Cheapest weed in Bloomfield, NJ
95 Bloomfield menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every New Jersey city: cheapest weed in New Jersey
Cheapest carts & vapes in Bloomfield
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Savvy | Watermelon Z | Pods | 2g at The Public Garden Dispensary Bloomfield — $52 ($26 per gram) · 55 comparable items at 1 stores
Cheapest pre-rolls in Bloomfield
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: Octane Mintz | Pre-Roll 5 Pack | Ozone | 2.5g at The Public Garden Dispensary Bloomfield — $20 ($8 per gram) · 37 comparable items at 1 stores
Cheapest infused pre-rolls in Bloomfield
See all infused pre-rolls prices →Cheapest right now: All Times Sherbet Cake | Infused Pre-Rolls 5pk | 2g at The Public Garden Dispensary Bloomfield — $40 ($20 per gram) · 3 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | All Times Sherbet Cake | Infused Pre-Rolls 5pk | 2g Infused Pre-rolls | 2 g · 5-pack | $40 | $20/g | The Public Garden Dispensary Bloomfield Bloomfield · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Violet Fog | Infused Pre-Roll | 2pk | Superflux | 1g Infused Pre-rolls | gram · 2-pack | $25 | $25/g | The Public Garden Dispensary Bloomfield Bloomfield · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Acapulco Gold - Infused Ice Packs (Rosin, Hash, and Diamonds) 1g ROVE · Infused Pre-rolls | gram | $30 | $30/g | The Public Garden Dispensary Bloomfield Bloomfield · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Bloomfield flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Bloomfield →Discounted items across Bloomfield menus, newest first.
Best dispensaries in Bloomfield →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Not enough published sizes yet to rank infused pre-rolls (3 items at 1 store) in Bloomfield — we'd rather leave a category out than quote a range we can't stand behind.
Prices come from licensed New Jersey dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.