Cheapest flower in Fernley, NV
Cheapest right now: Tropicana Acai | Big Buds | 14g at Silver State Relief — $33.59 ($2.40 per gram)
113 comparable flower listings at 1 Fernley dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every Nevada city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Tropicana Acai | Big Buds | 14g Flower | half ounce | $33.59 | $2.40/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Brownie Scout Flower | quarter | $17.74 | $2.53/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Bubba Fett Flower | quarter | $17.74 | $2.53/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Master Kush Flower | quarter | $17.74 | $2.53/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Micro Fruitstripez Flower | half ounce | $37.35 | $2.67/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Micro Dope Limon Flower | half ounce | $37.35 | $2.67/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Micro Purple Starfruit Flower | half ounce | $37.35 | $2.67/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Micro Pineapple Flower | half ounce | $37.35 | $2.67/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Micro Lemon Batter Flower | half ounce | $37.35 | $2.67/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Micro Grand Cru Flower | half ounce | $37.35 | $2.67/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Island Breeze Flower | half ounce | $37.35 | $2.67/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Micro Alpine Taffy Flower | half ounce | $37.35 | $2.67/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Lemon Fresh Flower | half ounce | $37.35 | $2.67/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Micro White Widow Flower | half ounce | $37.35 | $2.67/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Micro Tamarindo Flower | half ounce | $37.35 | $2.67/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Micro Tahoe OG Flower | half ounce | $37.35 | $2.67/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Blue Dream Flower | half ounce | $37.35 | $2.67/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Micro Sorbetto Flower | half ounce | $37.35 | $2.67/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Micro Reno Runtz Flower | half ounce | $37.35 | $2.67/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Melonade | Big Buds | 14g Flower | half ounce | $38.25 | $2.73/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Space Admiral Flower | gram | $3.71 | $3.71/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Royale Grape | Big Buds | 3.5g Flower | half ounce | $70.03 | $5/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | White Zerbert Flower | half ounce | $70.03 | $5/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Sonic Slush Flower | half ounce | $70.03 | $5/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Blue Guava | 14.19g Flower | half ounce | $70.03 | $5/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Purple Slushie Flower | half ounce | $70.03 | $5/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | O.B.X. | Big Buds | 14g Flower | half ounce | $70.03 | $5/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Pineapple Donut Flower | eighth | $18.21 | $5.20/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Pineapple Icee Flower | eighth | $18.21 | $5.20/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Pineapple Taffy Flower | eighth | $18.21 | $5.20/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Grand Cru Flower | eighth | $18.21 | $5.20/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Cinnamon Girl Flower | eighth | $18.21 | $5.20/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Lemon Batter Flower | eighth | $18.21 | $5.20/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Alien Kush | 14.19g Flower | quarter | $38.28 | $5.47/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Peanut Butter Souffle | 14g Flower | quarter | $38.28 | $5.47/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | OG Diesel | 14g Flower | quarter | $38.28 | $5.47/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | The Juice | Big Buds | 14.19g Flower | quarter | $38.28 | $5.47/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | High Sierra Flower | gram | $5.60 | $5.60/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | White Widow Flower | gram | $5.60 | $5.60/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Alpine Taffy Flower | gram | $5.60 | $5.60/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Fernley flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Fernley price: $5.60 per gram (middle of $2.67–$9.34). That works out to about $19.60 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Fernley publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Fernley price data: cheapest weed in Fernley, cheap ounces, Fernley flower price index, Fernley deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Nevada dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.