Cheapest carts & vapes in Fernley, NV
Cheapest right now: City Trees 1g Banana Kush Cartridge at Silver State Relief — $15.08 ($15.08 per gram)
85 comparable vape pens listings at 1 Fernley dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare carts & vapes prices across every Nevada city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | City Trees 1g Banana Kush Cartridge City Trees · Vape Pens | gram | $15.08$17.7415% off | $15.08/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Sauce | Essentials | Blueberry Kush | Live Resin Disposable | 1g Sauce. · Vape Pens | gram | $22.97$38.2840% off | $22.97/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Sauce | Essentials | Apple Fritter | Live Resin Disposable | 1g Sauce. · Vape Pens | gram | $22.97$38.2840% off | $22.97/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Sauce | Essentials | White Widow | Live Resin Disposable | 1g Sauce. · Vape Pens | gram | $22.97$38.2840% off | $22.97/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Grape Ape Essentials Cartridge Select · Vape Pens | gram | $23.34 | $23.34/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Unicorn Piss Essentials Cartridge 1g Select · Vape Pens | gram | $23.34 | $23.34/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Sauce | Classics | OG Grandaddy Purp | Disposable | 1g Sauce. · Vape Pens | gram | $27.08 | $27.08/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Sauce | Classics | Blue Dream | Disposable | 1g Sauce. · Vape Pens | gram | $27.08 | $27.08/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Sauce | Classics | White Blueberry | Disposable | 1g Sauce. · Vape Pens | gram | $27.08 | $27.08/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Sauce | Classics | Purple Haze | Disposable | 1g Sauce. · Vape Pens | gram | $27.08 | $27.08/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Sauce | Classics | Skywalker OG | Disposable | 1g Sauce. · Vape Pens | gram | $27.08 | $27.08/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Dream | ROVE Classics | 0.5g ROVE · Vape Pens | 1/2 g | $14.47$28.9450% off | $28.94/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Waui | ROVE Classics | 0.5g ROVE · Vape Pens | 1/2 g | $14.47$28.9450% off | $28.94/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Sour Jack | ROVE Classics | 0.5g ROVE · Vape Pens | 1/2 g | $14.47$28.9450% off | $28.94/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Kush | ROVE Classics | 0.5g ROVE · Vape Pens | 1/2 g | $14.47$28.9450% off | $28.94/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Vape - MAGIC MELON 1G All-In-One STIIIZY · Vape Pens | gram | $33.61 | $33.61/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Vape Cartridge - MAGIC MELON .5G Original THC Pod - STIIIZY STIIIZY · Vape Pens | 1/2 g | $17.74 | $35.48/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Vape Cartridge - PINK ACAI .5G Original THC Pod - STIIIZY STIIIZY · Vape Pens | 1/2 g | $17.74 | $35.48/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Vape Cartridge - STRAWNANA .5G Original THC Pod - STIIIZY STIIIZY · Vape Pens | 1/2 g | $17.74 | $35.48/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Vape Cartridge - BISCOTTI .5G Original THC Pod - STIIIZY STIIIZY · Vape Pens | 1/2 g | $17.74 | $35.48/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Vape Cartridge - GRANDDADDY PURP .5G Original THC Pod - STIIIZY STIIIZY · Vape Pens | 1/2 g | $17.74 | $35.48/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Sauce | Essentials | Aloha Express | Live Resin Disposable | 1g Sauce. · Vape Pens | gram | $38.28 | $38.28/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Punch | ROVE Classics | 0.5g ROVE · Vape Pens | gram | $38.28 | $38.28/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Vape - WHITE RASPBERRY LIIIL STIIIZY · Vape Pens | 1/2 g | $19.61 | $39.22/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Vape - BIRTHDAY CAKE LIIIL STIIIZY · Vape Pens | 1/2 g | $19.61 | $39.22/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Vape - MAGIC MELON .5G LIIIL STIIIZY · Vape Pens | 1/2 g | $19.61 | $39.22/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Vape - ORANGE SUNSET .5G LIIIL STIIIZY · Vape Pens | 1/2 g | $19.61 | $39.22/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Vape - PINEAPPLE RUNTZ 500MG LIIIL STIIIZY · Vape Pens | 1/2 g | $19.61 | $39.22/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Vape - PINK ACAI LIIIL STIIIZY · Vape Pens | 1/2 g | $19.61 | $39.22/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Vape - STRAWNANA LIIIL STIIIZY · Vape Pens | 1/2 g | $19.61 | $39.22/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Pineapple Express | Melted Diamond Live Resin Pod | 1.0g (Reload) ROVE · Vape Pens | gram | $45.75 | $45.75/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Apple Jack | Melted Diamond Live Resin Vaporizer | 1.0g (Reload) ROVE · Vape Pens | gram | $45.75 | $45.75/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Northern Lights | Melted Diamond Live Resin Vaporizer | 1.0g (Reload) ROVE · Vape Pens | gram | $45.75 | $45.75/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Strawberry Cough | Melted Diamond Live Resin Vaporizer | 1.0g (Reload) ROVE · Vape Pens | gram | $45.75 | $45.75/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Maui Waui | Melted Diamond Live Resin Vaporizer | 1.0g (Reload) ROVE · Vape Pens | gram | $45.75 | $45.75/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Granddaddy Purp | Melted Diamond Live Resin Vaporizer | 1.0g (Reload) ROVE · Vape Pens | gram | $45.75 | $45.75/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Blue Dream | Melted Diamond Live Resin Vaporizer | 1.0g (Reload) ROVE · Vape Pens | gram | $45.75 | $45.75/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Watermelon Burst | Melted Diamond Live Resin Vaporizer | 1.0g (Reload) ROVE · Vape Pens | gram | $45.75 | $45.75/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Orange Crush | Melted Diamond Live Resin Vaporizer | 1.0g (Reload) ROVE · Vape Pens | gram | $45.75 | $45.75/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Fruit Punch | Melted Diamond Live Resin Pod | 1.0g ROVE · Vape Pens | gram | $45.75 | $45.75/g | Silver State Relief Fernley · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Fernley vape pens prices compare
Every row above is priced per gram of oil, so a 0.5g cart can't look cheaper than a 1g one. That is the only way to compare a vape pens menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Fernley price: $45.75 per gram (middle of $27.08–$69.10). That works out to about $160.13 an eighth.
- 100% of priced vape pens listings in Fernley publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Fernley price data: cheapest weed in Fernley, cheap ounces, Fernley flower price index, Fernley deals.
Cheapest flowerCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Nevada dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.