Cheapest weed in New Rochelle, NY
343 New Rochelle menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every New York city: cheapest weed in New York
Cheapest flower in New Rochelle
See all flower prices →Cheapest right now: Trainwreck 28g Bag at The Cannabis Reserve — $160 ($5.71 per gram) · 102 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Trainwreck 28g Bag Alchemy Pure · Flower | each | $160 | $5.71/g | The Cannabis Reserve New Rochelle · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Papa's Herb | Animal Tsunami | Whole Flower | 28g Flower | each | $160 | $5.71/g | The Cannabis Reserve New Rochelle · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Grocery | Strawberry Cough | Whole Flower | 28g Flower | each | $160 | $5.71/g | The Cannabis Reserve New Rochelle · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Grocery | Stars and Sunshine | Whole Flower | 28g Flower | each | $160 | $5.71/g | The Cannabis Reserve New Rochelle · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Grocery | Motor Cake | Whole Flower | 28g Flower | each | $160 | $5.71/g | The Cannabis Reserve New Rochelle · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Grocery | Final Frontier | Whole Flower | 28g Flower | each | $160 | $5.71/g | The Cannabis Reserve New Rochelle · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Grocery | 3 Point Cherry Bomb | Whole Flower | 28g Flower | each | $160 | $5.71/g | The Cannabis Reserve New Rochelle · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Garlic Patties | Flower | 28g Find · Flower | each | $160 | $5.71/g | The Cannabis Reserve New Rochelle · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in New Rochelle
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Pineapple Express | Disposable | 1g at The Cannabis Reserve — $32 ($32 per gram) · 57 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Pineapple Express | Disposable | 1g Papa's Herb · Vape Pens | each | $32 | $32/g | The Cannabis Reserve New Rochelle · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | 3g SLID3 FUSION Disposable - Tropical Twist x Citrus Splash EUREKA · Vape Pens | each | $110 | $36.67/g | The Cannabis Reserve New Rochelle · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | ayrloom | Pink Rozay | AIO | 2g ayrloom · Vape Pens | each | $75 | $37.50/g | The Cannabis Reserve New Rochelle · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | ayrloom | Alaskan Thunder Fuck | AIO | 2g ayrloom · Vape Pens | each | $75 | $37.50/g | The Cannabis Reserve New Rochelle · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | ayrloom | Lychee Dream | AIO | 2g ayrloom · Vape Pens | each | $75 | $37.50/g | The Cannabis Reserve New Rochelle · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Blinker Berry | Liquid Diamond Cartridge | 1g Boutiq · Vape Pens | each | $40 | $40/g | The Cannabis Reserve New Rochelle · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Grape Ape | Liquid Diamond Cartridge | 1g Boutiq · Vape Pens | each | $40 | $40/g | The Cannabis Reserve New Rochelle · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Sour Tangie | Liquid Diamond Cartridge | 1g Boutiq · Vape Pens | each | $40 | $40/g | The Cannabis Reserve New Rochelle · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest edibles in New Rochelle
See all edibles prices →Cheapest right now: Elderberry | 5:1 CBD:CBN Gummies | 500mg | 20pk | 25mg/ea at The Cannabis Reserve — $40 ($8 per 100mg of THC) · 184 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Elderberry | 5:1 CBD:CBN Gummies | 500mg | 20pk | 25mg/ea WYLD · Edibles | each · 20-pack · 500mg THC | $40 | $8/100mg THC | The Cannabis Reserve New Rochelle · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Elderberry Sage | "Night Cap" | 300mg CBN Ruby Farms · Edibles | each · 300mg THC | $25 | $8.33/100mg THC | The Cannabis Reserve New Rochelle · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | 1906 | Boost 5 Tin | Edible | 20pk | 100mg Edibles | each · 20-pack · 100mg THC | $9 | $9/100mg THC | The Cannabis Reserve New Rochelle · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | 1906 New Highs | Boost+ Drops Pills | 90mg | 3ct | 30mg/ea 1906 New Highs · Edibles | each · 3-pack · 90mg THC | $9 | $10/100mg THC | The Cannabis Reserve New Rochelle · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Dark Star | Anytime | Edible | 1pk | 100mg Edibles | each · 100mg THC | $13 | $13/100mg THC | The Cannabis Reserve New Rochelle · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Gron | Sleepy Indica Dark Chocolate Mini Bar 1:1 | CBN:THC | Edible | 100mg Edibles | each · 100mg THC | $14 | $14/100mg THC | The Cannabis Reserve New Rochelle · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Gron | Milk Chocolate Mini Bar | Hybrid | Edible | 100mg Edibles | each · 100mg THC | $14 | $14/100mg THC | The Cannabis Reserve New Rochelle · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Soft Power Sweets | Orange Cream | Edibles | 100mg Edibles | each · 100mg THC | $14 | $14/100mg THC | The Cannabis Reserve New Rochelle · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
New Rochelle flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in New Rochelle →Discounted items across New Rochelle menus, newest first.
Best dispensaries in New Rochelle →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Prices come from licensed New York dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.