Cheapest flower in Sun Valley, NV
Cheapest right now: Prime Cannabis Cherry Tangerine Shake 28g at Curaleaf Dispensary Sun Valley — $55 ($1.96 per gram)
240 comparable flower listings at 1 Sun Valley dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every Nevada city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Prime Cannabis Cherry Tangerine Shake 28g Flower | ounce | $55$7021% off | $1.96/g | Curaleaf Dispensary Sun Valley Sun Valley · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Prime Cannabis Watermelon Later Shake 28g Flower | ounce | $55$7021% off | $1.96/g | Curaleaf Dispensary Sun Valley Sun Valley · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Prime Cannabis Cherry Tangerine Shake 14g Flower | half ounce | $30$4025% off | $2.14/g | Curaleaf Dispensary Sun Valley Sun Valley · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Prime Cannabis Green Crack Shake 14g Flower | half ounce | $30$4025% off | $2.14/g | Curaleaf Dispensary Sun Valley Sun Valley · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Prime Cannabis Blue Venom Shake 14g Flower | half ounce | $30$4025% off | $2.14/g | Curaleaf Dispensary Sun Valley Sun Valley · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Prime Cannabis Secret Weapon Shake 14g Flower | half ounce | $30$4025% off | $2.14/g | Curaleaf Dispensary Sun Valley Sun Valley · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | BaM LV Glue Whole Flower 14g Flower | half ounce | $36$6040% off | $2.57/g | Curaleaf Dispensary Sun Valley Sun Valley · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Ghost Town Lemon Junky Whole Flower 14g Flower | half ounce | $36$6040% off | $2.57/g | Curaleaf Dispensary Sun Valley Sun Valley · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Hustler's Ambition - Tallymon 14g Hustler's Ambition · Flower | half ounce | $36$6040% off | $2.57/g | Curaleaf Dispensary Sun Valley Sun Valley · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | &Shine Animal Face Shake 14g Flower | half ounce | $40 | $2.86/g | Curaleaf Dispensary Sun Valley Sun Valley · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | High Lights Frozen Peaches Whole Flower 14g Flower | half ounce | $45$6025% off | $3.21/g | Curaleaf Dispensary Sun Valley Sun Valley · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Prime Cannabis Cherry Tangerine Whole Flower 14g Flower | half ounce | $45$6025% off | $3.21/g | Curaleaf Dispensary Sun Valley Sun Valley · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Prime Cannabis Frozen Fruit Whole Flower 14g Flower | half ounce | $45$6025% off | $3.21/g | Curaleaf Dispensary Sun Valley Sun Valley · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | House GovernMint Oasis Shake 14g Flower | half ounce | $45 | $3.21/g | Curaleaf Dispensary Sun Valley Sun Valley · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | House Daystripper Shake 14g Flower | half ounce | $45 | $3.21/g | Curaleaf Dispensary Sun Valley Sun Valley · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | House Animal Sherb Mints Shake 14g Flower | half ounce | $45 | $3.21/g | Curaleaf Dispensary Sun Valley Sun Valley · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | High Lights Las Vegas Lemon Popcorn 14g Flower | half ounce | $45$6025% off | $3.21/g | Curaleaf Dispensary Sun Valley Sun Valley · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | SeCHe Private Party Ground Flower 14g Flower | half ounce | $45 | $3.21/g | Curaleaf Dispensary Sun Valley Sun Valley · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | SeCHe Mellows Ground Flower 14g Flower | half ounce | $45 | $3.21/g | Curaleaf Dispensary Sun Valley Sun Valley · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | SeCHe Lemon Fresh Ground Flower 14g Flower | half ounce | $45 | $3.21/g | Curaleaf Dispensary Sun Valley Sun Valley · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | SeCHe Green Diesel Ground Flower 14g Flower | half ounce | $45 | $3.21/g | Curaleaf Dispensary Sun Valley Sun Valley · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Cocolato - Indoor - 14g STIIIZY · Flower | half ounce | $45$6025% off | $3.21/g | Curaleaf Dispensary Sun Valley Sun Valley · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | AMA Tangello Whole Flower 14g Flower | half ounce | $45$6025% off | $3.21/g | Curaleaf Dispensary Sun Valley Sun Valley · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Runtz - Indoor - 14g STIIIZY · Flower | half ounce | $45$6025% off | $3.21/g | Curaleaf Dispensary Sun Valley Sun Valley · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | SeCHe Citron Ground Flower 14g Flower | half ounce | $45 | $3.21/g | Curaleaf Dispensary Sun Valley Sun Valley · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Prime Cannabis Secret Weapon Whole Flower 14g Flower | half ounce | $45$6531% off | $3.21/g | Curaleaf Dispensary Sun Valley Sun Valley · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | La Bomba 14g Lavi · Flower | half ounce | $45$6025% off | $3.21/g | Curaleaf Dispensary Sun Valley Sun Valley · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | VVG White Widow Popcorn 14g Flower | half ounce | $45$6025% off | $3.21/g | Curaleaf Dispensary Sun Valley Sun Valley · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | VVG Purple Cake Batter Popcorn 14g Flower | half ounce | $45$6025% off | $3.21/g | Curaleaf Dispensary Sun Valley Sun Valley · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | VVG Bubblegum Gelato Popcorn 14g Flower | half ounce | $45$6025% off | $3.21/g | Curaleaf Dispensary Sun Valley Sun Valley · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | STIIIZY Sunset Sherbert Whole Flower 14g Flower | half ounce | $45$6025% off | $3.21/g | Curaleaf Dispensary Sun Valley Sun Valley · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | STIIIZY Stiiizy OG Whole Flower 14g Flower | half ounce | $45$6025% off | $3.21/g | Curaleaf Dispensary Sun Valley Sun Valley · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | STIIIZY Sherbbles Whole Flower 14g Flower | half ounce | $45$6025% off | $3.21/g | Curaleaf Dispensary Sun Valley Sun Valley · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | STIIIZY Pink Champagne Whole Flower 14g Flower | half ounce | $45$6025% off | $3.21/g | Curaleaf Dispensary Sun Valley Sun Valley · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | VVG Blueberry Haze Popcorn 14g Flower | half ounce | $45$6025% off | $3.21/g | Curaleaf Dispensary Sun Valley Sun Valley · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | VVG Amnesia Lemon Popcorn 14g Flower | half ounce | $45$6025% off | $3.21/g | Curaleaf Dispensary Sun Valley Sun Valley · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | STIIIZY London Purpz Whole Flower 14g Flower | half ounce | $45$6025% off | $3.21/g | Curaleaf Dispensary Sun Valley Sun Valley · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | House Sub Zero #12 Shake 14g Flower | half ounce | $45 | $3.21/g | Curaleaf Dispensary Sun Valley Sun Valley · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | House Sonoran #1 Shake 14g Flower | half ounce | $45 | $3.21/g | Curaleaf Dispensary Sun Valley Sun Valley · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | STIIIZY Goats Milk Whole Flower 14g Flower | half ounce | $45$6025% off | $3.21/g | Curaleaf Dispensary Sun Valley Sun Valley · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Sun Valley flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Sun Valley price: $5.18 per gram (middle of $3.21–$10). That works out to about $18.13 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Sun Valley publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Sun Valley price data: cheapest weed in Sun Valley, cheap ounces, Sun Valley flower price index, Sun Valley deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Nevada dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.