Cheapest carts & vapes in Springfield Gardens, NY
Cheapest right now: 3G - Dual Chamber - Cherry Volcano x Super Sour Diesel x Monster Cookies at Stash Box Dispensary — $110 ($36.67 per gram)
159 comparable vape pens listings at 1 Springfield Gardens dispensaries · ranked per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare carts & vapes prices across every New York city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 3G - Dual Chamber - Cherry Volcano x Super Sour Diesel x Monster Cookies LEFT COAST · Vape Pens | 3 g | $110 | $36.67/g | Stash Box Dispensary Springfield Gardens · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Left Coast | Liquid Diamond | Triple Chamber AIO | 3g | Sunny Diesel x Berry Gelato x Maui Pineapple Vape Pens | 3 g | $110 | $36.67/g | Stash Box Dispensary Springfield Gardens · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | 3G - Dual Chamber - Skywalker OG x Watermelon Mojito x Blue Razz LEFT COAST · Vape Pens | 3 g | $110 | $36.67/g | Stash Box Dispensary Springfield Gardens · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Hashtag Honey | Jokerz | Disposable | 2g Hashtag Honey · Vape Pens | 2 g | $74 | $37/g | Stash Box Dispensary Springfield Gardens · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Hashtag Honey | NYC Diesel | Disposable | 2g Hashtag Honey · Vape Pens | 2 g | $74 | $37/g | Stash Box Dispensary Springfield Gardens · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Hashtag Honey | AIO Vape | 2g | Apples and Bananas Vape Pens | 2 g | $74 | $37/g | Stash Box Dispensary Springfield Gardens · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Hashtag Honey | Durban Poision | Disposable | 2g Hashtag Honey · Vape Pens | 2 g | $74 | $37/g | Stash Box Dispensary Springfield Gardens · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Hashtag Honey | Super Lemon Haze | Disposable | 2g Hashtag Honey · Vape Pens | 2 g | $74 | $37/g | Stash Box Dispensary Springfield Gardens · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Hashtag Honey | Zoap | Disposable | 2g Hashtag Honey · Vape Pens | 2 g | $74 | $37/g | Stash Box Dispensary Springfield Gardens · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Hashtag Honey | King Louie | Disposable | 2g Hashtag Honey · Vape Pens | 2 g | $74 | $37/g | Stash Box Dispensary Springfield Gardens · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Hashtag Honey | Maui Wowie | Disposable | 2g Hashtag Honey · Vape Pens | 2 g | $74 | $37/g | Stash Box Dispensary Springfield Gardens · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Hashtag Honey | Northern Lights | Disposable | 2g Hashtag Honey · Vape Pens | 2 g | $74 | $37/g | Stash Box Dispensary Springfield Gardens · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Skywalker | Hybrid - Ultra Extract High Potency Oil-0.5G AIO Vape Heavy Hitters · Vape Pens | gram | $40 | $40/g | Stash Box Dispensary Springfield Gardens · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | 2G - Dual Chamber - Blue Dream x Monster Cookies AIO LEFT COAST · Vape Pens | 2 g | $80 | $40/g | Stash Box Dispensary Springfield Gardens · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | 2G - Dual Chamber - Pineapple Express x Cherry Pie AIO LEFT COAST · Vape Pens | each | $80 | $40/g | Stash Box Dispensary Springfield Gardens · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | 2G - Dual Chamber - Sour Diesel x Maui Waui AIO LEFT COAST · Vape Pens | each | $80 | $40/g | Stash Box Dispensary Springfield Gardens · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Cheevo | GSC | Disposable | 2g Cheevo · Vape Pens | 2 g | $80 | $40/g | Stash Box Dispensary Springfield Gardens · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Cheevo | Baby Yoda | Disposable | 2g Cheevo · Vape Pens | 2 g | $80 | $40/g | Stash Box Dispensary Springfield Gardens · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Cheevo | Albany Sour Diesel | Disposable | 2g Cheevo · Vape Pens | 2 g | $80 | $40/g | Stash Box Dispensary Springfield Gardens · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | 2G - Dual Chamber - Grandaddy Purp x King Louis AIO LEFT COAST · Vape Pens | 2 g | $80 | $40/g | Stash Box Dispensary Springfield Gardens · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Northern Lights | AIO Palm | Indica | 1.5g Jaunty · Vape Pens | 1.5 g | $63 | $42/g | Stash Box Dispensary Springfield Gardens · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Lemon Cherry Gelato | AIO Palm | Hybrid | 1.5g Jaunty · Vape Pens | 1.5 g | $63 | $42/g | Stash Box Dispensary Springfield Gardens · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Alien OG | AIO Palm | Hybrid | 1.5g Jaunty · Vape Pens | 1.5 g | $63 | $42/g | Stash Box Dispensary Springfield Gardens · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Blackberry Kush | AIO Palm | Indica | 1.5g Jaunty · Vape Pens | 1.5 g | $63 | $42/g | Stash Box Dispensary Springfield Gardens · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Cherry AK | AIO Palm | Sativa | 1.5g Jaunty · Vape Pens | 1.5 g | $63 | $42/g | Stash Box Dispensary Springfield Gardens · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Rainbow Sherbert | AIO Palm | Hybrid | 1.5g Jaunty · Vape Pens | 1.5 g | $63 | $42/g | Stash Box Dispensary Springfield Gardens · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Mango Haze | AIO Palm | Sativa | 1.5g Jaunty · Vape Pens | 1.5 g | $63 | $42/g | Stash Box Dispensary Springfield Gardens · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | ayrloom | Pineapple Express | AIO | 2g ayrloom · Vape Pens | 2 g | $85 | $42.50/g | Stash Box Dispensary Springfield Gardens · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Northern Lights | Disposable | 2g Vape Pens | 2 g | $85 | $42.50/g | Stash Box Dispensary Springfield Gardens · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | 2G - Dual Chamber - Pink Runtz x Biscotti AIO LEFT COAST · Vape Pens | 2 g | $85 | $42.50/g | Stash Box Dispensary Springfield Gardens · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | ayrloom | Alaskan Thunder Fuck | AIO | 2g ayrloom · Vape Pens | 2 g | $85 | $42.50/g | Stash Box Dispensary Springfield Gardens · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Hawaiian Haze | Disposable | 2g Vape Pens | 2 g | $85 | $42.50/g | Stash Box Dispensary Springfield Gardens · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | White Widow | Disposable | 2g Vape Pens | 2 g | $85 | $42.50/g | Stash Box Dispensary Springfield Gardens · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Kings & Queens | AIO | 1g | Master Kush Vape Pens | gram | $43 | $43/g | Stash Box Dispensary Springfield Gardens · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Super Silver Haze | Disposable | 1g Kings & Queens · Vape Pens | gram | $43 | $43/g | Stash Box Dispensary Springfield Gardens · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Jack Herer | Disposable | 1g Kings & Queens · Vape Pens | gram | $43 | $43/g | Stash Box Dispensary Springfield Gardens · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Bubba Kush | Disposable | 1g Kings & Queens · Vape Pens | gram | $43 | $43/g | Stash Box Dispensary Springfield Gardens · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Skywalker OG | Disposable | 1g Kings & Queens · Vape Pens | gram | $43 | $43/g | Stash Box Dispensary Springfield Gardens · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Kings & Queens | AIO | 1g | Durban Posion Vape Pens | gram | $43 | $43/g | Stash Box Dispensary Springfield Gardens · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Sapphire | 510 Cart | 1g | Super Sour Diesel Vape Pens | gram | $45 | $45/g | Stash Box Dispensary Springfield Gardens · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Springfield Gardens vape pens prices compare
Every row above is priced per gram of oil, so a 0.5g cart can't look cheaper than a 1g one. That is the only way to compare a vape pens menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Springfield Gardens price: $57 per gram (middle of $40–$95.50). That works out to about $199.50 an eighth.
- 100% of priced vape pens listings in Springfield Gardens publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Springfield Gardens price data: cheapest weed in Springfield Gardens, cheap ounces, Springfield Gardens flower price index, Springfield Gardens deals.
Cheapest flowerCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed New York dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.