Cheapest weed in Ontario, OR
1,525 Ontario menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Oct 2, 2026
↑ Compare every Oregon city: cheapest weed in Oregon
Cheapest flower in Ontario
See all flower prices →Cheapest right now: Purple Mountain Majesty | 28g at The Bud House — $33.34 ($1.19 per gram) · 383 comparable items at 4 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Purple Mountain Majesty | 28g Flower | ounce | $33.34 | $1.19/g | The Bud House Ontario · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Cheetah Piss (H) (Seeded) Flower | ounce | $41.67 | $1.49/g | Weedology Ontario · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | BC God (Seeded)(H) Flower | ounce | $41.67 | $1.49/g | Weedology Ontario · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | SMF Sour Jack 28g 55418 G32|D11 Flower | ounce | $47 | $1.68/g | Cannabis & Glass - Ontario Ontario · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Humbolt Pound Cake (Seeded)(I-H) Flower | ounce | $50 | $1.79/g | Weedology Ontario · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | The Bling | 28g Flower | ounce | $50 | $1.79/g | The Bud House Ontario · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Black Triangle (I-H) Flower | gram | $2.50 | $2.50/g | Weedology Ontario · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Ice Blue Sherb H | 14g Flower | half ounce | $39 | $2.79/g | Cannabis & Glass - Ontario Ontario · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Ontario
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: OT- Baked Banana 2 1G Carts at Elevation 2150 Dispensary — $21.25 ($10.63 per gram) · 916 comparable items at 4 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | OT- Baked Banana 2 1G Carts Vape Pens | 2 g | $21.25$2515% off | $10.63/g | Elevation 2150 Dispensary Ontario · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Punchberry Flavor - "Twists" Cartridge 2-PACK (2000mg) - by Oil® Craft Concentrates · Vape Pens | 2 g · 2-pack | $21.25$2515% off | $10.63/g | Elevation 2150 Dispensary Ontario · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Cherry Slush Flavor - "Twists" Cartridge 2-PACK (2000mg) - by Oil® Craft Concentrates · Vape Pens | 2 g · 2-pack | $21.25$2515% off | $10.63/g | Elevation 2150 Dispensary Ontario · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Blueberry Swirl Flavor - "Twists" Cartridge 2-PACK (2000mg) - by Oil® Craft Concentrates · Vape Pens | 2 g · 2-pack | $21.25$2515% off | $10.63/g | Elevation 2150 Dispensary Ontario · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Watermelon Ice Flavor - "Twists" Cartridge 2-PACK (2000mg) - by Oil® Craft Concentrates · Vape Pens | 2 g · 2-pack | $21.25$2515% off | $10.63/g | Elevation 2150 Dispensary Ontario · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | OT- Orange Creamsicle 2 1G Carts Vape Pens | 2 g | $21.25$2515% off | $10.63/g | Elevation 2150 Dispensary Ontario · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Indica - Grape Krush - "The Limit" AiO - 2.5g Higher Cultures · Vape Pens | each | $29.17 | $11.67/g | Weedology Ontario · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Indica - Lime Sorbet - "The Limit" AiO - 2.5g Higher Cultures · Vape Pens | each | $29.17 | $11.67/g | The Bud House Ontario · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
Cheapest edibles in Ontario
See all edibles prices →Cheapest right now: Drops | Blackberry Gummies | 300mg | THC:CBD 50mg:100mg each at Elevation 2150 Dispensary — $8 ($2.67 per 100mg of THC) · 63 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Drops | Blackberry Gummies | 300mg | THC:CBD 50mg:100mg each Drops · Edibles | each · 300mg THC | $8 | $2.67/100mg THC | Elevation 2150 Dispensary Ontario · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Drops | Blueberry Gummies | 250mg | 2ct | THC:CBD 25mg:100mg each Drops · Edibles | each · 2-pack · 250mg THC | $8 | $3.20/100mg THC | Elevation 2150 Dispensary Ontario · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Drops | Cranberry Gummy | 200mg | THC:CBD 100mg/ea Drops · Edibles | each · 200mg THC | $8 | $4/100mg THC | Elevation 2150 Dispensary Ontario · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Drops | Black Currant Gummies | 200mg | 2ct | THC:CBD 50mg/ea Drops · Edibles | each · 2-pack · 200mg THC | $8 | $4/100mg THC | Elevation 2150 Dispensary Ontario · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Drops | Blackberry Gummies | 300mg | 20ct | THC:CBD 5mg:10mg each Drops · Edibles | each · 20-pack · 300mg THC | $16 | $5.33/100mg THC | Elevation 2150 Dispensary Ontario · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Drops | Blueberry Gummies | 270mg | 20ct | THC:CBN:CBD 1mg:2.5mg:10mg each Drops · Edibles | each · 20-pack · 270mg THC | $16 | $5.93/100mg THC | Elevation 2150 Dispensary Ontario · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | MEGA Tropical Twist Pearl | Indica | 100mg | 10ct | 10mg/ea Grön Edibles · Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $6 | $6/100mg THC | Elevation 2150 Dispensary Ontario · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | MEGA Sour Apple Pearl | 100mg | 10ct | 10mg/ea Grön Edibles · Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $6 | $6/100mg THC | Elevation 2150 Dispensary Ontario · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
Cheapest concentrates in Ontario
See all concentrates prices →Cheapest right now: Gary Payton | Solvent | Badder | 2g at The Bud House — $16.67 ($8.34 per gram) · 163 comparable items at 3 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Gary Payton | Solvent | Badder | 2g Concentrates | 2 g | $16.67 | $8.34/g | The Bud House Ontario · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Lemon Cherry Gelato | Solvent | Badder | 2g Concentrates | 2 g | $16.67 | $8.34/g | The Bud House Ontario · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Sour Jack | Shatter | 1g Buddies Brand · Concentrates | gram | $9.17 | $9.17/g | The Bud House Ontario · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Day-O | Solvent | 1g Concentrates | gram | $9.17 | $9.17/g | Weedology Ontario · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Super Boof | Solvent | 1g Concentrates | gram | $9.17 | $9.17/g | Weedology Ontario · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Sour Jack | Shatter | 1g Buddies Brand · Concentrates | gram | $9.17 | $9.17/g | Weedology Ontario · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Chocolate Chunk | Shatter | 1g Buddies Brand · Concentrates | gram | $9.17 | $9.17/g | Weedology Ontario · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | The Soap | Solvent | 1g Concentrates | gram | $9.17 | $9.17/g | The Bud House Ontario · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Ontario flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Ontario →Discounted items across Ontario menus, newest first.
Best dispensaries in Ontario →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Prices come from licensed Oregon dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.