Cheapest weed in Scotch Plains, NJ
343 Scotch Plains menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every New Jersey city: cheapest weed in New Jersey
Cheapest flower in Scotch Plains
See all flower prices →Cheapest right now: YEANO - SMALL BUDS | 28G at A21 Dispensary — $156 ($5.57 per gram) · 138 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | YEANO - SMALL BUDS | 28G Flower | each | $156$19520% off | $5.57/g | A21 Dispensary Scotch Plains · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | TROP CHERRY - MIXED BUDS | 14G Flower | each | $96$12020% off | $6.86/g | A21 Dispensary Scotch Plains · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | I-95 - SMALL BUDS | 14G Flower | each | $96$12020% off | $6.86/g | A21 Dispensary Scotch Plains · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | SPRITZER - SMALL BUDS | 14G Flower | each | $96$12020% off | $6.86/g | A21 Dispensary Scotch Plains · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | COUCH CRASHER MIXED NUGS | 28G Flower | each | $200 | $7.14/g | A21 Dispensary Scotch Plains · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | LEMON DRIP MIXED BUDS | 28G Flower | each | $200 | $7.14/g | A21 Dispensary Scotch Plains · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | JUICY #2 | 14G Flower | each | $110 | $7.86/g | A21 Dispensary Scotch Plains · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Yeti 14g Flower Jealousy Yeti · Flower | each | $110 | $7.86/g | A21 Dispensary Scotch Plains · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Scotch Plains
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: The CLEAR Original All in One 500mg | Banana Cream at A21 Dispensary — $31.50 ($31.50 per cartridge) · 205 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | The CLEAR Original All in One 500mg | Banana Cream CLEAR Brands · Vape Pens | each | $31.50$4530% off | $31.50/piece | A21 Dispensary Scotch Plains · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Red Drank | Disposable | 1g Vape Pens | each | $33.75$4525% off | $33.75/g | A21 Dispensary Scotch Plains · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Headband | CHILL T2 Disposable | 2g Timeless Vapes · Vape Pens | each | $69.30$9930% off | $34.65/g | A21 Dispensary Scotch Plains · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Jurassica Haze | T2 Disposable | 2g Timeless Vapes · Vape Pens | each | $69.30$9930% off | $34.65/g | A21 Dispensary Scotch Plains · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Forbidden Fruit | T2 Disposable | 2g Timeless Vapes · Vape Pens | each | $69.30$9930% off | $34.65/g | A21 Dispensary Scotch Plains · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Wedding Cake | T2 Disposable | 2g Timeless Vapes · Vape Pens | each | $69.30$9930% off | $34.65/g | A21 Dispensary Scotch Plains · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | GABAGOOL LIVE ROSIN DISPOSABLE Vape Pens | each | $35$7050% off | $35/piece | A21 Dispensary Scotch Plains · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | FRUITY PEBBLES DISPOSABLE Vape Pens | each | $35$5030% off | $35/piece | A21 Dispensary Scotch Plains · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Scotch Plains flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Scotch Plains →Discounted items across Scotch Plains menus, newest first.
Best dispensaries in Scotch Plains →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Prices come from licensed New Jersey dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.