Cheapest weed in Roswell, NM
1,026 Roswell menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every New Mexico city: cheapest weed in New Mexico
Cheapest flower in Roswell
See all flower prices →Cheapest right now: DELI FLOWER - GUSHERS x GELATO SMALLS at GNOMAD CANNA CO — $30 ($1.07 per gram) · 183 comparable items at 3 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | DELI FLOWER - GUSHERS x GELATO SMALLS Flower | ounce | $30 | $1.07/g | GNOMAD CANNA CO Roswell · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Gelato 41 Flower | half ounce | $30 | $2.14/g | PurLife Dispensary Roswell Roswell · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Space Ape Flower | half ounce | $30 | $2.14/g | PurLife Dispensary Roswell Roswell · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Gush Mints | Big Buds | 14g Flower | half ounce | $30 | $2.14/g | PurLife Dispensary Roswell Roswell · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Applescotti Flower | half ounce | $30 | $2.14/g | PurLife Dispensary Roswell Roswell · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | DELI FLOWER - GRAPE LOBSTER Flower | gram | $2.15 | $2.15/g | GNOMAD CANNA CO Roswell · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | DELI FLOWER - GORILLA BUTTER Flower | gram | $2.15 | $2.15/g | GNOMAD CANNA CO Roswell · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | DELI FLOWER - BACIO GELATO BIGS Flower | gram | $2.15 | $2.15/g | GNOMAD CANNA CO Roswell · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Roswell
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Blueberry Afgoo | Cartridge | 2g at PurLife Dispensary Roswell — $16 ($8 per gram) · 352 comparable items at 3 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Blueberry Afgoo | Cartridge | 2g Vape Pens | 2 g | $16 | $8/g | PurLife Dispensary Roswell Roswell · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Pina Colada | Cartridge | 2g Vape Pens | 2 g | $16 | $8/g | PurLife Dispensary Roswell Roswell · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | AC/DC | Cartridge | 2g Vape Pens | 2 g | $16 | $8/g | PurLife Dispensary Roswell Roswell · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Watermelon Bubblegum | Cartridge | 2g Vape Pens | 2 g | $16 | $8/g | PurLife Dispensary Roswell Roswell · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Berry White | Cartridge | 2g Vape Pens | 2 g | $16 | $8/g | PurLife Dispensary Roswell Roswell · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Jungleato | Cart Vape Pens | gram | $9 | $9/g | PurLife Dispensary Roswell Roswell · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Berry White | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $9 | $9/g | PurLife Dispensary Roswell Roswell · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Pink Champagne | Cart Vape Pens | gram | $9 | $9/g | PurLife Dispensary Roswell Roswell · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest edibles in Roswell
See all edibles prices →Cheapest right now: GNOMAD GUMMIES 1000MG (MED) - TANGY TANGERINE at GNOMAD CANNA CO — $15 ($1.50 per 100mg of THC) · 199 comparable items at 3 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | GNOMAD GUMMIES 1000MG (MED) - TANGY TANGERINE Gnomad · Edibles | each · 1000mg THC | $15 | $1.50/100mg THC | GNOMAD CANNA CO Roswell · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Indica Chocolate Taffy Chews | 1000mg Cheeba Chews · Edibles | each · 1000mg THC | $16 | $1.60/100mg THC | PurLife Dispensary Roswell Roswell · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | NOSHY MEGA DOSE 3000MG GUMMIES - MIXED BERRY BLAST Edibles | each · 3000mg THC | $65 | $2.17/100mg THC | GNOMAD CANNA CO Roswell · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | NOSHY MEGA DOSE 3000MG GUMMIES - PINEAPPLE MANGO PARADISE Edibles | each · 3000mg THC | $65 | $2.17/100mg THC | GNOMAD CANNA CO Roswell · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | ELEVATED CHOCOLATE 500MG (MED) - PEANUT BUTTER (S) Edibles | each · 500mg THC | $12 | $2.40/100mg THC | GNOMAD CANNA CO Roswell · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | ELEVATED CHOCOLATE 500MG (MED) - MINT DARK (I) Edibles | each · 500mg THC | $12 | $2.40/100mg THC | GNOMAD CANNA CO Roswell · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | ELEVATED DARK CHOCOLATED 500MG (MED) - SLEEP (I) Edibles | each · 500mg THC | $12 | $2.40/100mg THC | GNOMAD CANNA CO Roswell · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Watermelon Gummies | Gummies | 10pk | 1000mg/ea Green Hornet · Edibles | each · 10-pack · 1000mg THC | $30 | $3/100mg THC | PurLife Dispensary Roswell Roswell · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest concentrates in Roswell
See all concentrates prices →Cheapest right now: Wedding Crasher | Cured Resin | 1g at PurLife Dispensary Roswell — $10 ($10 per gram) · 125 comparable items at 3 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Wedding Crasher | Cured Resin | 1g Elevated Labs · Concentrates | gram | $10 | $10/g | PurLife Dispensary Roswell Roswell · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Biscotti Mintz | Cured Resin | 1g Elevated Labs · Concentrates | gram | $10 | $10/g | PurLife Dispensary Roswell Roswell · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Kush Mints | Cured Resin | 1g Elevated Labs · Concentrates | gram | $10 | $10/g | PurLife Dispensary Roswell Roswell · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Duct Tape | Cured Resin | 1g Elevated Labs · Concentrates | gram | $10 | $10/g | PurLife Dispensary Roswell Roswell · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Grape Galette | Cured Resin | 1g Elevated Labs · Concentrates | gram | $10 | $10/g | PurLife Dispensary Roswell Roswell · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | ANIMAS LIVE RESIN 1G - APPLE FRITTER X WEDDING CRASHER Concentrates | gram | $10 | $10/g | GNOMAD CANNA CO Roswell · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Black Garlic | Cured Resin Concentrates | eighth | $36 | $10.29/g | PurLife Dispensary Roswell Roswell · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Durban Poison | Cured Resin Concentrates | eighth | $36 | $10.29/g | PurLife Dispensary Roswell Roswell · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest pre-rolls in Roswell
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: Hippy Trout | 2g | PBK joints at 285 South Dispensary LLC — $5 ($2.50 per gram) · 150 comparable items at 3 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Hippy Trout | 2g | PBK joints Pre-rolls | each | $5 | $2.50/g | 285 South Dispensary LLC Roswell · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Hippy Trout | 2g | Apple Fritter joints Pre-rolls | each | $5 | $2.50/g | 285 South Dispensary LLC Roswell · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Hippy Trout | 2g | GMO Cookies Joint Pre-rolls | each | $5 | $2.50/g | 285 South Dispensary LLC Roswell · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Alto Cannabis | White Truffle | 10Pack Pre-rolls | each · 10-pack | $25 | $2.50/piece | 285 South Dispensary LLC Roswell · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Alto Cannabis | Animal Tsunami | 10 Pack Pre-rolls | each · 10-pack | $25 | $2.50/piece | 285 South Dispensary LLC Roswell · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Alto Cannabis | Apple Tartz | 10 Pack Pre-rolls | each · 10-pack | $25 | $2.50/piece | 285 South Dispensary LLC Roswell · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | PhD | 1G PR | Cheetah Piss (H) Pre-rolls | each | $2.85 | $2.85/g | 285 South Dispensary LLC Roswell · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | PhD | 1G PR | Euphoria (S) Pre-rolls | each | $2.85 | $2.85/g | 285 South Dispensary LLC Roswell · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest infused pre-rolls in Roswell
See all infused pre-rolls prices →Cheapest right now: INFUSED - PhD 1.5g Pre-Roll - Blueberry Banana Pancakez (I) at 285 South Dispensary LLC — $10 ($6.67 per gram) · 17 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | INFUSED - PhD 1.5g Pre-Roll - Blueberry Banana Pancakez (I) Infused Pre-rolls | each | $10 | $6.67/g | 285 South Dispensary LLC Roswell · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | INFUSED - PhD 1.5g Pre-Roll - Watermelon Mojito (S) Infused Pre-rolls | each | $10 | $6.67/g | 285 South Dispensary LLC Roswell · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Peach | Infused Joints | 1g Infused Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | PurLife Dispensary Roswell Roswell · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Lemon | Infused Joints | 1g Infused Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | PurLife Dispensary Roswell Roswell · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Strawberry | Infused Joints | 1g Infused Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | PurLife Dispensary Roswell Roswell · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | BLUE RAZZ 1G DONUT HOLE (INDICA) – SINGLE Juiced Powered By Juicy · Infused Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | PurLife Dispensary Roswell Roswell · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Pineapple | Infused Joints | 1g Infused Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | PurLife Dispensary Roswell Roswell · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Acapulco Gold | Infused Joints | 1g Sublime · Infused Pre-rolls | gram | $12 | $12/g | PurLife Dispensary Roswell Roswell · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Roswell flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Roswell →Discounted items across Roswell menus, newest first.
Best dispensaries in Roswell →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Prices come from licensed New Mexico dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.