Cheapest flower in Ontario, OR
Cheapest right now: Purple Mountain Majesty | 28g at The Bud House — $33.34 ($1.19 per gram)
383 comparable flower listings at 4 Ontario dispensaries · ranked per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare flower prices across every Oregon city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Purple Mountain Majesty | 28g Flower | ounce | $33.34 | $1.19/g | The Bud House Ontario · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Cheetah Piss (H) (Seeded) Flower | ounce | $41.67 | $1.49/g | Weedology Ontario · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | BC God (Seeded)(H) Flower | ounce | $41.67 | $1.49/g | Weedology Ontario · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | SMF Sour Jack 28g 55418 G32|D11 Flower | ounce | $47 | $1.68/g | Cannabis & Glass - Ontario Ontario · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Humbolt Pound Cake (Seeded)(I-H) Flower | ounce | $50 | $1.79/g | Weedology Ontario · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | The Bling | 28g Flower | ounce | $50 | $1.79/g | The Bud House Ontario · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Black Triangle (I-H) Flower | gram | $2.50 | $2.50/g | Weedology Ontario · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Ice Blue Sherb H | 14g Flower | half ounce | $39 | $2.79/g | Cannabis & Glass - Ontario Ontario · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 9 | Pink Rosay I | 14g Flower | half ounce | $39 | $2.79/g | Cannabis & Glass - Ontario Ontario · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 10 | Jealousy Glue H | 14g Flower | half ounce | $39 | $2.79/g | Cannabis & Glass - Ontario Ontario · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 11 | HTF Vanilla Bean 14g 51545 H20|H16 Flower | half ounce | $39 | $2.79/g | Cannabis & Glass - Ontario Ontario · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 12 | HTF Pineapple Upside Down Cake 14g 54671 D18|G3 Flower | half ounce | $39 | $2.79/g | Cannabis & Glass - Ontario Ontario · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 13 | HTF Pile Driver 14g 6491582841 D11|A14 Flower | half ounce | $39 | $2.79/g | Cannabis & Glass - Ontario Ontario · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 14 | HTF Dawg Cake 14g 1198974541 H37|D42 Flower | half ounce | $39 | $2.79/g | Cannabis & Glass - Ontario Ontario · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 15 | HTF Dantes Inferno 14g 5491579824 H10|A19 Flower | half ounce | $39 | $2.79/g | Cannabis & Glass - Ontario Ontario · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 16 | Glitter Bomb I | 14g Flower | half ounce | $39 | $2.79/g | Cannabis & Glass - Ontario Ontario · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 17 | Gluttony Flower | gram | $3 | $3/g | Elevation 2150 Dispensary Ontario · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 18 | C&G Red Velvet 28g 46557 D16|AOF Flower | ounce | $89 | $3.18/g | Cannabis & Glass - Ontario Ontario · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 19 | C&G Pre 98 Bubba 28g 1601584643 ADJ-SB1|AOF Flower | ounce | $90 | $3.21/g | Cannabis & Glass - Ontario Ontario · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 20 | C&G Oreo Breath 28g 6495082989 F44|AOF Flower | ounce | $90 | $3.21/g | Cannabis & Glass - Ontario Ontario · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 21 | C&G Lodi Dodi 28g 46215 I71|F37 Flower | ounce | $90 | $3.21/g | Cannabis & Glass - Ontario Ontario · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 22 | C&G Zazhimi 28g 4161659950 I20|G45 Flower | ounce | $90 | $3.21/g | Cannabis & Glass - Ontario Ontario · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 23 | C&G Moon Walker 28g 8610272231 H63|AOF Flower | ounce | $90 | $3.21/g | Cannabis & Glass - Ontario Ontario · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 24 | C&G Gelato 41 28g 1334173924 F3|E46 Flower | ounce | $90 | $3.21/g | Cannabis & Glass - Ontario Ontario · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 25 | GRG Sunset Sherbert 28g 5419773665 I5|I45 Flower | ounce | $90 | $3.21/g | Cannabis & Glass - Ontario Ontario · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 26 | C&G Runtz of Eden 28g 49173 G61|AOF Flower | ounce | $90 | $3.21/g | Cannabis & Glass - Ontario Ontario · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 27 | GRG Halloween Special 28g 1991822396 H9|H39 Flower | ounce | $90 | $3.21/g | Cannabis & Glass - Ontario Ontario · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 28 | C&G Pink Runtz 28g 49175 I25|AOF Flower | ounce | $90 | $3.21/g | Cannabis & Glass - Ontario Ontario · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 29 | GRG Apple Fritter 28g 4591065201 I27|C42 Flower | ounce | $90 | $3.21/g | Cannabis & Glass - Ontario Ontario · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 30 | C&G Sizzler 28g 2028901819 H62|AOF Flower | ounce | $90 | $3.21/g | Cannabis & Glass - Ontario Ontario · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 31 | C&G Mimosa 28g 7163404849 H54|G33 Flower | ounce | $90 | $3.21/g | Cannabis & Glass - Ontario Ontario · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 32 | C&G College Park 28g 3880193803 I24|H44 Flower | ounce | $90 | $3.21/g | Cannabis & Glass - Ontario Ontario · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 33 | C&G Modified Grapes 28g 6462099224 E69|AOF Flower | ounce | $90 | $3.21/g | Cannabis & Glass - Ontario Ontario · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 34 | C&G Banana Lemon Drop 28g 2241543000 G76|AOF Flower | ounce | $90 | $3.21/g | Cannabis & Glass - Ontario Ontario · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 35 | C&G Slurty3 28g 48043 H80|H32 Flower | ounce | $90 | $3.21/g | Cannabis & Glass - Ontario Ontario · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 36 | C&G Blueberry Muffin 28g 48034 I69|AOF Flower | ounce | $90 | $3.21/g | Cannabis & Glass - Ontario Ontario · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 37 | C&G Dulce de Uva 28g 6334951665 F45|C33 Flower | ounce | $90 | $3.21/g | Cannabis & Glass - Ontario Ontario · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 38 | C&G Double Runtz 28g 54134 F69|C33 Flower | ounce | $90 | $3.21/g | Cannabis & Glass - Ontario Ontario · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 39 | C&G Power Stroke 28g 2335527085 D20|AOF Flower | ounce | $90 | $3.21/g | Cannabis & Glass - Ontario Ontario · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 40 | KHF Ghost OG 28g 54107 Daily Ounce - Daily Ounce - DOD|AOF Flower | ounce | $90 | $3.21/g | Cannabis & Glass - Ontario Ontario · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
How Ontario flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Ontario price: $6 per gram (middle of $3.21–$11.67). That works out to about $21 an eighth.
- 99.7% of priced flower listings in Ontario publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Ontario price data: cheapest weed in Ontario, cheap ounces, Ontario flower price index, Ontario deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Oregon dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.