Cheapest pre-rolls in Springfield Gardens, NY
Cheapest right now: Lemon Venom | Single Pre Roll | 1g at Stash Box Dispensary — $9 ($9 per gram)
17 comparable pre-rolls listings at 1 Springfield Gardens dispensaries · ranked per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare pre-rolls prices across every New York city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lemon Venom | Single Pre Roll | 1g Leal · Pre-rolls | gram | $9 | $9/g | Stash Box Dispensary Springfield Gardens · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Platinum Lemon Cherry Gelato | Single Pre Roll | 1g Leal · Pre-rolls | gram | $9 | $9/g | Stash Box Dispensary Springfield Gardens · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Hashtag Honey | Green Crack | Joint | 1g Hashtag Honey · Pre-rolls | gram | $9 | $9/g | Stash Box Dispensary Springfield Gardens · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Jack Herer | Classics | 7pk | 5g Ruby Farms · Pre-rolls | 4.9 g · 7-pack | $57 | $11.63/g | Stash Box Dispensary Springfield Gardens · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Ghost Train Haze #2 | Classics | 7pk | 5g Ruby Farms · Pre-rolls | 4.9 g · 7-pack | $57 | $11.63/g | Stash Box Dispensary Springfield Gardens · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Granddaddy Purple | Classics | 7pk | 5g Ruby Farms · Pre-rolls | 4.9 g · 7-pack | $57 | $11.63/g | Stash Box Dispensary Springfield Gardens · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | 1G Non Infused Preroll Monster Cookies LEFT COAST · Pre-rolls | gram | $12 | $12/g | Stash Box Dispensary Springfield Gardens · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | 1G Non Infused Preroll Blue Dream LEFT COAST · Pre-rolls | gram | $12 | $12/g | Stash Box Dispensary Springfield Gardens · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | 1G Non Infused Preroll Sour Diesel LEFT COAST · Pre-rolls | gram | $12 | $12/g | Stash Box Dispensary Springfield Gardens · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Canna Cure - Pineapple Express - Pre-Roll (1g) Canna Cure Farms LLC · Pre-rolls | gram | $12 | $12/g | Stash Box Dispensary Springfield Gardens · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Colorado Chem - 1g Pre Roll Canna Cure Farms LLC · Pre-rolls | gram | $12 | $12/g | Stash Box Dispensary Springfield Gardens · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Sour Diesel | Doobies | 7pk | 3.5g Ruby Farms · Pre-rolls | eighth · 7-pack | $43 | $12.29/g | Stash Box Dispensary Springfield Gardens · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Purple Hindu Kush | Doobies | 7pk | 3.5g Ruby Farms · Pre-rolls | eighth · 7-pack | $43 | $12.29/g | Stash Box Dispensary Springfield Gardens · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Blue Dream | Doobies | 7pk | 3.5g Ruby Farms · Pre-rolls | eighth · 7-pack | $43 | $12.29/g | Stash Box Dispensary Springfield Gardens · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Lemon Cherry Gelato | Pre Roll | 1g Rolling Green Cannabis · Pre-rolls | gram | $16 | $16/g | Stash Box Dispensary Springfield Gardens · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Blue Dream | Pre Roll | 1g Rolling Green Cannabis · Pre-rolls | gram | $16 | $16/g | Stash Box Dispensary Springfield Gardens · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Afternoon Delight #4 | Mini Joints | 0.35g each | 5pk Dogwalkers · Pre-rolls | 1.75 g · 5-pack | $35 | $20/g | Stash Box Dispensary Springfield Gardens · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Springfield Gardens pre-rolls prices compare
Every row above is priced per gram of flower in the pack. That is the only way to compare a pre-rolls menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Springfield Gardens price: $12 per gram (middle of $9–$16). That works out to about $42 an eighth.
- 100% of priced pre-rolls listings in Springfield Gardens publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Springfield Gardens price data: cheapest weed in Springfield Gardens, cheap ounces, Springfield Gardens flower price index, Springfield Gardens deals.
Cheapest flowerCheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed New York dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.