Cheapest carts & vapes in Watertown, NY
Cheapest right now: Cheevo | GSC | Disposable | 2g at The Cannabis Depot — $52 ($26 per gram)
201 comparable vape pens listings at 1 Watertown dispensaries · ranked per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare carts & vapes prices across every New York city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Cheevo | GSC | Disposable | 2g Cheevo · Vape Pens | 2 g | $52$6520% off | $26/g | The Cannabis Depot Watertown · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | CHAOS | AIO VAPE | NYC DIESEL | 2.0G Vape Pens | 2 g | $60$7014% off | $30/g | The Cannabis Depot Watertown · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | CHAOS | AIO VAPE | TERPAJA BLAST | 2.0G Vape Pens | 2 g | $60$7014% off | $30/g | The Cannabis Depot Watertown · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | CHAOS | AIO VAPE | PINEAPPLE EXPRESS | 2.0G Vape Pens | 2 g | $60$7014% off | $30/g | The Cannabis Depot Watertown · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Cheevo | OG Kush | Disposable | 2g Cheevo · Vape Pens | 2 g | $65 | $32.50/g | The Cannabis Depot Watertown · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | CHEEVO | AIO VAPE | GDP | 2.0G Vape Pens | 2 g | $65 | $32.50/g | The Cannabis Depot Watertown · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | CHAOS | VAPE CARTRIDGE | WEDDING CAKE | 1.0G Vape Pens | gram | $35 | $35/g | The Cannabis Depot Watertown · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | CHAOS | VAPE CARTRIDGE | CHERRY LEMON | 1.0G Vape Pens | gram | $35 | $35/g | The Cannabis Depot Watertown · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Electric Lime Live Resin 510 Vape Cart | 2x0.5g MFNY · Vape Pens | gram · 2-pack | $75 | $37.50/g | The Cannabis Depot Watertown · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Candy Rain Live Resin 510 Vape Cart | 2 x 0.5g MFNY · Vape Pens | gram · 2-pack | $75 | $37.50/g | The Cannabis Depot Watertown · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Muha Meds | Cali Gas OG | Disposable | 2g Muha Meds · Vape Pens | 2 g | $75 | $37.50/g | The Cannabis Depot Watertown · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Muha Meds | Fatso | Disposable | 2g Muha Meds · Vape Pens | 2 g | $75 | $37.50/g | The Cannabis Depot Watertown · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Muha Meds | Habibi | Disposable | 2g Muha Meds · Vape Pens | 2 g | $75 | $37.50/g | The Cannabis Depot Watertown · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Muha Meds | Super Sour Diesel | Disposable | 2g Muha Meds · Vape Pens | 2 g | $75 | $37.50/g | The Cannabis Depot Watertown · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Muha Meds | Grand Daddy Purp | Disposable | 2g Muha Meds · Vape Pens | 2 g | $75 | $37.50/g | The Cannabis Depot Watertown · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Muha Meds | Temptation | Disposable | 2g Muha Meds · Vape Pens | 2 g | $75 | $37.50/g | The Cannabis Depot Watertown · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Lemon Cane Live Resin 510 Vape Cart | 2x0.5g MFNY · Vape Pens | gram · 2-pack | $75 | $37.50/g | The Cannabis Depot Watertown · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Nanti-Nitro Bubble Melon 2 Gram Disposable Vape Nanticoke · Vape Pens | 2 g | $78 | $39/g | The Cannabis Depot Watertown · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Nanti-Nitro Orange Punch 2 Gram Disposable Vape Nanticoke · Vape Pens | 2 g | $78 | $39/g | The Cannabis Depot Watertown · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Nanti-Nitro Rocket Pop 2 Gram Disposable Vape Nanticoke · Vape Pens | 2 g | $78 | $39/g | The Cannabis Depot Watertown · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Vape Cartridge - STRAWNANA 1G Original THC Pod - STIIIZY STIIIZY · Vape Pens | gram | $40 | $40/g | The Cannabis Depot Watertown · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | STIIIZY BAR STIIIZY · Vape Pens | each | $40 | $40/piece | The Cannabis Depot Watertown · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Vape Cartridge - MAGIC MELON 1G Original THC Pod - STIIIZY STIIIZY · Vape Pens | gram | $40 | $40/g | The Cannabis Depot Watertown · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | The Botanist | Bold Lime | Disposable | 1g The Botanist · Vape Pens | gram | $40 | $40/g | The Cannabis Depot Watertown · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | JAUNTY | AIO VAPE | MANGO HAZE | 1.5G Vape Pens | 1.5 g | $60 | $40/g | The Cannabis Depot Watertown · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Blue Dream | AIO Palm | Hybrid | 1.5g Jaunty · Vape Pens | 1.5 g | $60 | $40/g | The Cannabis Depot Watertown · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Papaya Punch | AIO Palm | Hybrid | 1.5g Jaunty · Vape Pens | 1.5 g | $60 | $40/g | The Cannabis Depot Watertown · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Northern Lights | AIO Palm | Indica | 1.5g Jaunty · Vape Pens | 1.5 g | $60 | $40/g | The Cannabis Depot Watertown · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Ghost Train | AIO Palm | Sativa | 1.5g Jaunty · Vape Pens | 1.5 g | $60 | $40/g | The Cannabis Depot Watertown · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Rainbow Sherbert | AIO Palm | Hybrid | 1.5g Jaunty · Vape Pens | 1.5 g | $60 | $40/g | The Cannabis Depot Watertown · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Lemon Cherry Gelato | AIO Palm | Hybrid | 1.5g Jaunty · Vape Pens | 1.5 g | $60 | $40/g | The Cannabis Depot Watertown · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Blackberry Kush | AIO Palm | Indica | 1.5g Jaunty · Vape Pens | 1.5 g | $60 | $40/g | The Cannabis Depot Watertown · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Apple Fritter | AIO Palm | Hybrid | 1.5g Jaunty · Vape Pens | 1.5 g | $60 | $40/g | The Cannabis Depot Watertown · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Cherry AK | AIO Palm | Sativa | 1.5g Jaunty · Vape Pens | 1.5 g | $60 | $40/g | The Cannabis Depot Watertown · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | 2 gram Deuces Guava Mintz x Strawberry Haze Live Resin Vape | NY Bodega Boyz · Vape Pens | 2 g | $80 | $40/g | The Cannabis Depot Watertown · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | ayrloom | Pink Rozay | AIO | 2g ayrloom · Vape Pens | 2 g | $80 | $40/g | The Cannabis Depot Watertown · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | DIME | AIO VAPE | BLACKBERRY OG | 2.0G Vape Pens | 2 g | $80 | $40/g | The Cannabis Depot Watertown · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Forbidden Apple | 2G All In One Device Dime Industries · Vape Pens | 2 g | $80 | $40/g | The Cannabis Depot Watertown · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | DIME | AIO VAPE | GUAVALICIOUS | 2.0G Vape Pens | 2 g | $80 | $40/g | The Cannabis Depot Watertown · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Pink Rosé | 2G All In One Device Dime Industries · Vape Pens | 2 g | $80 | $40/g | The Cannabis Depot Watertown · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Watertown vape pens prices compare
Every row above is priced per gram of oil, so a 0.5g cart can't look cheaper than a 1g one. That is the only way to compare a vape pens menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Watertown price: $45 per gram (middle of $39.50–$77.50). That works out to about $157.50 an eighth.
- 100% of priced vape pens listings in Watertown publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Watertown price data: cheapest weed in Watertown, cheap ounces, Watertown flower price index, Watertown deals.
Cheapest flowerCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed New York dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.