Cheapest concentrates in Elizabeth, NJ
Cheapest right now: Dr. Solomon Doze (1:1 CBN:THC) RSO/Tincture 100mg at Urge NJ Cannabis Dispensary — $25.99 ($2.60 per gram)
52 comparable concentrates listings at 3 Elizabeth dispensaries · ranked per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare concentrates prices across every New Jersey city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Dr. Solomon Doze (1:1 CBN:THC) RSO/Tincture 100mg Concentrates | 1/10 g | $25.99$3526% off | $2.60/g | Urge NJ Cannabis Dispensary Elizabeth · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Kynd RSO Syringe 1g Concentrates | gram | $27.99$4030% off | $27.99/g | Urge NJ Cannabis Dispensary Elizabeth · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Cap Junky | Solvent | Sugar | 1g Concentrates | gram | $30$5040% off | $30/g | Budzooka Weed Dispensary Elizabeth · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | MSG | Solvent | Sugar | 1g Concentrates | gram | $30$5040% off | $30/g | Budzooka Weed Dispensary Elizabeth · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Culture Craft - C4 - Hash Brick - Blueberry Bubba - 2G Concentrate Concentrates | 2 g | $64$8020% off | $32/g | Budzooka Weed Dispensary Elizabeth · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Zunami Pie | Solvent | Badder | 1g Concentrates | gram | $36$6040% off | $36/g | Budzooka Weed Dispensary Elizabeth · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Black Label - Citradelic Sunset - Sativa RSO - 1G Concentrate Concentrates | gram | $36$4520% off | $36/g | Budzooka Weed Dispensary Elizabeth · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Culture Craft - Temple Ball - Modified Banana Pebbies - 2G Concentrate Concentrates | 2 g | $76$9520% off | $38/g | Budzooka Weed Dispensary Elizabeth · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | RYTHM White Durban Live Resin 1g Concentrates | gram | $39$6035% off | $39/g | Urge NJ Cannabis Dispensary Elizabeth · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Daytime Sativa | Solventless | RSO | 1g Concentrates | gram | $40$5020% off | $40/g | Budzooka Weed Dispensary Elizabeth · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | Strike - Anytime Hybrid RSO - 1G Concentrate Concentrates | gram | $40$5020% off | $40/g | Budzooka Weed Dispensary Elizabeth · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | Culture Craft - C4 - Hash Brick - Keep it Classy - 1G Concentrate Concentrates | gram | $40$5020% off | $40/g | Budzooka Weed Dispensary Elizabeth · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | RYTHM Gogurtz Solventless Live Rosin (Tier 2) 1g Concentrates | gram | $42.25$6535% off | $42.25/g | Urge NJ Cannabis Dispensary Elizabeth · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Jerzy Landscapes - Exit 8 Hashplant - Full Spectrum RSO Syringe - 1G Concentrates | gram | $45 | $45/g | Budzooka Weed Dispensary Elizabeth · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | Black Label - Gorilla Glue RSO - 1G Concentrates | gram | $45 | $45/g | Budzooka Weed Dispensary Elizabeth · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | Black Label - Red Bullz RSO - 1G Concentrates | gram | $45 | $45/g | Budzooka Weed Dispensary Elizabeth · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 17 | Bango x Sun | Dab Bag | Gobstopper | Badder | 1g Bango Distribution · Concentrates | gram | $48$6020% off | $48/g | Budzooka Weed Dispensary Elizabeth · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 18 | Black Label - Glitter Bomb Badder - 1G Concentrate Concentrates | gram | $50 | $50/g | Budzooka Weed Dispensary Elizabeth · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 19 | Culture Craft - C4 - Hash Macaroon - Mint Jelly - 1G Concentrate Concentrates | gram | $52$6520% off | $52/g | Budzooka Weed Dispensary Elizabeth · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 20 | Onyx - MSG Live Rosin Jam - 1G Concentrate Concentrates | gram | $65$9532% off | $65/g | Budzooka Weed Dispensary Elizabeth · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 21 | Onyx - Permanent Marker Live Resin Budder - 1G Concentrate Concentrates | gram | $65$9532% off | $65/g | Budzooka Weed Dispensary Elizabeth · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 22 | Ivory - Blackberry Octane Live Rosin Jam - 1G Concentrate Concentrates | gram | $65$9532% off | $65/g | Budzooka Weed Dispensary Elizabeth · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 23 | Headi Resources - Swanton Bomb Live Rosin - 1G Concentrate Concentrates | gram | $65$9028% off | $65/g | Budzooka Weed Dispensary Elizabeth · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 24 | Melt - Orange Push Pop Live Rosin Cold Cure - 1G *** Concentrates | gram | $65$9532% off | $65/g | Budzooka Weed Dispensary Elizabeth · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 25 | 710: Persy Neapolitan - Close Friends - 2g: Papaya + Lemon Heads #4 + Z Concentrates | 2 g | $142.50 | $71.25/g | FRESH Elizabeth · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 26 | C4 - Hash Rosin Worm - Purple Romulan - 0.4G Concentrates | 2/5 g | $31$4531% off | $77.50/g | Budzooka Weed Dispensary Elizabeth · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 27 | 710 Labs | Cake Crasher | Live Rosin | Badder | 1g 710 Labs · Concentrates | gram | $90 | $90/g | FRESH Elizabeth · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 28 | Mango Banana #9 Live Rosin Badder 1g 710 Labs · Concentrates | gram | $90 | $90/g | FRESH Elizabeth · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 29 | 710 Labs Kimbo Kush T3 Live Rosin Badder 1g 710 Labs · Concentrates | gram | $90 | $90/g | FRESH Elizabeth · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 30 | 710 Labs - Persy Badder - LMNO-Z Concentrates | gram | $90 | $90/g | FRESH Elizabeth · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 31 | Grease Bucket #9 | Rosin | Fresh Press | 1st Press | 1g 710 Labs · Concentrates | gram | $90 | $90/g | FRESH Elizabeth · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 32 | Jackson Heightz Live Rosin Badder 1g 710 Labs · Concentrates | gram | $90 | $90/g | FRESH Elizabeth · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 33 | 710 Labs - Live Rosin 1st Press - Moonbow 112 #1 + Machiavelli Kush Concentrates | gram | $90 | $90/g | FRESH Elizabeth · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 34 | 710 Labs - Live Rosin 1st Press - Rick Jamez #3 Concentrates | gram | $90 | $90/g | FRESH Elizabeth · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 35 | 710 Labs - Live Rosin 1st Press - Super Freak Concentrates | gram | $90 | $90/g | FRESH Elizabeth · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 36 | 710 Labs - Live Rosin Badder - Lemon Heads #4 + Mad Honey #42 Concentrates | gram | $90 | $90/g | FRESH Elizabeth · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 37 | 710 Labs - Live Rosin Badder - Machiavelli Kush Concentrates | gram | $90 | $90/g | FRESH Elizabeth · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 38 | Sherb x Fumez #1 Live Rosin Badder 1g 710 Labs · Concentrates | gram | $90 | $90/g | FRESH Elizabeth · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 39 | 710 Labs - Live Rosin Badder - Rainbow Belts Concentrates | gram | $90 | $90/g | FRESH Elizabeth · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 40 | 710 Labs - Live Rosin Badder - SB36 #1 + Grapefruit OG Concentrates | gram | $90 | $90/g | FRESH Elizabeth · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
How Elizabeth concentrates prices compare
Every row above is priced per gram. That is the only way to compare a concentrates menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Elizabeth price: $83.75 per gram (middle of $36–$120). That works out to about $293.13 an eighth.
- 100% of priced concentrates listings in Elizabeth publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Elizabeth price data: cheapest weed in Elizabeth, cheap ounces, Elizabeth flower price index, Elizabeth deals.
Cheapest flowerCheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed New Jersey dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.