Cheapest flower in Maplewood, NJ
Cheapest right now: Justice Grown GMO x Strawberry Guava Flower 28g at Noire Weed Dispensary Maplewood — $135 ($4.82 per gram)
104 comparable flower listings at 1 Maplewood dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every New Jersey city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Justice Grown GMO x Strawberry Guava Flower 28g Flower | ounce | $135 | $4.82/g | Noire Weed Dispensary Maplewood Maplewood · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Good Green Dulce De Uva Flower 28g Flower | ounce | $173.33 | $6.19/g | Noire Weed Dispensary Maplewood Maplewood · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Good Green GMO Flower 28g Flower | ounce | $173.33 | $6.19/g | Noire Weed Dispensary Maplewood Maplewood · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Tangerine Haze Flower 14g Good Green · Flower | half ounce | $86.67 | $6.19/g | Noire Weed Dispensary Maplewood Maplewood · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Black Afghan Flower 14g Good Green · Flower | half ounce | $86.67 | $6.19/g | Noire Weed Dispensary Maplewood Maplewood · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Chem Scout '87 Flower 14g Good Green · Flower | half ounce | $86.67 | $6.19/g | Noire Weed Dispensary Maplewood Maplewood · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Good Green Black Maple Flower 7g Flower | quarter | $44.67 | $6.38/g | Noire Weed Dispensary Maplewood Maplewood · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Gelato [1oz] Flower Savvy · Flower | ounce | $190 | $6.79/g | Noire Weed Dispensary Maplewood Maplewood · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | West Orange Farms Citrus Mistress Smalls 7g Flower | quarter | $48 | $6.86/g | Noire Weed Dispensary Maplewood Maplewood · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Maple Fizz | Smalls | 7g Flower | quarter | $48 | $6.86/g | Noire Weed Dispensary Maplewood Maplewood · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Lemon Let Die (Lemon Diesel) | Smalls | 7g Flower | quarter | $48 | $6.86/g | Noire Weed Dispensary Maplewood Maplewood · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | West Orange Farms Citrus Sour Diesel Smalls 7g Flower | quarter | $48 | $6.86/g | Noire Weed Dispensary Maplewood Maplewood · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Bananarama | Smalls | 7g Flower | quarter | $48 | $6.86/g | Noire Weed Dispensary Maplewood Maplewood · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Animal Tsunami | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Noire Weed Dispensary Maplewood Maplewood · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | West Orange Farms Chosen One Smalls 3.5g Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Noire Weed Dispensary Maplewood Maplewood · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | West Orange Farms Citrus Mistress Flower 3.5g Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Noire Weed Dispensary Maplewood Maplewood · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Cookies and Cream Reserve Flower [3.5g] Verano · Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Noire Weed Dispensary Maplewood Maplewood · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Bananarama | Smalls | 3.5g Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Noire Weed Dispensary Maplewood Maplewood · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Grape Bubbly Reserve Flower [3.5g] Verano · Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Noire Weed Dispensary Maplewood Maplewood · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Grape Chateau | Smalls | 3.5g Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Noire Weed Dispensary Maplewood Maplewood · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | West Orange Farms Watermelon Rhine Smalls 3.5g Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Noire Weed Dispensary Maplewood Maplewood · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Guava Tart | 3.5g Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Noire Weed Dispensary Maplewood Maplewood · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Ice Cream Cake | 3.5g Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Noire Weed Dispensary Maplewood Maplewood · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Starkiller Reserve Flower [3.5g] Verano · Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Noire Weed Dispensary Maplewood Maplewood · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Lemon Let Die (Lemon Diesel) | 3.5g Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Noire Weed Dispensary Maplewood Maplewood · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Verano Essence PCG Runtz Flower 3.5g Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Noire Weed Dispensary Maplewood Maplewood · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Don Mega | 3.5g Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Noire Weed Dispensary Maplewood Maplewood · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Philly Special Reserve Flower [3.5g] Verano · Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Noire Weed Dispensary Maplewood Maplewood · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | West Orange Farms Citrus Sour Diesel Flower 3.5g Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Noire Weed Dispensary Maplewood Maplewood · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | West Orange Farms Cherry Bomb Flower 3.5g Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Noire Weed Dispensary Maplewood Maplewood · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Maple Fizz | 3.5g Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Noire Weed Dispensary Maplewood Maplewood · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Guava Jam Reserve Flower [3.5g] Verano · Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Noire Weed Dispensary Maplewood Maplewood · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Shaka Frosted Truffle Pie Flower 3.5g Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Noire Weed Dispensary Maplewood Maplewood · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | West Orange Farms Kel's Orange Soda Flower 3.5g Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Noire Weed Dispensary Maplewood Maplewood · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Rotten Teeth Reserve Flower [3.5g] Verano · Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Noire Weed Dispensary Maplewood Maplewood · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Verano Essence Guava Casquitos Flower 3.5g Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Noire Weed Dispensary Maplewood Maplewood · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Verano Essence Pancake Stomper Flower 3.5g Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Noire Weed Dispensary Maplewood Maplewood · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Glass Meadows Fluff Cake Smalls 3.5g Flower | eighth | $27 | $7.71/g | Noire Weed Dispensary Maplewood Maplewood · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Glass Meadows JerseyBoof Smalls 3.5g Flower | eighth | $27 | $7.71/g | Noire Weed Dispensary Maplewood Maplewood · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Glass Meadows The Hive Smalls 3.5g Flower | eighth | $27 | $7.71/g | Noire Weed Dispensary Maplewood Maplewood · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Maplewood flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Maplewood price: $8.57 per gram (middle of $6.86–$11). That works out to about $30 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Maplewood publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Maplewood price data: cheapest weed in Maplewood, cheap ounces, Maplewood flower price index, Maplewood deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed New Jersey dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.