Cheapest pre-rolls in Sweet Home, OR
Cheapest right now: Blue Cheese | Joints | 1g at La Mota — $2 ($2 per gram)
39 comparable pre-rolls listings at 1 Sweet Home dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare pre-rolls prices across every Oregon city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Blue Cheese | Joints | 1g Pre-rolls | each | $2 | $2/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Pretzels | Joints | 1g Pre-rolls | each | $2 | $2/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Strawberry Pave | Joints | 1g Pre-rolls | each | $2 | $2/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Koru Cannabis - Purple Juice Pre Roll - 1g Pre-rolls | each | $5 | $5/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Koru Cannabis - Plasma Lazer Horse Pre Roll - 1g Pre-rolls | each | $5 | $5/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Koru Cannabis - Schmurdaberry Pre Roll - 1g Pre-rolls | each | $5 | $5/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Mendo Breeze | Minis | 0.5g | 2pk Pre-rolls | each · 2-pack | $4 | $8/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Tropical OJ | Joints | 0.5g | 2pk Pre-rolls | each · 2-pack | $4 | $8/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 9 | Cherry Poptart | Minis | 0.5g | 2pk Pre-rolls | each · 2-pack | $4 | $8/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 10 | Lemon Pastries | Minis | 0.5g | 2pk Pre-rolls | each · 2-pack | $4 | $8/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 11 | Jelly Donutz | Minis | 0.5g | 2pk Pre-rolls | each · 2-pack | $4 | $8/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 12 | Ballerz | Minis | 0.5g | 2pk Pre-rolls | each · 2-pack | $4 | $8/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 13 | Lotto | Minis | 0.75g | 10pk Pre-rolls | each · 10-pack | $14 | $18.67/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 14 | Jelly Donutz | Minis | 0.5g | 6pk Pre-rolls | each · 6-pack | $11 | $22/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 15 | ATF & Gumbo & Lemon Cherry Swirl | Minis | 0.5g | 6pk Pre-rolls | each · 6-pack | $11 | $22/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 16 | cherry churro | Minis | 0.5g | 6pk Pre-rolls | each · 6-pack | $11 | $22/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 17 | ATF | Minis | 0.5g | 6pk Pre-rolls | each · 6-pack | $11 | $22/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 18 | Sour Skunk | Minis | 0.5g | 6pk Pre-rolls | each · 6-pack | $11 | $22/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 19 | Alien Treatz & Animal Style & Atomic Apple | Minis | 0.5833g | 12pk Pre-rolls | each · 12-pack | $22 | $37.74/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 20 | Koru Cannabis - Acai Gelato Pre Rolls 10pk 0.5g Pre-rolls | each · 10-pack | $20 | $40/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 21 | ricky bobby | Minis | 0.5g | 10pk Pre-rolls | each · 10-pack | $20 | $40/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 22 | Berry White | Minis | 0.5g | 10pk Pre-rolls | each · 10-pack | $20 | $40/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 23 | oreo s'mores | Minis | 0.5g | 10pk Pre-rolls | each · 10-pack | $20 | $40/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 24 | Cherry Oreoz | Minis | 0.5g | 10pk Pre-rolls | each · 10-pack | $20 | $40/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 25 | triple chocolate chip | Minis | 0.5g | 10pk Pre-rolls | each · 10-pack | $20 | $40/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 26 | spiced rum horchata | Minis | 0.5g | 10pk Pre-rolls | each · 10-pack | $20 | $40/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 27 | glitter pops | Minis | 0.5g | 10pk Pre-rolls | each · 10-pack | $20 | $40/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 28 | pretzels | Minis | 0.5g | 10pk Pre-rolls | each · 10-pack | $20 | $40/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 29 | Carbon Fiber | Minis | 0.5g | 10pk Pre-rolls | each · 10-pack | $20 | $40/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 30 | lemon meringue | Minis | 0.5g | 10pk Pre-rolls | each · 10-pack | $20 | $40/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 31 | soy sauce | Minis | 0.5g | 10pk Pre-rolls | each · 10-pack | $20 | $40/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 32 | Purple Haze | Minis | 0.5g | 10pk Pre-rolls | each · 10-pack | $20 | $40/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 33 | fantaz | Minis | 0.5g | 10pk Pre-rolls | each · 10-pack | $20 | $40/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 34 | ricotta cheese cake | Minis | 0.5g | 10pk Pre-rolls | each · 10-pack | $20 | $40/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 35 | Koru Cannabis - Cunning Linguist Pre Rolls 10pk 0.5g Pre-rolls | each · 10-pack | $20 | $40/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 36 | Sunset Sherbert | Minis | 0.5g | 10pk Pre-rolls | each · 10-pack | $20 | $40/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 37 | Gumbo & Leon Royale & Sour Pistachio | Minis | 0.5g | 12pk Pre-rolls | each · 12-pack | $22 | $44/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 38 | Daytona 500 & LSP & Royal Flush | Minis | 0.5g | 12pk Pre-rolls | each · 12-pack | $22 | $44/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 39 | Rainbow Marker & Sunny Scoops & Sunset Sherbert | Minis | 0.5g | 12pk Pre-rolls | each · 12-pack | $22 | $44/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
How Sweet Home pre-rolls prices compare
Every row above is priced per gram of flower in the pack. That is the only way to compare a pre-rolls menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Sweet Home price: $40 per gram (middle of $5–$40). That works out to about $140 an eighth.
- 100% of priced pre-rolls listings in Sweet Home publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Sweet Home price data: cheapest weed in Sweet Home, cheap ounces, Sweet Home flower price index, Sweet Home deals.
Cheapest flowerCheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Oregon dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.