Cheapest carts & vapes in Cannon Beach, OR
Cheapest right now: Orange Soda | Disposable | 2g at Bahama Buds Cannon Beach — $34 ($17 per gram)
141 comparable vape pens listings at 1 Cannon Beach dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare carts & vapes prices across every Oregon city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Orange Soda | Disposable | 2g Buddies Brand · Vape Pens | 2 g | $34 | $17/g | Bahama Buds Cannon Beach Cannon Beach · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Tropical Blast | Disposable | 2g Buddies Brand · Vape Pens | 2 g | $34 | $17/g | Bahama Buds Cannon Beach Cannon Beach · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Grape Ape | Disposable | 2g Buddies Brand · Vape Pens | 2 g | $34 | $17/g | Bahama Buds Cannon Beach Cannon Beach · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Blueberry Cartridge 1g Boujee Blendz · Vape Pens | gram | $18 | $18/g | Bahama Buds Cannon Beach Cannon Beach · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Grape Cartridge 1g Boujee Blendz · Vape Pens | gram | $18 | $18/g | Bahama Buds Cannon Beach Cannon Beach · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Tutti Frutti Cartridge 1g Boujee Blendz · Vape Pens | gram | $18 | $18/g | Bahama Buds Cannon Beach Cannon Beach · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Cherry Cartridge 1g Boujee Blendz · Vape Pens | gram | $18 | $18/g | Bahama Buds Cannon Beach Cannon Beach · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Pocket Puffer CR AIO (H) Gastro Flora 2g Extract Vape Pens | 2 g | $38 | $19/g | Bahama Buds Cannon Beach Cannon Beach · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 9 | Pocket Puffer CR AIO (S) Tropic Trainwreck 2g Extract Vape Pens | 2 g | $38 | $19/g | Bahama Buds Cannon Beach Cannon Beach · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 10 | GEM (I) Marked Grape 1g CR Cartridge Vape Pens | gram | $20 | $20/g | Bahama Buds Cannon Beach Cannon Beach · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 11 | GEM (H) Sour Grape 1g CR Cartridge Vape Pens | gram | $20 | $20/g | Bahama Buds Cannon Beach Cannon Beach · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 12 | GEM (H) Saint Banana 1g CR Cartridge Vape Pens | gram | $20 | $20/g | Bahama Buds Cannon Beach Cannon Beach · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 13 | Banana Candy | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $20 | $20/g | Bahama Buds Cannon Beach Cannon Beach · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 14 | Maui Wowie | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $20 | $20/g | Bahama Buds Cannon Beach Cannon Beach · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 15 | Fierce Green Apple H | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $20 | $20/g | Bahama Buds Cannon Beach Cannon Beach · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 16 | Grape Galaxy | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $20 | $20/g | Bahama Buds Cannon Beach Cannon Beach · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 17 | Pina Colada | Cartridge | 1g Buddies Brand · Vape Pens | gram | $20 | $20/g | Bahama Buds Cannon Beach Cannon Beach · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 18 | Pineapple Express | Cartridge | 1g Buddies Brand · Vape Pens | gram | $20 | $20/g | Bahama Buds Cannon Beach Cannon Beach · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 19 | Mango Tango I | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $20 | $20/g | Bahama Buds Cannon Beach Cannon Beach · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 20 | GEM CARTS | Grapefruit Moonshine | Cartridge | 1G GEM CARTS · Vape Pens | gram | $20 | $20/g | Bahama Buds Cannon Beach Cannon Beach · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 21 | GEM (S) Mimosa 1g CR Cartridge Vape Pens | gram | $20 | $20/g | Bahama Buds Cannon Beach Cannon Beach · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 22 | Buddies Apple Fritter 1g Flavored Distillate Cartridge Vape Pens | gram | $20 | $20/g | Bahama Buds Cannon Beach Cannon Beach · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 23 | Peachy Keen | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $20 | $20/g | Bahama Buds Cannon Beach Cannon Beach · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 24 | Blueberry Burst | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $20 | $20/g | Bahama Buds Cannon Beach Cannon Beach · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 25 | Vanilla Cake | Cartridge | 1g Buddies Brand · Vape Pens | gram | $20 | $20/g | Bahama Buds Cannon Beach Cannon Beach · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 26 | 2Far AIO (I) Hash Burger 2g Extract Vape Pens | 2 g | $40 | $20/g | Bahama Buds Cannon Beach Cannon Beach · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 27 | Agent Orange | Disposable | 2g Vape Pens | 2 g | $40 | $20/g | Bahama Buds Cannon Beach Cannon Beach · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 28 | Dozicot | Cured Resin Disposable | 2g White Label Extracts · Vape Pens | 2 g | $40 | $20/g | Bahama Buds Cannon Beach Cannon Beach · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 29 | Hellavated 2G AIO (I) Pineapple Crush Cartridge Vape Pens | 2 g | $40 | $20/g | Bahama Buds Cannon Beach Cannon Beach · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 30 | Mango Dragon Cloud Bar 2g Hellavated · Vape Pens | 2 g | $40 | $20/g | Bahama Buds Cannon Beach Cannon Beach · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 31 | Mango Sticky Rice | Disposable | 2g Vape Pens | 2 g | $40 | $20/g | Bahama Buds Cannon Beach Cannon Beach · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 32 | Strawberry Haze Cloud Bar 2g Hellavated · Vape Pens | 2 g | $40 | $20/g | Bahama Buds Cannon Beach Cannon Beach · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 33 | WLE AIO (I) Casablanca 2g CR Extract Vape Pens | 2 g | $40 | $20/g | Bahama Buds Cannon Beach Cannon Beach · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 34 | WLE AIO (S) Chem Fuego 2g CR Extract Vape Pens | 2 g | $40 | $20/g | Bahama Buds Cannon Beach Cannon Beach · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 35 | Peach Cobbler Profilez Cartridge 1g Hellavated · Vape Pens | gram | $21 | $21/g | Bahama Buds Cannon Beach Cannon Beach · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 36 | Razberry Blitz Profilez Cartridge 1g Hellavated · Vape Pens | gram | $21 | $21/g | Bahama Buds Cannon Beach Cannon Beach · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 37 | Rippers AIO (I) Strawberry Pave 2g Cartridge Vape Pens | 2 g | $42 | $21/g | Bahama Buds Cannon Beach Cannon Beach · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 38 | Sessions AIO (S) Blast Off (S) The Unforbidden 2g CR Extract Vape Pens | 2 g | $45 | $22.50/g | Bahama Buds Cannon Beach Cannon Beach · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 39 | Sessions AIO (S) Sueños De Pina (I) Gorilla Snacks 2g CR Extract Vape Pens | 2 g | $45 | $22.50/g | Bahama Buds Cannon Beach Cannon Beach · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 40 | Sessions AIO (S) Tropical Illusion (I) I Want Candy 2g CR Extract Vape Pens | 2 g | $45 | $22.50/g | Bahama Buds Cannon Beach Cannon Beach · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
How Cannon Beach vape pens prices compare
Every row above is priced per gram of oil, so a 0.5g cart can't look cheaper than a 1g one. That is the only way to compare a vape pens menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Cannon Beach price: $25 per gram (middle of $20–$48). That works out to about $87.50 an eighth.
- 100% of priced vape pens listings in Cannon Beach publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Cannon Beach price data: cheapest weed in Cannon Beach, cheap ounces, Cannon Beach flower price index, Cannon Beach deals.
Cheapest flowerCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Oregon dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.