100mg THC | $13 | $13/100mg THC | Hush Dispensary Whitefish · ★ 5.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 3 | CBD Gummies : Anytime : 10pk - 100mg Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $15 | $15/100mg THC | Big Mountain Botanicals Whitefish · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | CBD Gummies : Night-time : 10pk - 100mg Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $15 | $15/100mg THC | Big Mountain Botanicals Whitefish · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Sinful Shooter - Maui Wowie - 99mg Edibles | each · 99mg THC | $16 | $16.16/100mg THC | Hush Dispensary Whitefish · ★ 5.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 6 | Salute - Mango - 100mg Edibles | each · 100mg THC | $18 | $18/100mg THC | Hush Dispensary Whitefish · ★ 5.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 7 | Orange Cream Unwind Fast Acting Gummies, 50mg 2-pack High Road Edibles · Edibles | each · 2-pack · 50mg THC | $9.50 | $19/100mg THC | Mission Mountain Organics - Whitefish Dispensary Whitefish · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Sour Blue Raspberry Gummies | 100mg | 10ct | 10mg/ea Smokiez Edibles · Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $20 | $20/100mg THC | Mission Mountain Organics - Whitefish Dispensary Whitefish · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
Cheapest concentrates in Whitefish
See all concentrates prices →Cheapest right now: Lemon Cherry Sherb - 0.9g Cart at Hush Dispensary — $24.33 ($2.43 per gram) · 174 comparable items at 4 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lemon Cherry Sherb - 0.9g Cart Concentrates | 9/10 g | $24.33 | $2.43/g | Hush Dispensary Whitefish · ★ 5.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 2 | Citron - 0.9g Cart Dispo - 0.9g Concentrates | 9/10 g | $30 | $3/g | Hush Dispensary Whitefish · ★ 5.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 3 | Blue Dream - 0.9g Dispo Concentrates | 9/10 g | $30.08 | $3.01/g | Hush Dispensary Whitefish · ★ 5.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 4 | Grape Bubblegum - Sauce 0.9g Cart Concentrates | 9/10 g | $35 | $3.50/g | Hush Dispensary Whitefish · ★ 5.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 5 | Guava Lava - 0.9g Dispo Concentrates | 9/10 g | $35 | $3.50/g | Hush Dispensary Whitefish · ★ 5.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 6 | Key Lime Pie - 0.9g Dispo Concentrates | 9/10 g | $35 | $3.50/g | Hush Dispensary Whitefish · ★ 5.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 7 | Pineapple Tamarindo - 0.9g Dispo Concentrates | 9/10 g | $35 | $3.50/g | Hush Dispensary Whitefish · ★ 5.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 8 | Thin Mintz - 0.9g Dispo Concentrates | 9/10 g | $35 | $3.50/g | Hush Dispensary Whitefish · ★ 5.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
Cheapest pre-rolls in Whitefish
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: Super Boof | Minis | 0.35g | 10pk at Mission Mountain Organics - Whitefish Dispensary — $20 ($5 per gram) · 111 comparable items at 4 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Super Boof | Minis | 0.35g | 10pk Pre-rolls | 4 g · 10-pack | $20 | $5/g | Mission Mountain Organics - Whitefish Dispensary Whitefish · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Afghan Cow | Minis | 0.4g | 5pk Pre-rolls | 2 g · 5-pack | $11 | $5.50/g | Mission Mountain Organics - Whitefish Dispensary Whitefish · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Strawbinati Preroll Pre-rolls | 3/5 g | $3.50 | $5.83/g | Grizzly Pine Whitefish · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Hippie Crasher - 10 Pack - 0.5g Prerolls Pre-rolls | 5 g · 10-pack | $32 | $6.40/g | Mission Mountain Organics - Whitefish Dispensary Whitefish · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Acapulco Gold | Minis | 0.4g | 10pk Pre-rolls | 4 g · 10-pack | $28 | $7/g | Mission Mountain Organics - Whitefish Dispensary Whitefish · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Pre-Roll : 3 Pack : Blue Cheese - 1.5G Pre-rolls | each · 3-pack | $11 | $7.33/g | Big Mountain Botanicals Whitefish · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Gummo - 0.5g Preroll Pre-rolls | 1/2 g | $4 | $8/g | Mission Mountain Organics - Whitefish Dispensary Whitefish · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | 303 OG Kush | Minis | 0.5g Pre-rolls | 1/2 g | $4 | $8/g | Mission Mountain Organics - Whitefish Dispensary Whitefish · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
Cheapest infused pre-rolls in Whitefish
See all infused pre-rolls prices →Cheapest right now: SFV OG/Maple Dunks | Infused Joints | .8g each | 3pk at Grizzly Pine — $35 ($14.58 per gram) · 54 comparable items at 3 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | SFV OG/Maple Dunks | Infused Joints | .8g each | 3pk Groove Solventless · Infused Pre-rolls | 2.4 g · 3-pack | $35 | $14.58/g | Grizzly Pine Whitefish · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Watermelon Laterz/Garlic Cookies | Infused Joints | .8g each | 3pk Groove Solventless · Infused Pre-rolls | 2.4 g · 3-pack | $35 | $14.58/g | Grizzly Pine Whitefish · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Rainbow Sherbert #11/Garlic Cookies Bubble Hash Infused 3pk Infused Pre-rolls | 2.4 g · 3-pack | $35 | $14.58/g | Grizzly Pine Whitefish · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Wakanda Gushers - Preroll 1g Infused Pre-rolls | gram | $15 | $15/g | Hush Dispensary Whitefish · ★ 5.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 5 | Blue Dream - Infused Preroll Infused Pre-rolls | gram | $15 | $15/g | Hush Dispensary Whitefish · ★ 5.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 6 | Scooby Diesel | Infused Blunts | 1g Infused Pre-rolls | gram | $15 | $15/g | Hush Dispensary Whitefish · ★ 5.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 7 | Animal Face - Infused Preroll Infused Pre-rolls | gram | $15 | $15/g | Hush Dispensary Whitefish · ★ 5.0 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 8 | Infused Intergalactic Gorilla 5pk Prerolls Infused Pre-rolls | 3.125 g · 5-pack | $52.50 | $16.80/g | Grizzly Pine Whitefish · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Whitefish flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Whitefish →Discounted items across Whitefish menus, newest first.
Best dispensaries in Whitefish →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Prices come from licensed Montana dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.