Cheapest concentrates in Clovis, NM
Cheapest right now: Vana | Kush Mintz | Badder at Vana Society Cannabis Dispensary Clovis — $90 ($6.43 per gram)
187 comparable concentrates listings at 4 Clovis dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare concentrates prices across every New Mexico city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Vana | Kush Mintz | Badder Concentrates | half ounce | $90 | $6.43/g | Vana Society Cannabis Dispensary Clovis Clovis · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Elephant Tranquilizer | Solvent | Badder | 7g Concentrates | quarter | $50 | $7.14/g | Vana Society Cannabis Dispensary Clovis Clovis · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | High Supply | Rainbow Runtz | 4g Baller Jar Concentrates | 4 g | $30 | $7.50/g | High Supply Clovis Clovis · ★ 4.6 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | High Supply | Apples and Bananas | 4g Baller Jar (Hybrid) Concentrates | 4 g | $30 | $7.50/g | High Supply Clovis Clovis · ★ 4.6 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | High Supply | London Pound Cake | 4g Baller Jar Concentrates | 4 g | $30 | $7.50/g | High Supply Clovis Clovis · ★ 4.6 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | High Supply | Mac 1 | 4g Baller Jar Concentrates | 4 g | $30 | $7.50/g | High Supply Clovis Clovis · ★ 4.6 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Sugar Skunk Farms | Royal Cherry Diesel | Hybrid Concentrates | gram | $8 | $8/g | High Supply Clovis Clovis · ★ 4.6 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Sugar Skunk Farms | Blueberry | Indica Dominant Hybrid Concentrates | gram | $8 | $8/g | High Supply Clovis Clovis · ★ 4.6 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | BLACK LABEL Bacio Gelato 2g Dispo Concentrates | each | $16.40 | $8.20/g | Earl and Tom's Prince Clovis · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | BLACK LABEL Bacio Gelato 2g Dispo Concentrates | each | $16.40 | $8.20/g | Earl and Tom's Clovis · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | High Supply | London Pound Cake | 1g Sugar Wax Concentrates | gram | $10 | $10/g | High Supply Clovis Clovis · ★ 4.6 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | High Supply | Cereal Milk | 1g Sugar Wax Concentrates | gram | $10 | $10/g | High Supply Clovis Clovis · ★ 4.6 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | High Supply | Apples and Bananas | 1g Sugar Wax (Hybrid) Concentrates | gram | $10 | $10/g | High Supply Clovis Clovis · ★ 4.6 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | High Supply | Tropical Fusion | 1g Sugar Wax (Hybrid) Concentrates | gram | $10 | $10/g | High Supply Clovis Clovis · ★ 4.6 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | High Supply | Rainbow Runtz | 1g sugar wax Concentrates | gram | $10 | $10/g | High Supply Clovis Clovis · ★ 4.6 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | High Supply | Mac 1 | 1g Sugar wax Concentrates | gram | $10 | $10/g | High Supply Clovis Clovis · ★ 4.6 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 17 | Vana | Durban Poison | Badder Concentrates | gram | $12 | $12/g | Vana Society Cannabis Dispensary Clovis Clovis · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Vana | Amnesia Sugar | Crumble Concentrates | gram | $12 | $12/g | Vana Society Cannabis Dispensary Clovis Clovis · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Kush Mintz - 1 Gram Badder Vana · Concentrates | gram | $12 | $12/g | Vana Society Cannabis Dispensary Clovis Clovis · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Vana | Raw Dog | Badder Concentrates | gram | $12 | $12/g | Vana Society Cannabis Dispensary Clovis Clovis · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Vana | Motor Breath | Badder Concentrates | gram | $12 | $12/g | Vana Society Cannabis Dispensary Clovis Clovis · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Vana | Lemon Tart | Sugar | Sativa-Hybrid Concentrates | eighth | $50 | $14.29/g | Vana Society Cannabis Dispensary Clovis Clovis · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | DIME | Strawberry Cough | 2g Signature Line (Sativa) Concentrates | 2 g | $35 | $17.50/g | High Supply Clovis Clovis · ★ 4.6 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 24 | ENT Sugar Cookie Live Resin 2g Bucket Concentrates | each | $35 | $17.50/g | Earl and Tom's Prince Clovis · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 25 | DIME | Wedding Cake | 2g Signature Line (Hybrid) Concentrates | 2 g | $35 | $17.50/g | High Supply Clovis Clovis · ★ 4.6 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 26 | DIME | Berry White | 2g Signature Line (Indica) Concentrates | 2 g | $35 | $17.50/g | High Supply Clovis Clovis · ★ 4.6 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 27 | DIME | Pink Rose | 2g Signature Line (Hybrid) Concentrates | 2 g | $35 | $17.50/g | High Supply Clovis Clovis · ★ 4.6 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 28 | DIME | Lemon Pound Cake | 2g Balanced Line (Hybrid) Concentrates | 2 g | $35 | $17.50/g | High Supply Clovis Clovis · ★ 4.6 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 29 | ENT Sugar Cookie Live Resin 2g Bucket Concentrates | each | $35 | $17.50/g | Earl and Tom's Clovis · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | ENT Roadrunner OG Live Resin 2g Bucket Concentrates | each | $35 | $17.50/g | Earl and Tom's Clovis · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | ENT Rainbow Runtz Live Resin 2g Bucket Concentrates | each | $35 | $17.50/g | Earl and Tom's Clovis · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | DIME | Forbidden Apple | 2g Signature Line (Indica) Concentrates | 2 g | $35 | $17.50/g | High Supply Clovis Clovis · ★ 4.6 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 33 | ENT Rainbow Runtz Live Resin 2g Bucket Concentrates | each | $35 | $17.50/g | Earl and Tom's Prince Clovis · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 34 | ENT Roadrunner OG Live Resin 2g Bucket Concentrates | each | $35 | $17.50/g | Earl and Tom's Prince Clovis · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 35 | DIME | Key Lime Pie | 2g Signature Line (Hybrid) Concentrates | 2 g | $35 | $17.50/g | High Supply Clovis Clovis · ★ 4.6 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 36 | DIME | Guavalicious | 2g Signature Line (Sativa) Concentrates | 2 g | $35 | $17.50/g | High Supply Clovis Clovis · ★ 4.6 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 37 | DIME | Blueberry Lemon Haze | 2G Signature Line (Sativa) Concentrates | 2 g | $35 | $17.50/g | High Supply Clovis Clovis · ★ 4.6 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 38 | DIME | Cantaloupe Dream | 2g Signature Line (Sativa) Concentrates | 2 g | $35 | $17.50/g | High Supply Clovis Clovis · ★ 4.6 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 39 | DIME | Zia Fresca | 2g Signature Line (Sativa) Concentrates | 2 g | $35 | $17.50/g | High Supply Clovis Clovis · ★ 4.6 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 40 | Purple Punch | Solvent | 1g Concentrates | gram | $20 | $20/g | High Supply Clovis Clovis · ★ 4.6 · pickup | Jul 31, 2026 |
How Clovis concentrates prices compare
Every row above is priced per gram. That is the only way to compare a concentrates menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Clovis price: $42.50 per gram (middle of $12–$70). That works out to about $148.75 an eighth.
- 94% of priced concentrates listings in Clovis publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Clovis price data: cheapest weed in Clovis, cheap ounces, Clovis flower price index, Clovis deals.
Cheapest flowerCheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed New Mexico dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.