Cheapest flower in Rensselaer, NY
Cheapest right now: Untitled - Green Crack 1oz Smalls at Stage One Dispensary — $140 ($5 per gram)
162 comparable flower listings at 1 Rensselaer dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every New York city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Untitled - Green Crack 1oz Smalls untitled · Flower | ounce | $140 | $5/g | Stage One Dispensary Rensselaer · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Untitled Greenhouse Smalls Jar 28g (1oz) - Black Mamba Flower | ounce | $140 | $5/g | Stage One Dispensary Rensselaer · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Blue Dream | Big Buds | 28g untitled · Flower | ounce | $140 | $5/g | Stage One Dispensary Rensselaer · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Untitled Greenhouse Smalls Jar 28g (1oz) - Northern Lights Flower | ounce | $140 | $5/g | Stage One Dispensary Rensselaer · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Untitled Greenhouse Smalls Jar 28g (1oz) - Ice Cream Cake Flower | ounce | $140 | $5/g | Stage One Dispensary Rensselaer · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Untitled Greenhouse Pre Ground Flower Infused w/ Kief *14g* - Afghani Kush Flower | half ounce | $72.32 | $5.17/g | Stage One Dispensary Rensselaer · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Untitled Greenhouse Pre Ground Flower Infused w/ Kief Jar *14g* - AK47 Flower | half ounce | $72.32 | $5.17/g | Stage One Dispensary Rensselaer · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Untitled Greenhouse Pre Ground Flower Infused w/ Kief *14g* - Yoda OG Flower | half ounce | $72.32 | $5.17/g | Stage One Dispensary Rensselaer · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Homie Pack | Purple Trainwreck | Infused Ground Flower | 14g Revert · Flower | half ounce | $72.77 | $5.20/g | Stage One Dispensary Rensselaer · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Apple Fritter | Infused Ground Flower | 14g Revert · Flower | half ounce | $72.77 | $5.20/g | Stage One Dispensary Rensselaer · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Bubba Kush | Infused Ground Flower | 14g Revert · Flower | half ounce | $72.77 | $5.20/g | Stage One Dispensary Rensselaer · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Monster Cookies | Infused Ground Flower | 14g Revert · Flower | half ounce | $72.77 | $5.20/g | Stage One Dispensary Rensselaer · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Bubblegum Gusher | Flower | 14g The Botanist · Flower | half ounce | $75 | $5.36/g | Stage One Dispensary Rensselaer · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Modified Goat | Flower | 28g Find · Flower | ounce | $160.01 | $5.71/g | Stage One Dispensary Rensselaer · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Tourist Trap | Flower | 28g Find · Flower | ounce | $160.01 | $5.71/g | Stage One Dispensary Rensselaer · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Find | PB Bites | Big Buds | 28g Find · Flower | ounce | $160.01 | $5.71/g | Stage One Dispensary Rensselaer · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Find | Agent Z | Big Buds | 28g Find · Flower | ounce | $160.01 | $5.71/g | Stage One Dispensary Rensselaer · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Gas Lit | Flower | 28g Find · Flower | ounce | $160.01 | $5.71/g | Stage One Dispensary Rensselaer · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Thai Sunrise | Flower | 28g Find · Flower | ounce | $160.01 | $5.71/g | Stage One Dispensary Rensselaer · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Find. Indoor Cannabis Whole Flower 28g (1oz) - Crusty Crustacean Flower | ounce | $160.01 | $5.71/g | Stage One Dispensary Rensselaer · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Half Moonana | Flower | 28g Find · Flower | ounce | $160.01 | $5.71/g | Stage One Dispensary Rensselaer · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Hickory Hash | Flower | 28g Find · Flower | ounce | $160.01 | $5.71/g | Stage One Dispensary Rensselaer · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | White Hot Guava | Flower | 28g Find · Flower | ounce | $160.01 | $5.71/g | Stage One Dispensary Rensselaer · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Grassroots Indoor Flower 28g - Orange Z Flower | ounce | $165 | $5.89/g | Stage One Dispensary Rensselaer · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Grassroots Indoor Flower 28g - Papaya Drip Flower | ounce | $165 | $5.89/g | Stage One Dispensary Rensselaer · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Grassroots Indoor Flower 28g - Blue Lobster Flower | ounce | $165 | $5.89/g | Stage One Dispensary Rensselaer · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Grocery Cannabis Space Burger Indica 28g Flower Flower | ounce | $173.16 | $6.18/g | Stage One Dispensary Rensselaer · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Grocery Cannabis Garlic Gravity Indica 28g Flower Flower | ounce | $173.16 | $6.18/g | Stage One Dispensary Rensselaer · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Grocery Cannabis Motor Breath Indica 28g Flower Flower | ounce | $173.16 | $6.18/g | Stage One Dispensary Rensselaer · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Grocery Cannabis - Space Candy (Hybrid) 28g Flower Flower | ounce | $173.16 | $6.18/g | Stage One Dispensary Rensselaer · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Grocery Cannabis Cheese Indica 28g Flower Flower | ounce | $174 | $6.21/g | Stage One Dispensary Rensselaer · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Grocery Cannabis Triple Double OG Hybrid 28g Flower Flower | ounce | $174 | $6.21/g | Stage One Dispensary Rensselaer · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Untitled - Durban Poison 7g Smalls untitled · Flower | quarter | $45.01 | $6.43/g | Stage One Dispensary Rensselaer · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Untitled - Jack Herer 7g Smalls untitled · Flower | quarter | $45.01 | $6.43/g | Stage One Dispensary Rensselaer · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Untitled Greenhouse Smalls Flower Jar *7g* - Amnesia Haze Flower | quarter | $45.01 | $6.43/g | Stage One Dispensary Rensselaer · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Lemon Pound Cake | Smalls | 7g untitled · Flower | quarter | $45.01 | $6.43/g | Stage One Dispensary Rensselaer · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Blueberry Kush | Smalls | 7g untitled · Flower | quarter | $45.01 | $6.43/g | Stage One Dispensary Rensselaer · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Homestead 1787 7g Pre Ground Flower - Sour Grape Flower | quarter | $45.20 | $6.46/g | Stage One Dispensary Rensselaer · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Rolling Green Cannabis Modified Grape Flower Flower | ounce | $180.80 | $6.46/g | Stage One Dispensary Rensselaer · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Rolling Green Cannabis Sherb-Burger Flower Flower | ounce | $180.80 | $6.46/g | Stage One Dispensary Rensselaer · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Rensselaer flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Rensselaer price: $9.14 per gram (middle of $5.71–$14.29). That works out to about $31.99 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Rensselaer publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Rensselaer price data: cheapest weed in Rensselaer, cheap ounces, Rensselaer flower price index, Rensselaer deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed New York dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.