Cheapest carts & vapes in Newcastle, OK
Cheapest right now: Georgia Peach | AIO | 2g at American Cannabis Company — $25 ($12.50 per gram)
98 comparable vape pens listings at 1 Newcastle dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare carts & vapes prices across every Oklahoma city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Georgia Peach | AIO | 2g Cure Injoy · Vape Pens | each | $25 | $12.50/g | American Cannabis Company Newcastle · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Grape Gasby | AIO | 2g Cure Injoy · Vape Pens | each | $25 | $12.50/g | American Cannabis Company Newcastle · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Guava Lava Cake | AIO | 2g Cure Injoy · Vape Pens | each | $25 | $12.50/g | American Cannabis Company Newcastle · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Bubblegum OG | AIO | 2g Cure Injoy · Vape Pens | each | $25 | $12.50/g | American Cannabis Company Newcastle · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Trop Cherry | AIO | 2g Cure Injoy · Vape Pens | each | $25 | $12.50/g | American Cannabis Company Newcastle · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Zkittles | AIO | 2g Cure Injoy · Vape Pens | each | $25 | $12.50/g | American Cannabis Company Newcastle · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Plum Surprise | AIO | 2g Cure Injoy · Vape Pens | each | $25 | $12.50/g | American Cannabis Company Newcastle · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Limenesia | AIO | 2g Cure Injoy · Vape Pens | each | $25 | $12.50/g | American Cannabis Company Newcastle · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Big Kiwi | AIO | 2g Cure Injoy · Vape Pens | each | $25 | $12.50/g | American Cannabis Company Newcastle · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Skywalker OG | AIO | 2g Cure Injoy · Vape Pens | each | $25 | $12.50/g | American Cannabis Company Newcastle · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Papaya Kush | AIO | 2g Cure Injoy · Vape Pens | each | $25 | $12.50/g | American Cannabis Company Newcastle · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Passion Fruit | AIO | 2g Cure Injoy · Vape Pens | each | $25 | $12.50/g | American Cannabis Company Newcastle · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | GMO | AIO | 2g Cure Injoy · Vape Pens | each | $25 | $12.50/g | American Cannabis Company Newcastle · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | 2g All In One RedBull Sunday Extracts · Vape Pens | each | $27 | $13.50/g | American Cannabis Company Newcastle · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | 2g All in One Sour Batch Kids Sunday Extracts · Vape Pens | each | $27 | $13.50/g | American Cannabis Company Newcastle · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | 2g All in One Strawberry Shortcake Sunday Extracts · Vape Pens | each | $27 | $13.50/g | American Cannabis Company Newcastle · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | [Cartridge] Sunday Extracts LA Pop Rocks 2g [Indica] Vape Pens | each | $27 | $13.50/g | American Cannabis Company Newcastle · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | [Cartridge] Sunday Extracts Fruity Cereal Milk 2g [Hybrid] Vape Pens | each | $27 | $13.50/g | American Cannabis Company Newcastle · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | [Cartridge] Sunday Extracts Granddaddy Purple 2g [Indica] Vape Pens | each | $27 | $13.50/g | American Cannabis Company Newcastle · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | [Cartridge] Sunday Extracts Bomb Pop 2g [Indica] Vape Pens | each | $27 | $13.50/g | American Cannabis Company Newcastle · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Sunday Extracts | Mango Tango | Disposable | 2g Sunday Extracts · Vape Pens | each | $27 | $13.50/g | American Cannabis Company Newcastle · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Sunday Extracts | Lemon Drop | Disposable | 2g Sunday Extracts · Vape Pens | each | $27 | $13.50/g | American Cannabis Company Newcastle · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | POG Juice | Disposable | 2g Sunday Extracts · Vape Pens | each | $27 | $13.50/g | American Cannabis Company Newcastle · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | [Cartridge] Sunday Extracts Maui Wowie 2g [Sativa] Vape Pens | each | $27 | $13.50/g | American Cannabis Company Newcastle · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | 2g All In One Baja Blast Sunday Extracts · Vape Pens | each | $27 | $13.50/g | American Cannabis Company Newcastle · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | 2g All In One Mimosa Sunday Extracts · Vape Pens | each | $27 | $13.50/g | American Cannabis Company Newcastle · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | 1g Grape Swell Cartridge Sunday Extracts · Vape Pens | each | $15 | $15/g | American Cannabis Company Newcastle · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | 1g Trainwreck Cartridge Sunday Extracts · Vape Pens | each | $15 | $15/g | American Cannabis Company Newcastle · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | 1g Pineapple Chunk Cartridge Sunday Extracts · Vape Pens | each | $15 | $15/g | American Cannabis Company Newcastle · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | 1g Pacific Peach Cartridge Sunday Extracts · Vape Pens | each | $15 | $15/g | American Cannabis Company Newcastle · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | 1g Lemon Cake Cartridge Sunday Extracts · Vape Pens | each | $15 | $15/g | American Cannabis Company Newcastle · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | 1g Harlequin Cartridge Sunday Extracts · Vape Pens | each | $15 | $15/g | American Cannabis Company Newcastle · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | 1g Granddaddy Purple Cartridge Sunday Extracts · Vape Pens | each | $15 | $15/g | American Cannabis Company Newcastle · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | 1g Durban Poison Cartridge Sunday Extracts · Vape Pens | each | $15 | $15/g | American Cannabis Company Newcastle · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | 1g Coco Beach Cartridge Sunday Extracts · Vape Pens | each | $15 | $15/g | American Cannabis Company Newcastle · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | 1g Cheetah Piss Cartridge Sunday Extracts · Vape Pens | each | $15 | $15/g | American Cannabis Company Newcastle · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | [Cartridge] Moon Dust Orange Mimosa LR 2g [Sativa] Vape Pens | each | $30 | $15/g | American Cannabis Company Newcastle · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | [Cartridge] Moon Dust Tigers Blood LR 2g [Hybrid] Vape Pens | each | $30 | $15/g | American Cannabis Company Newcastle · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | [Cartridge] Moon Dust Watermelon Bubblegum LR 2g [Indica] Vape Pens | each | $30 | $15/g | American Cannabis Company Newcastle · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | [Cartridge] Moon Dust Zour Patch Cough LR 2g [Sativa] Vape Pens | each | $30 | $15/g | American Cannabis Company Newcastle · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Newcastle vape pens prices compare
Every row above is priced per gram of oil, so a 0.5g cart can't look cheaper than a 1g one. That is the only way to compare a vape pens menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Newcastle price: $15 per gram (middle of $12.50–$51.10). That works out to about $52.50 an eighth.
- 100% of priced vape pens listings in Newcastle publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Newcastle price data: cheapest weed in Newcastle, cheap ounces, Newcastle flower price index, Newcastle deals.
Cheapest flowerCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Oklahoma dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.