Cheapest weed in Santa Fe, NM
1,800 Santa Fe menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Oct 1, 2026
↑ Compare every New Mexico city: cheapest weed in New Mexico
Cheapest flower in Santa Fe
See all flower prices →Cheapest right now: Tropicana Cherry | Ground | 14g at ENDO Cannabis Dispensary Santa Fe — $25 ($1.79 per gram) · 403 comparable items at 7 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Tropicana Cherry | Ground | 14g Endo · Flower | half ounce | $25 | $1.79/g | ENDO Cannabis Dispensary Santa Fe Santa Fe · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Chocoberries (fab cut)| Deli Flower| Green Fuego Flower | half ounce | $25$6058% off | $1.79/g | Green Fuego Santa Fe · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Gelato 41 Flower | half ounce | $30 | $2.14/g | PurLife Dispensary Santa Fe Santa Fe · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Space Ape Flower | half ounce | $30 | $2.14/g | PurLife Dispensary Santa Fe Santa Fe · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Gelato OG Flower | half ounce | $30 | $2.14/g | PurLife Dispensary Santa Fe Santa Fe · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Lemon Fresh Flower | half ounce | $30 | $2.14/g | PurLife Dispensary Santa Fe Santa Fe · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Bubble Bath Flower | half ounce | $30 | $2.14/g | PurLife Dispensary Santa Fe Santa Fe · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Tropicana Cherry (Popcorn) Flower | 10 g | $25 | $2.50/g | ENDO Cannabis Dispensary Santa Fe Santa Fe · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Santa Fe
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Strawberry Cough | Cartridge | 2g at PurLife Dispensary Santa Fe — $16 ($8 per gram) · 657 comparable items at 7 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Strawberry Cough | Cartridge | 2g Vape Pens | 2 g | $16 | $8/g | PurLife Dispensary Santa Fe Santa Fe · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | AC/DC | Cartridge | 2g Vape Pens | 2 g | $16 | $8/g | PurLife Dispensary Santa Fe Santa Fe · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Rainbow Belts | Cartridge | 2g Vape Pens | 2 g | $16 | $8/g | PurLife Dispensary Santa Fe Santa Fe · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Sour Tangie | Cartridge | 2g Vape Pens | 2 g | $16 | $8/g | PurLife Dispensary Santa Fe Santa Fe · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | God's Gift | Cartridge | 2g Vape Pens | 2 g | $16 | $8/g | PurLife Dispensary Santa Fe Santa Fe · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Jungleato | Cartridge | 2g Vape Pens | 2 g | $16 | $8/g | PurLife Dispensary Santa Fe Santa Fe · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Blueberry Afgoo | Cartridge | 2g Vape Pens | 2 g | $16 | $8/g | PurLife Dispensary Santa Fe Santa Fe · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Lollipop Vape Pens | gram | $9 | $9/g | Black Powder Dispensary Santa Fe · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
Cheapest edibles in Santa Fe
See all edibles prices →Cheapest right now: Strawberry Mojito (1000mg) at Black Powder Dispensary — $15 ($1.50 per 100mg of THC) · 369 comparable items at 7 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Strawberry Mojito (1000mg) Edibles | each · 1000mg THC | $15 | $1.50/100mg THC | Black Powder Dispensary Santa Fe · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | 1000mg | Milk Chocolate Bar | Mesilla Valley Extracts Edibles | each · 1000mg THC | $15$3050% off | $1.50/100mg THC | Green Fuego Santa Fe · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Mango (1000mg) Edibles | each · 1000mg THC | $15 | $1.50/100mg THC | Black Powder Dispensary Santa Fe · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | 1000mg | Dark Chocolate Bar | Mesilla Valley Extracts Edibles | each · 1000mg THC | $15$3050% off | $1.50/100mg THC | Green Fuego Santa Fe · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Pear 1:1 CBG + Hybrid Enhanced Gummies | 1000mg | 20ct | 50mg/ea WYLD · Edibles | each · 20-pack · 1000mg THC | $19 | $1.90/100mg THC | PurLife Dispensary Santa Fe Santa Fe · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Elevated | Distillate Milk Chocolate | 500mg | 10ct | 50mg/ea Elevated Labs · Edibles | each · 10-pack · 500mg THC | $15 | $3/100mg THC | PurLife Dispensary Santa Fe Santa Fe · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | 500mg Gummies | Raspberry Lemonade (S) | Fligh Edibles | each · 500mg THC | $15 | $3/100mg THC | Green Fuego Santa Fe · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | 500mg Gummies | Honey Lavender (S) | Fligh Edibles | each · 500mg THC | $15 | $3/100mg THC | Green Fuego Santa Fe · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest concentrates in Santa Fe
See all concentrates prices →Cheapest right now: Slap n Tickle| 7G wax Bucket| Green Fuego at Green Fuego — $50 ($7.14 per gram) · 89 comparable items at 5 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Slap n Tickle| 7G wax Bucket| Green Fuego Concentrates | quarter | $50 | $7.14/g | Green Fuego Santa Fe · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Slap n Tickle| 3.5 wax bucket| Green Fuego Concentrates | eighth | $30 | $8.57/g | Green Fuego Santa Fe · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Sour D x Zoda | 3.5 G Bucket Cured Wax| Green Fuego Concentrates | eighth | $30 | $8.57/g | Green Fuego Santa Fe · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Donnie Burger| 4G wax bucket| Elevated Concentrates | each | $35 | $8.75/g | Green Fuego Santa Fe · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Slap N Tickle | 1g Wax | Green Fuego Concentrates | gram | $10 | $10/g | Green Fuego Santa Fe · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Platinum Dolato | 1G SAP | Arcane Extracts Concentrates | each | $10 | $10/g | Green Fuego Santa Fe · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Purple Dosidos | Cured Resin | 1g Elevated Labs · Concentrates | each | $10 | $10/g | Green Fuego Santa Fe · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Sour D x Zoda | 1g Sugar Wax | Green Fuego Concentrates | gram | $10 | $10/g | Green Fuego Santa Fe · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest pre-rolls in Santa Fe
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: Motor Breath | 1.50$ Pre Roll | Green Fuego at Green Fuego — $1.50 ($1.50 per piece) · 148 comparable items at 6 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Motor Breath | 1.50$ Pre Roll | Green Fuego Pre-rolls | each | $1.50 | $1.50/piece | Green Fuego Santa Fe · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Juicy J | PreRoll Pre-rolls | gram | $4 | $4/g | PurLife Dispensary Santa Fe Santa Fe · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Pink Drink | Value PreRoll Pre-rolls | gram | $4 | $4/g | PurLife Dispensary Santa Fe Santa Fe · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Sour Gak | PreRoll Pre-rolls | gram | $4 | $4/g | PurLife Dispensary Santa Fe Santa Fe · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Strawberry Pines | PreRoll Pre-rolls | gram | $4 | $4/g | PurLife Dispensary Santa Fe Santa Fe · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Dr. J | PreRoll Pre-rolls | gram | $4 | $4/g | PurLife Dispensary Santa Fe Santa Fe · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Jealousy | 1G Pre Roll | Green Fuego Pre-rolls | gram | $5 | $5/g | Green Fuego Santa Fe · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | SAN SOSI | Joints | 1g Pre-rolls | each | $5$1050% off | $5/g | Green Fuego Santa Fe · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest infused pre-rolls in Santa Fe
See all infused pre-rolls prices →Cheapest right now: LUNAR LYCHEE| .5 7 pack infused| MINI HALOS at Green Fuego — $30 ($4.29 per piece) · 114 comparable items at 5 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | LUNAR LYCHEE| .5 7 pack infused| MINI HALOS Infused Pre-rolls | each · 7-pack | $30 | $4.29/piece | Green Fuego Santa Fe · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Blueberry AK | 1G Infused Pre Roll | MBFH Infused Pre-rolls | each | $5 | $5/g | Green Fuego Santa Fe · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | ACDC | 1G Infused Pre Roll | MBFH Infused Pre-rolls | each | $5 | $5/g | Green Fuego Santa Fe · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Orange Chai Latte | 1G Infused Pre Roll | MBFH Infused Pre-rolls | each | $5 | $5/g | Green Fuego Santa Fe · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Trainwreck | 1G Infused Pre Roll | MBFH Infused Pre-rolls | each | $5 | $5/g | Green Fuego Santa Fe · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Blue Raspberry| 1G infused pre-roll| HALO Infused Pre-rolls | each | $6$1040% off | $6/g | Green Fuego Santa Fe · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Blue Dragon Berry Muffin | 1G Infused Pre Roll | Elevation Infused Pre-rolls | each | $6 | $6/g | Green Fuego Santa Fe · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Super Lemon Haze| 1G infused pre-roll| HALO Infused Pre-rolls | each | $6 | $6/g | Green Fuego Santa Fe · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Santa Fe flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Santa Fe →Discounted items across Santa Fe menus, newest first.
Best dispensaries in Santa Fe →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Prices come from licensed New Mexico dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.