Cheapest flower in Cortland, NY
Cheapest right now: LEAL | Chronic Tonic | 14g Ground Flower at LakeHouse Cannabis — $55 ($3.93 per gram)
219 comparable flower listings at 1 Cortland dispensaries · ranked per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare flower prices across every New York city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | LEAL | Chronic Tonic | 14g Ground Flower Flower | each | $55 | $3.93/g | LakeHouse Cannabis Cortland · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | LEAL | Super Boof | 14g | Ground Flower Flower | each | $55 | $3.93/g | LakeHouse Cannabis Cortland · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | LEAL | Nic The Bruiser | 14g | Ground Flower Flower | each | $55 | $3.93/g | LakeHouse Cannabis Cortland · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Bubba Kush | Infused Ground Flower | 14g Revert · Flower | each | $70 | $5/g | LakeHouse Cannabis Cortland · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Golden Goat | Infused Ground Flower | 14g Revert · Flower | each | $70 | $5/g | LakeHouse Cannabis Cortland · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Cherry Amnesia | Infused Ground Flower | 14g Revert · Flower | each | $70 | $5/g | LakeHouse Cannabis Cortland · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Sour Blue Diesel | Infused Ground Flower | 14g Revert · Flower | each | $70 | $5/g | LakeHouse Cannabis Cortland · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Hudson Cannabis | Flower pouch, 1OZ | Lemon OG Haze [S] Flower | each | $140 | $5/g | LakeHouse Cannabis Cortland · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Hudson Cannabis | Flower pouch, 1OZ | Garlic Bud [H] Flower | each | $140 | $5/g | LakeHouse Cannabis Cortland · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Hudson Cannabis | Flower pouch | 1 oz | Sour Unicorn [H] Flower | each | $140 | $5/g | LakeHouse Cannabis Cortland · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Hudson Cannabis | Flower pouch, 1OZ | Sour Glue [S] Flower | each | $140 | $5/g | LakeHouse Cannabis Cortland · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Find. | Tourist Trap | 70g | Sativa Flower | each | $370 | $5.29/g | LakeHouse Cannabis Cortland · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Good Green | Zacks Cake | Pre-Pack (Mixed Buds) | 28g (Hybrid) Flower | each | $155 | $5.54/g | LakeHouse Cannabis Cortland · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Durban Z Flower 28g Good Green · Flower | each | $155 | $5.54/g | LakeHouse Cannabis Cortland · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Good Green | Creamsicle Sunset | Mixed Buds | 28g | Hybrid Flower | each | $155 | $5.54/g | LakeHouse Cannabis Cortland · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Good Green | Gazzurple | Pre-Pack (Mixed Buds) | 28g (Sativa) Flower | each | $155 | $5.54/g | LakeHouse Cannabis Cortland · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Good Green | Slapz | Pre-Pack (Mixed Buds) | 28g (Hybrid) Flower | each | $155 | $5.54/g | LakeHouse Cannabis Cortland · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Cheevo | Pineapple Donut | Big Buds | 28g Cheevo · Flower | each | $160 | $5.71/g | LakeHouse Cannabis Cortland · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Cheevo | Trop Cherry | Big Buds | 28g Cheevo · Flower | each | $160 | $5.71/g | LakeHouse Cannabis Cortland · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Cheevo |Purple Punch| Big Buds | 28g Cheevo · Flower | each | $160 | $5.71/g | LakeHouse Cannabis Cortland · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Find | Whole Flower | Crusty Crustacean | 28g | Hybrid Flower | each | $160 | $5.71/g | LakeHouse Cannabis Cortland · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Grocery | Mixed Light Flower | 28 Gram | Mimosa Kush Mints | Hybrid Flower | each | $160 | $5.71/g | LakeHouse Cannabis Cortland · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Candy Gelato | Big Buds | 28g Cheevo · Flower | each | $160 | $5.71/g | LakeHouse Cannabis Cortland · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Rolling Green | 1oz Bag | Midnight Grape Flower | each | $160 | $5.71/g | LakeHouse Cannabis Cortland · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Jellolato | Big Buds | 28g Cheevo · Flower | each | $160 | $5.71/g | LakeHouse Cannabis Cortland · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Grocery | Flower | 28 gram | Clementine | Sativa Flower | each | $160 | $5.71/g | LakeHouse Cannabis Cortland · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Modified Goat | Flower | 28g Find · Flower | each | $160 | $5.71/g | LakeHouse Cannabis Cortland · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Grocery | Flower | 28 Gram | Cheese | Indica Flower | each | $160 | $5.71/g | LakeHouse Cannabis Cortland · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Papa's Herb | Flower | Animal Tsunami | 28g Flower | each | $160 | $5.71/g | LakeHouse Cannabis Cortland · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Tourist Trap | Flower | 28g Find · Flower | each | $160 | $5.71/g | LakeHouse Cannabis Cortland · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Cheevo | Nimbus Snacks | Big Buds | 28g Cheevo · Flower | each | $160 | $5.71/g | LakeHouse Cannabis Cortland · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Cheevo | Original Glue | Big Buds | 28g Cheevo · Flower | each | $160 | $5.71/g | LakeHouse Cannabis Cortland · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Grocery | Mixed Light Flower | 28 Gram | Trop Cherry | Sativa Flower | each | $160 | $5.71/g | LakeHouse Cannabis Cortland · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Grassroots | Prepack Popcorn | 28g | Hybrid | Problem Child Flower | each | $170 | $6.07/g | LakeHouse Cannabis Cortland · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Grassroots | 28g | Hybrid | Papaya Drip Flower | each | $170 | $6.07/g | LakeHouse Cannabis Cortland · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Grassroots | Prepack Whole Flower | 28g | Indica | Wild Garlic Flower | each | $170 | $6.07/g | LakeHouse Cannabis Cortland · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Cheevo | Jellolato | Ground | 7g Cheevo · Flower | each | $44 | $6.29/g | LakeHouse Cannabis Cortland · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Golden Pineapple | Big Buds | 14g Revert · Flower | each | $90 | $6.43/g | LakeHouse Cannabis Cortland · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Kush Mints | Big Buds | 14g Revert · Flower | each | $90 | $6.43/g | LakeHouse Cannabis Cortland · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Super Diesel | Big Buds | 14g Revert · Flower | each | $90 | $6.43/g | LakeHouse Cannabis Cortland · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Cortland flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Cortland price: $8.57 per gram (middle of $5.71–$15.14). That works out to about $30 an eighth.
- 98.2% of priced flower listings in Cortland publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Cortland price data: cheapest weed in Cortland, cheap ounces, Cortland flower price index, Cortland deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed New York dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.