Cheapest carts & vapes in Sweet Home, OR
Cheapest right now: Tangie - "The Limit" AiO - 2.5g at La Mota — $35 ($14 per gram)
87 comparable vape pens listings at 1 Sweet Home dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare carts & vapes prices across every Oregon city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Tangie - "The Limit" AiO - 2.5g Higher Cultures · Vape Pens | each | $35 | $14/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Higher Cultures | Durban Poison | Disposable | 2.5G Higher Cultures · Vape Pens | each | $35 | $14/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Magic Melon - "The Limit" AiO - 2.5g Higher Cultures · Vape Pens | each | $35 | $14/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Higher Cultures - Rocket Pop - 2.5g All in One Disposable Vape Pens | each | $35 | $14/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Wedding Cake 2.5g Distillate All-in-One Disposable from Higher Cultures Vape Pens | each | $35 | $14/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Blue Razz - "The Limit" AiO - 2.5g Higher Cultures · Vape Pens | each | $35 | $14/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Indica Cartridge - 1000mg Single Origin · Vape Pens | each | $15 | $15/piece | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Chocolate Hashberry Cartridge - 1000mg Single Origin · Vape Pens | each | $15 | $15/piece | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 9 | Generic - 1g 510 Cart - Golden Pineapple Vape Pens | each | $15 | $15/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 10 | Truffle Butter | Disposable | 500mg Vape Pens | each | $15 | $15/piece | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 11 | Peanut Butter Breath | Cartridge | 1g Vape Pens | each | $17 | $17/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 12 | La Mota - 1g 510 Cart - Chile Verde Vape Pens | each | $17 | $17/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 13 | La Mota - 1g 510 Cart - Magic Melon Vape Pens | each | $17 | $17/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 14 | La Mota - 1g 510 Cart - Marionberry Vape Pens | each | $17 | $17/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 15 | La Mota - 1g 510 Cart - Pineapple Thai Vape Pens | each | $17 | $17/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 16 | La Mota - 1g 510 Cart - Platinum Cookies Vape Pens | each | $17 | $17/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 17 | La Mota - 1g 510 Cart - Tropicana Cherry Vape Pens | each | $17 | $17/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 18 | Phlame - 1g 510 Cart Cured Resin - Cake Flip (I) Vape Pens | each | $17 | $17/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 19 | Phlame - 1g 510 Cart Cured Resin - Pink Pixie (H) Vape Pens | each | $17 | $17/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 20 | Phlame - 1g 510 Cart Cured Resin - Tractor Certs Vape Pens | each | $17 | $17/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 21 | Green Quack Orange Sour "Groovy Vape" 1g Live Resin & Diamonds Cartridge from Disco Dabs Vape Pens | each | $19 | $19/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 22 | 503 wifi | Cartridge | 1g Vape Pens | each | $19 | $19/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 23 | Blue Razzle Dazzle "Disco Flavors" 1g Live Resin & Diamonds Cartridge from Disco Dabs Vape Pens | each | $19 | $19/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 24 | Bomb Pop "Disco Flavors" 1g Live Resin & Diamonds Cartridge from Disco Dabs Vape Pens | each | $19 | $19/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 25 | Euphoria Cookies | Cartridge | 1g Vape Pens | each | $19 | $19/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 26 | Sunset OG | Cartridge | 1g Vape Pens | each | $19 | $19/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 27 | Blue Razzle Dazzle | Disposable | 2g Vape Pens | each | $39 | $19.50/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 28 | Bomb Pop | Disposable | 2g Vape Pens | each | $39 | $19.50/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 29 | White Fire OG (WiFi OG) | Disposable | 2g Vape Pens | each | $39 | $19.50/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 30 | Strawberry Banana | Disposable | 2g Vape Pens | each | $39 | $19.50/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 31 | Chemodo Dragon | M-TEC Disposable | 2g Mule Extracts · Vape Pens | each | $39 | $19.50/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 32 | Black Cherry OG | Cartridge | 2g Vape Pens | each | $39 | $19.50/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 33 | Cherry Mac | Disposable | 2g Vape Pens | each | $39 | $19.50/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 34 | Sunset OG | Disposable | 2g Vape Pens | each | $39 | $19.50/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 35 | Citrus Fizz | Disposable | 2g Vape Pens | each | $39 | $19.50/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 36 | Citrus Splash | M-TEC Disposable | 2g Mule Extracts · Vape Pens | each | $39 | $19.50/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 37 | Banana Kush | Disposable | 2g Vape Pens | each | $39 | $19.50/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 38 | Lazer Fuel | Cartridge | 2g Vape Pens | each | $39 | $19.50/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 39 | Ghost Kush | M-TEC Disposable | 2g Mule Extracts · Vape Pens | each | $39 | $19.50/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 40 | Apple Blast | Disposable | 2g Vape Pens | each | $39 | $19.50/g | La Mota Sweet Home · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
How Sweet Home vape pens prices compare
Every row above is priced per gram of oil, so a 0.5g cart can't look cheaper than a 1g one. That is the only way to compare a vape pens menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Sweet Home price: $19.50 per gram (middle of $17–$30). That works out to about $68.25 an eighth.
- 100% of priced vape pens listings in Sweet Home publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Sweet Home price data: cheapest weed in Sweet Home, cheap ounces, Sweet Home flower price index, Sweet Home deals.
Cheapest flowerCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Oregon dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.