Cheapest carts & vapes in Hammonton, NJ
Cheapest right now: Papaya Z - Disposable 2g at Hello High Dispensary — $58 ($29 per gram)
184 comparable vape pens listings at 1 Hammonton dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare carts & vapes prices across every New Jersey city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Papaya Z - Disposable 2g Vape Pens | 2 g | $58 | $29/g | Hello High Dispensary Hammonton · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | BRIQ Essentials Lychee Dream 2g All in One Select · Vape Pens | 2 g | $64 | $32/g | Hello High Dispensary Hammonton · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | BRIQ Essentials Crimson Toro 2g All in One Select · Vape Pens | 2 g | $64 | $32/g | Hello High Dispensary Hammonton · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | The Botanist | Bold Mint | Cartridge | 1g The Botanist · Vape Pens | gram | $33 | $33/g | Hello High Dispensary Hammonton · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | &Shine | Skywalker | Disposable Vape Pen | 2000mg &SHINE · Vape Pens | 2 g | $66 | $33/g | Hello High Dispensary Hammonton · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | &Shine | Mango | Disposable Vape Pen | 2000mg &SHINE · Vape Pens | 2 g | $66 | $33/g | Hello High Dispensary Hammonton · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | &Shine | Pineapple Express | Disposable Vape Pen | 2000mg &SHINE · Vape Pens | 2 g | $66 | $33/g | Hello High Dispensary Hammonton · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Savvy | Peaches and Cream | Disposable | 2g Savvy · Vape Pens | 2 g | $66 | $33/g | Hello High Dispensary Hammonton · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Fire OG - Disposable Vape 2g Vape Pens | 2 g | $66 | $33/g | Hello High Dispensary Hammonton · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Pyramid | Green Apple | Burst Cartridge | 1g Pyramid · Vape Pens | gram | $34 | $34/g | Hello High Dispensary Hammonton · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Pyramid | Strawnana | Burst Cartridge | 1g Pyramid · Vape Pens | gram | $34 | $34/g | Hello High Dispensary Hammonton · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Pyramid | Blueberry | Burst Cartridge | 1g Pyramid · Vape Pens | gram | $34 | $34/g | Hello High Dispensary Hammonton · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Pyramid | Lime Sorbet | Burst Cartridge | 1g Pyramid · Vape Pens | gram | $34 | $34/g | Hello High Dispensary Hammonton · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Golden Boot - Disposable Vape 2g Vape Pens | 2 g | $69 | $34.50/g | Hello High Dispensary Hammonton · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Blue Piff - Disposable Vape 2g Vape Pens | 2 g | $69 | $34.50/g | Hello High Dispensary Hammonton · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Simply Herb | Lycheeberry Dream | Cartridge 1G Simply Herb · Vape Pens | gram | $35 | $35/g | Hello High Dispensary Hammonton · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Simply Herb - Fruity Pebbles - Vape Cartridge 1g Vape Pens | gram | $35 | $35/g | Hello High Dispensary Hammonton · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Simply Herb | Watermelon Sangria | Cartridge 1G Simply Herb · Vape Pens | gram | $35 | $35/g | Hello High Dispensary Hammonton · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Mandarin Orange | Flavor Line | All-In-One Traveler PRO | 2.0g Fernway · Vape Pens | 2 g | $72$9020% off | $36/g | Hello High Dispensary Hammonton · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Alpine Strawberry | Flavor Line | All-In-One Traveler PRO | 2.0g Fernway · Vape Pens | 2 g | $72$9020% off | $36/g | Hello High Dispensary Hammonton · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Elderflower | Flavor Line | All-In-One Traveler PRO | 2.0g Fernway · Vape Pens | 2 g | $72$9020% off | $36/g | Hello High Dispensary Hammonton · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Bahama Mama - Disposable Vape 2g Vape Pens | 2 g | $72 | $36/g | Hello High Dispensary Hammonton · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | White Widow | Strain Collection | All-In-One Traveler PRO | 2.0g Fernway · Vape Pens | 2 g | $72$9020% off | $36/g | Hello High Dispensary Hammonton · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Buddha's Hand - Disposable - 2g Vape Pens | 2 g | $74 | $37/g | Hello High Dispensary Hammonton · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Sour Diesel - Disposable - 2g Vape Pens | 2 g | $74 | $37/g | Hello High Dispensary Hammonton · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Super Boof- Disposable - 2g Vape Pens | 2 g | $74 | $37/g | Hello High Dispensary Hammonton · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Rt. 1 Espresso Martini | Disposable | 2g Vape Pens | 2 g | $75 | $37.50/g | Hello High Dispensary Hammonton · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Blue Zlushie | Cartridge | 1g Prolific Growhouse · Vape Pens | gram | $37.80$5430% off | $37.80/g | Hello High Dispensary Hammonton · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Gelato - Vape Cartridge 1g Vape Pens | gram | $38 | $38/g | Hello High Dispensary Hammonton · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Sunset Sherbert - Vape Cartridge 1g Vape Pens | gram | $38 | $38/g | Hello High Dispensary Hammonton · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Wild Melon - Vape Disposable - 1g Vape Pens | gram | $38 | $38/g | Hello High Dispensary Hammonton · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Lemon Cheesecake | Cartridge | 1g LEGEND · Vape Pens | gram | $38$47.5020% off | $38/g | Hello High Dispensary Hammonton · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Guava - Vape Cartridge 1g Vape Pens | gram | $38 | $38/g | Hello High Dispensary Hammonton · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Pineapple Funk | Flavor Line | All-In-One Traveler PRO | 2.0g Fernway · Vape Pens | 2 g | $76.80$9620% off | $38.40/g | Hello High Dispensary Hammonton · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Purple Drink | Cartridge | 1g The Botanist · Vape Pens | gram | $39 | $39/g | Hello High Dispensary Hammonton · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Cotton Candy Crush - Vape Cartridge 1g Vape Pens | gram | $39 | $39/g | Hello High Dispensary Hammonton · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Coffee Break (4:1)THC/THCV - Vape Cartridge 1g Vape Pens | gram | $39 | $39/g | Hello High Dispensary Hammonton · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Leisure - Vape Cartridge 1g Vape Pens | gram | $39 | $39/g | Hello High Dispensary Hammonton · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | &Shine | OG Kush | Cartridge | 1g &SHINE · Vape Pens | gram | $39 | $39/g | Hello High Dispensary Hammonton · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Happy Camper - Vape Cartridge 1g Vape Pens | gram | $39 | $39/g | Hello High Dispensary Hammonton · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Hammonton vape pens prices compare
Every row above is priced per gram of oil, so a 0.5g cart can't look cheaper than a 1g one. That is the only way to compare a vape pens menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Hammonton price: $44 per gram (middle of $35.80–$68.80). That works out to about $154 an eighth.
- 100% of priced vape pens listings in Hammonton publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Hammonton price data: cheapest weed in Hammonton, cheap ounces, Hammonton flower price index, Hammonton deals.
Cheapest flowerCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed New Jersey dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.