Cheap ounces in New Rochelle, NY — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $160 — Trainwreck 28g Bag at The Cannabis Reserve ($5.71 per gram)
22 real 28g packages on New Rochelle menus · New Rochelle average $185.91 an ounce · typical flower $11.43 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every New York city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Trainwreck 28g Bag Alchemy Pure · Flower | each | $160 | $5.71/g | The Cannabis Reserve New Rochelle · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Dank | Sherb Diesel | Sungrown Whole Flower | 28g Flower | each | $160 | $5.71/g | The Cannabis Reserve New Rochelle · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Find | Agent Z | Big Buds | 28g Find · Flower | each | $160 | $5.71/g | The Cannabis Reserve New Rochelle · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Garlic Patties | Flower | 28g Find · Flower | each | $160 | $5.71/g | The Cannabis Reserve New Rochelle · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Grocery | 3 Point Cherry Bomb | Whole Flower | 28g Flower | each | $160 | $5.71/g | The Cannabis Reserve New Rochelle · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Grocery | Final Frontier | Whole Flower | 28g Flower | each | $160 | $5.71/g | The Cannabis Reserve New Rochelle · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Grocery | Motor Cake | Whole Flower | 28g Flower | each | $160 | $5.71/g | The Cannabis Reserve New Rochelle · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Grocery | Stars and Sunshine | Whole Flower | 28g Flower | each | $160 | $5.71/g | The Cannabis Reserve New Rochelle · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Grocery | Strawberry Cough | Whole Flower | 28g Flower | each | $160 | $5.71/g | The Cannabis Reserve New Rochelle · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Papa's Herb | Animal Tsunami | Whole Flower | 28g Flower | each | $160 | $5.71/g | The Cannabis Reserve New Rochelle · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Alchemy Pure | Saffron | Whole Flower | 28g Flower | each | $160 | $5.71/g | The Cannabis Reserve New Rochelle · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Cheddar Cheeze | Big Buds | 28g RYTHM · Flower | each | $190 | $6.79/g | The Cannabis Reserve New Rochelle · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | L'Orange Flower 1.0oz RYTHM · Flower | each | $190 | $6.79/g | The Cannabis Reserve New Rochelle · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | RYTHM | Creamsicle Sunset | Flower | 28g RYTHM · Flower | each | $190 | $6.79/g | The Cannabis Reserve New Rochelle · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Dank | Ghost Train Haze | Whole Flower | 28g Flower | each | $220 | $7.86/g | The Cannabis Reserve New Rochelle · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Dank | Hippie Crasher | Whole Flower | 28g Flower | each | $220 | $7.86/g | The Cannabis Reserve New Rochelle · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Dank | Rainbow Papaya | Whole Flower | 28g Flower | each | $220 | $7.86/g | The Cannabis Reserve New Rochelle · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Dank | White Truffle | Whole Flower | 28g Flower | each | $220 | $7.86/g | The Cannabis Reserve New Rochelle · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | MIMOSA (1 OZ) Dank By Definition · Flower | each | $220 | $7.86/g | The Cannabis Reserve New Rochelle · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | SUNSET SHERBERT (1 OZ) Dank By Definition · Flower | each | $220 | $7.86/g | The Cannabis Reserve New Rochelle · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in New Rochelle
22 packages in this price band among the cheapest New Rochelle ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Trainwreck 28g Bag Alchemy Pure · Flower | each | $160 | $5.71/g | The Cannabis Reserve New Rochelle · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Dank | Sherb Diesel | Sungrown Whole Flower | 28g Flower | each | $160 | $5.71/g | The Cannabis Reserve New Rochelle · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Find | Agent Z | Big Buds | 28g Find · Flower | each | $160 | $5.71/g | The Cannabis Reserve New Rochelle · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Garlic Patties | Flower | 28g Find · Flower | each | $160 | $5.71/g | The Cannabis Reserve New Rochelle · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Grocery | 3 Point Cherry Bomb | Whole Flower | 28g Flower | each | $160 | $5.71/g | The Cannabis Reserve New Rochelle · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Grocery | Final Frontier | Whole Flower | 28g Flower | each | $160 | $5.71/g | The Cannabis Reserve New Rochelle · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Grocery | Motor Cake | Whole Flower | 28g Flower | each | $160 | $5.71/g | The Cannabis Reserve New Rochelle · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Grocery | Stars and Sunshine | Whole Flower | 28g Flower | each | $160 | $5.71/g | The Cannabis Reserve New Rochelle · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Grocery | Strawberry Cough | Whole Flower | 28g Flower | each | $160 | $5.71/g | The Cannabis Reserve New Rochelle · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Papa's Herb | Animal Tsunami | Whole Flower | 28g Flower | each | $160 | $5.71/g | The Cannabis Reserve New Rochelle · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Alchemy Pure | Saffron | Whole Flower | 28g Flower | each | $160 | $5.71/g | The Cannabis Reserve New Rochelle · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Cheddar Cheeze | Big Buds | 28g RYTHM · Flower | each | $190 | $6.79/g | The Cannabis Reserve New Rochelle · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | L'Orange Flower 1.0oz RYTHM · Flower | each | $190 | $6.79/g | The Cannabis Reserve New Rochelle · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | RYTHM | Creamsicle Sunset | Flower | 28g RYTHM · Flower | each | $190 | $6.79/g | The Cannabis Reserve New Rochelle · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Dank | Ghost Train Haze | Whole Flower | 28g Flower | each | $220 | $7.86/g | The Cannabis Reserve New Rochelle · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in New Rochelle
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if New Rochelle has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average New Rochelle ounce: $185.91 across 22 listings, lowest $160.
- Average half ounce: $97.33.
- Average quarter: $70.
- Average eighth: $44.77.
See also the New Rochelle flower price index, cheapest flower per gram and New Rochelle deals.
Prices come from licensed New York dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.