Cheapest carts & vapes in Carson City, NV
Cheapest right now: Blue Dream at Zen Leaf Cannabis Dispensary — $20.50 ($2.05 per gram)
110 comparable vape pens listings at 1 Carson City dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare carts & vapes prices across every Nevada city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Blue Dream Vape Pens | 3/10 g | $20.50 | $2.05/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Vacay - Pineapple Mimosa Disposable Pen [300mg] Savvy · Vape Pens | 3/10 g | $20.50 | $2.05/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Granddaddy Purple Vape Pens | 3/10 g | $20.50 | $2.05/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Sleepover - Cherry Sorbet 4:1 (THC:CBN) Disposable Pen [300mg] Savvy · Vape Pens | 3/10 g | $20.50 | $2.05/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Fresh Berry Vape Pens | 3/10 g | $20.50 | $2.05/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Lemon Cake Vape Pens | 3/10 g | $20.50 | $2.05/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Blue Raz Haze Vape Pens | 2 g | $49.50 | $24.75/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Peaches & Cream Vape Pens | 2 g | $49.50 | $24.75/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | Clementine Vape Pens | 2 g | $49.50 | $24.75/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | Apple Fritter Vape Pens | 2 g | $49.50 | $24.75/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | Lemon Lime Sorbet | Disposable | 2g Vape Pens | 2 g | $50.50 | $25.25/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | Guava Gelato Vape Pens | 2 g | $50.50 | $25.25/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | Apple Pie Vape Pens | 2 g | $50.50 | $25.25/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | Midnight Moon Vape Pens | 2 g | $50.50 | $25.25/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | Berry Bliss | AiroX2 - Artisan Series | 2g All-in-One Airo Brands · Vape Pens | 2 g · 2-pack | $50.50 | $25.25/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | Tangie Dream | Cartridge | 2g Vape Pens | 2 g | $50.50 | $25.25/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 17 | Caribbean Breeze | Cartridge | 2g Vape Pens | 2 g | $50.50 | $25.25/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 18 | Juicy Mango Vape Pens | 2 g | $54.50 | $27.25/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 19 | Mango Vape Pens | gram | $28.50 | $28.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 20 | Blue Raz Haze | Disposable | 2g Vape Pens | 2 g | $59.50 | $29.75/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 21 | Grape Kush | Disposable | 2g Vape Pens | 2 g | $59.50 | $29.75/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 22 | Mountain Diesel Vape Pens | gram | $30.50 | $30.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 23 | Ray Charles Essentials Cartridge Select · Vape Pens | gram | $30.50 | $30.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 24 | Baja Smash Vape Pens | gram | $30.50 | $30.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 25 | Northern Lights Vape Pens | gram | $34.50 | $34.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 26 | Durban Poison Vape Pens | gram | $34.50 | $34.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 27 | Bombsicle Vape Pens | gram | $34.50 | $34.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 28 | Forbidden Apple Vape Pens | 2 g | $70.50 | $35.25/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 29 | Blueberry Lemon Haze Vape Pens | 2 g | $70.50 | $35.25/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 30 | Guavalicious Vape Pens | 2 g | $70.50 | $35.25/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 31 | Cantaloupe Dream Vape Pens | 2 g | $70.50 | $35.25/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 32 | Maui Wowie Vape Pens | gram | $35.50 | $35.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 33 | Mystic Brew Vape Pens | gram | $35.50 | $35.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 34 | Blueberry Muffin Vape Pens | gram | $35.50 | $35.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 35 | Lemon Cheesecake Vape Pens | gram | $35.50 | $35.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 36 | Biscotti Vape Pens | 0.95 g | $36.50 | $38.42/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 37 | - SOUR DIESEL - Pod - 0.85g STIIIZY · Vape Pens | 0.95 g | $36.50 | $38.42/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 38 | Blue Burst Vape Pens | 0.95 g | $36.50 | $38.42/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 39 | Orange Sunset Vape Pens | 0.95 g | $36.50 | $38.42/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 40 | Cherry Sorbet 4:1 THC:CBN Vape Pens | gram | $38.50 | $38.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Carson City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
How Carson City vape pens prices compare
Every row above is priced per gram of oil, so a 0.5g cart can't look cheaper than a 1g one. That is the only way to compare a vape pens menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Carson City price: $41 per gram (middle of $25.25–$51). That works out to about $143.50 an eighth.
- 100% of priced vape pens listings in Carson City publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Carson City price data: cheapest weed in Carson City, cheap ounces, Carson City flower price index, Carson City deals.
Cheapest flowerCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Nevada dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.