Cheapest flower in Carson City, NV
Cheapest right now: Brownie Scout at Zen Leaf Cannabis Dispensary — $25.50 ($3.64 per gram)
173 comparable flower listings at 1 Carson City dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every Nevada city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Brownie Scout Flower | quarter | $25.50 | $3.64/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Runtz Flower | quarter | $25.50 | $3.64/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Good Green Fruitcake 14g Flower Flower | each | $75.50 | $5.39/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Donny Burger Flower | half ounce | $75.50 | $5.39/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Pineapple Breeze Flower | half ounce | $75.50 | $5.39/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Doughboy OG Flower | half ounce | $75.50 | $5.39/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Apple Tartz Flower | half ounce | $75.50 | $5.39/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Gland Gains Flower | half ounce | $75.50 | $5.39/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | Garlic Sundae Flower | eighth | $20.50 | $5.86/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | Scoby Flower | eighth | $20.50 | $5.86/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | Jealousy Flower | gram | $7.25 | $7.25/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | 91 Chem VA Skunk Flower | gram | $7.25 | $7.25/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | Kush Cake Flower | gram | $7.25 | $7.25/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | Pot O Gold Flower | gram | $7.25 | $7.25/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | Puff Fiction Flower | gram | $7.25 | $7.25/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | CAP Junky Flower | gram | $7.25 | $7.25/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 17 | Cereal Chiller Flower | gram | $7.25 | $7.25/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 18 | LONDON PURPZ - 3.5G STIIIZY · Flower | eighth | $25.50 | $7.29/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 19 | PINK CHAMPAGNE - 3.5G STIIIZY · Flower | eighth | $25.50 | $7.29/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 20 | Goats Milk Flower | eighth | $25.50 | $7.29/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 21 | STIIIZY OG Flower | eighth | $25.50 | $7.29/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 22 | Savvy | Blackberry Prime | Big Buds | 3.5g Savvy · Flower | each | $25.50 | $7.29/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 23 | Frost King Flower | eighth | $25.50 | $7.29/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 24 | Rainbow Cream Flower | eighth | $25.50 | $7.29/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 25 | Motorbreath Flower | gram | $7.50 | $7.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 26 | Grape Bubblegum Flower | gram | $7.50 | $7.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 27 | Tropical Cookies Flower | gram | $7.50 | $7.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 28 | Nightmare Cookies Flower | gram | $7.50 | $7.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 29 | Jackpot OG Flower | gram | $7.50 | $7.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 30 | GSC x French Toast Flower | gram | $7.50 | $7.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 31 | The Soap Flower | gram | $7.50 | $7.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 32 | Tahiti Twist Flower | gram | $7.50 | $7.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 33 | Blue Dream 2.0 Flower | gram | $7.50 | $7.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 34 | Venom OG Flower | gram | $7.50 | $7.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 35 | Banana Split Flower | gram | $7.50 | $7.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 36 | Bear Claw Flower | gram | $7.50 | $7.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 37 | Grape Monster Flower | gram | $7.50 | $7.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 38 | Tropicana Banana Flower | gram | $7.50 | $7.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 39 | Passionfruit Gelato Flower | gram | $7.50 | $7.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 40 | Sunny Side Up Flower | gram | $7.50 | $7.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
How Carson City flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Carson City price: $8.71 per gram (middle of $7.29–$14.50). That works out to about $30.49 an eighth.
- 96.6% of priced flower listings in Carson City publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Carson City price data: cheapest weed in Carson City, cheap ounces, Carson City flower price index, Carson City deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Nevada dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.