Cheapest carts & vapes in Williamstown, NJ
Cheapest right now: Pineapple Express | Cartridge | 1g at ReLeaf Cannabis Dispensary — $26 ($26 per gram)
187 comparable vape pens listings at 2 Williamstown dispensaries · ranked per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare carts & vapes prices across every New Jersey city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Pineapple Express | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $26 | $26/g | ReLeaf Cannabis Dispensary Williamstown · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Cotton Candy Clouds | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $26 | $26/g | ReLeaf Cannabis Dispensary Williamstown · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Super Lemon Haze | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $28 | $28/g | ReLeaf Cannabis Dispensary Williamstown · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Pineapple Express | Disposable | 2g Vape Pens | 2 g | $56 | $28/g | ReLeaf Cannabis Dispensary Williamstown · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Cookies - Berniehana Butter x Tequila Sunrise - 2g AIO Vape Pens | each | $59.50$8530% off | $29.75/g | Carry-On Cannabis Williamstown · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Pyramid | Rocket Pop | Burst Cartridge | 1g Pyramid · Vape Pens | each | $30 | $30/g | Carry-On Cannabis Williamstown · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Blueberry | Cartridge | 1g Vape Pens | each | $30 | $30/g | Carry-On Cannabis Williamstown · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Pyramid | Blueberry | Burst Cartridge | 1g Pyramid · Vape Pens | gram | $30 | $30/g | ReLeaf Cannabis Dispensary Williamstown · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | Jack | Disposable | 2g Vape Pens | 2 g | $60 | $30/g | ReLeaf Cannabis Dispensary Williamstown · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | Good Green - Couch Crasher - 2g AIO Vape Pens | each | $65 | $32.50/g | Carry-On Cannabis Williamstown · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Good Green - Great Divide - 2g AIO Vape Pens | each | $65 | $32.50/g | Carry-On Cannabis Williamstown · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Good Green - Black Maple - 2g AIO Vape Pens | each | $65 | $32.50/g | Carry-On Cannabis Williamstown · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Rezzy - GDP - 1g 510 Vape Pens | each | $35 | $35/g | Carry-On Cannabis Williamstown · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Joy Stick | 1g Cartridge - Plum Royale Garden Greens · Vape Pens | gram | $35 | $35/g | ReLeaf Cannabis Dispensary Williamstown · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | Joy Stick - Pixelated Peach Cartridge Vape Pens | gram | $35 | $35/g | ReLeaf Cannabis Dispensary Williamstown · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | Joy Stick - Mega Melon Cartridge Vape Pens | gram | $35 | $35/g | ReLeaf Cannabis Dispensary Williamstown · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 17 | Blue Dream | Cartridge | 1g Vape Pens | each | $35 | $35/g | Carry-On Cannabis Williamstown · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Joy Stick - Guava Glitch Cartridge Vape Pens | gram | $35 | $35/g | ReLeaf Cannabis Dispensary Williamstown · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 19 | Mule Extracts | Afghan Kush | M-TEC Disposable | 1g Mule Extracts · Vape Pens | each | $35$5030% off | $35/g | Carry-On Cannabis Williamstown · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Rezzy - White Widow - 1g 510 Vape Pens | each | $35 | $35/g | Carry-On Cannabis Williamstown · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Rezzy - Watermelon Sugar - 1g 510 Vape Pens | each | $35 | $35/g | Carry-On Cannabis Williamstown · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Rezzy - Rocket Pop - 1g 510 Vape Pens | each | $35 | $35/g | Carry-On Cannabis Williamstown · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Savvy - Sour Tangie - 2g 510 Vape Pens | each | $70 | $35/g | Carry-On Cannabis Williamstown · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Savvy - White Widow - 2g 510 Vape Pens | each | $70 | $35/g | Carry-On Cannabis Williamstown · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Pyramid | Green Apple | Burst Disposable | 1g Pyramid · Vape Pens | each | $40 | $40/g | Carry-On Cannabis Williamstown · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Pyramid | Lime Sorbet | Burst Disposable | 1g Pyramid · Vape Pens | each | $40 | $40/g | Carry-On Cannabis Williamstown · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Pyramid | Wild Melon | Burst Disposable | 1g Pyramid · Vape Pens | gram | $40 | $40/g | ReLeaf Cannabis Dispensary Williamstown · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 28 | Simply Herb | Dungeons & Dragonfruit | Cartridge 1G Simply Herb · Vape Pens | gram | $40 | $40/g | ReLeaf Cannabis Dispensary Williamstown · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 29 | Simply Herb | Fruity Loops | Cartridge 1G Simply Herb · Vape Pens | gram | $40 | $40/g | ReLeaf Cannabis Dispensary Williamstown · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 30 | Simply Herb | Watermelon Sugar | Cartridge 1G Simply Herb · Vape Pens | gram | $40 | $40/g | ReLeaf Cannabis Dispensary Williamstown · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 31 | Biscuits & Jam | Budder Cartridge | 1g Pyramid · Vape Pens | each | $40 | $40/g | Carry-On Cannabis Williamstown · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Biscuits & Jam | Budder Cartridge | 1g Pyramid · Vape Pens | gram | $40 | $40/g | ReLeaf Cannabis Dispensary Williamstown · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 33 | &Shine 1g Cartridge - Northern Lights &SHINE · Vape Pens | gram | $40 | $40/g | ReLeaf Cannabis Dispensary Williamstown · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 34 | &Shine - Blueberry Cartridge Vape Pens | gram | $40 | $40/g | ReLeaf Cannabis Dispensary Williamstown · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 35 | Zestmelon | Sauce Cartridge | 1g Pyramid · Vape Pens | each | $40 | $40/g | Carry-On Cannabis Williamstown · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Purple Chem | Sauce Cartridge | 1g Pyramid · Vape Pens | each | $40 | $40/g | Carry-On Cannabis Williamstown · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Purple Milk | Budder Cartridge | 1g Pyramid · Vape Pens | each | $40 | $40/g | Carry-On Cannabis Williamstown · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Pyramid | Sweet Grape | Burst Disposable | 1g Pyramid · Vape Pens | each | $40 | $40/g | Carry-On Cannabis Williamstown · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Canna Caviar - Caviar Dreams Liquid Diamonds + CDT Terps Disposable Vape Pens | 2 g | $80 | $40/g | ReLeaf Cannabis Dispensary Williamstown · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 40 | Canna Caviar - Eastwick Sour Diesel Liquid Diamonds + CDT Terps Disposable Vape Pens | 2 g | $80 | $40/g | ReLeaf Cannabis Dispensary Williamstown · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
How Williamstown vape pens prices compare
Every row above is priced per gram of oil, so a 0.5g cart can't look cheaper than a 1g one. That is the only way to compare a vape pens menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Williamstown price: $50 per gram (middle of $35–$74). That works out to about $175 an eighth.
- 100% of priced vape pens listings in Williamstown publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Williamstown price data: cheapest weed in Williamstown, cheap ounces, Williamstown flower price index, Williamstown deals.
Cheapest flowerCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed New Jersey dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.