Cheapest carts & vapes in Lancaster, PA
Cheapest right now: Lemon Grenades Distillate Disposable 300mg at The Apothecarium Dispensary of Lancaster — $30 ($3 per gram)
246 comparable vape pens listings at 3 Lancaster dispensaries · ranked per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare carts & vapes prices across every Pennsylvania city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lemon Grenades Distillate Disposable 300mg Grassroots · Vape Pens | 3/10 g | $30 | $3/g | The Apothecarium Dispensary of Lancaster Lancaster · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Black Ice Live Sauce All In One Vape Pens | 2 g | $48.75$7535% off | $24.38/g | Trulieve Lancaster Dispensary Lancaster · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Lemon Cherry Gelato | Disposable 4g Organic Remedies · Vape Pens | 4 g | $104$16035% off | $26/g | Trulieve Lancaster Dispensary Lancaster · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Sour Og Chem | Disposable | 2g Vape Pens | 2 g | $55$8535% off | $27.50/g | Trulieve Lancaster Dispensary Lancaster · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Sergeant Strawberry | Disposable | 2g Vape Pens | 2 g | $55$8535% off | $27.50/g | Trulieve Lancaster Dispensary Lancaster · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Admiral Apple All In One Disposable Vape Pens | 2 g | $55$8535% off | $27.50/g | Trulieve Lancaster Dispensary Lancaster · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | GSH MNTS | Disposable | 2g Vape Pens | 2 g | $55$8535% off | $27.50/g | Trulieve Lancaster Dispensary Lancaster · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | RYTHM Disposable Vape Pen L'Orange [2g] RYTHM · Vape Pens | 2 g | $55.25$8535% off | $27.63/g | Trulieve Lancaster Dispensary Lancaster · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Cherry Maui Wowie | Live Resin Disposable | 2g RYTHM · Vape Pens | 2 g | $55.25$8535% off | $27.63/g | Trulieve Lancaster Dispensary Lancaster · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | LA Kush Cake | Live Resin Disposable | 2g RYTHM · Vape Pens | 2 g | $55.25$8535% off | $27.63/g | Trulieve Lancaster Dispensary Lancaster · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Apple Betty All In One Disposable Vape Pens | 2 g | $55.30$7930% off | $27.65/g | Trulieve Lancaster Dispensary Lancaster · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Commander Kush Live Sauce All In One Vape Pens | 2 g | $57$9540% off | $28.50/g | Trulieve Lancaster Dispensary Lancaster · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Juicee J | 510 Cartridge | 1g Strane · Vape Pens | gram | $29.25$4535% off | $29.25/g | Trulieve Lancaster Dispensary Lancaster · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | &Shine | Super Lemon Haze | Cartridge | 1g &SHINE · Vape Pens | gram | $29.25$4535% off | $29.25/g | Trulieve Lancaster Dispensary Lancaster · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | BRIQ 2 Elite Series Gelato 2g Select · Vape Pens | 2 g | $58.50$9035% off | $29.25/g | Trulieve Lancaster Dispensary Lancaster · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Grape C All In One Disposable Vape Pens | gram | $31.20$4835% off | $31.20/g | Trulieve Lancaster Dispensary Lancaster · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Apricot Breath Vape Cart Vape Pens | gram | $31.50$4530% off | $31.50/g | Trulieve Lancaster Dispensary Lancaster · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | African Thai #15 Cured Resin Cart Vape Pens | gram | $31.50$4530% off | $31.50/g | Trulieve Lancaster Dispensary Lancaster · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Paradise Pine | Disposable | 1g Strane · Vape Pens | gram | $32.50$5035% off | $32.50/g | Trulieve Lancaster Dispensary Lancaster · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Dragonfly Live Terpene Rip Stick Disposable Vape Pens | gram | $32.50$5035% off | $32.50/g | Trulieve Lancaster Dispensary Lancaster · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Elite Blue Dream Cartridge [1g] Select · Vape Pens | gram | $32.50$5035% off | $32.50/g | Trulieve Lancaster Dispensary Lancaster · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Fruit Gusherz | Disposable | 1g Strane · Vape Pens | gram | $32.50$5035% off | $32.50/g | Trulieve Lancaster Dispensary Lancaster · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Elite Jefe OG Cartridge [1g] Select · Vape Pens | gram | $32.50$5035% off | $32.50/g | Trulieve Lancaster Dispensary Lancaster · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | GMO Live Terpene Rip Stick Disposable Vape Pens | gram | $32.50$5035% off | $32.50/g | Trulieve Lancaster Dispensary Lancaster · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Disco Diesel Live Sauce Cartridge Vape Pens | gram | $33$5540% off | $33/g | Trulieve Lancaster Dispensary Lancaster · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | FRT GSHRS Live Sauce All In One Vape Pens | gram | $33$5540% off | $33/g | Trulieve Lancaster Dispensary Lancaster · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Banana Punch x FRT GSHRS Live Sauce Cartridge Vape Pens | gram | $33$5540% off | $33/g | Trulieve Lancaster Dispensary Lancaster · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Modern Flower | Pineapple Upside Down Cake | Live Sauce Cartridge | 1g Modern Flower · Vape Pens | gram | $33$5540% off | $33/g | Trulieve Lancaster Dispensary Lancaster · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Firecracker x Thundercracker Liquid Live Resin All In One Vape Pens | 2 g | $69$11540% off | $34.50/g | Trulieve Lancaster Dispensary Lancaster · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Soul Safari | Disposable | 1g Vape Pens | gram | $35$4522% off | $35/g | Trulieve Lancaster Dispensary Lancaster · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Alaskan Thunder Fuck | Disposable | 1g Vape Pens | gram | $35$4522% off | $35/g | Trulieve Lancaster Dispensary Lancaster · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | White Sherbo | Disposable | 1g Vape Pens | gram | $35$4522% off | $35/g | Trulieve Lancaster Dispensary Lancaster · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Tropical Haze | Disposable | 1g Vape Pens | gram | $35$4522% off | $35/g | Trulieve Lancaster Dispensary Lancaster · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Shadowberry | Disposable | 1g Vape Pens | gram | $35$4522% off | $35/g | Trulieve Lancaster Dispensary Lancaster · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Pineapple Upside Down K | Disposable | 1g Vape Pens | gram | $35$4522% off | $35/g | Trulieve Lancaster Dispensary Lancaster · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Macmosa | Disposable | 1g Vape Pens | gram | $35$4522% off | $35/g | Trulieve Lancaster Dispensary Lancaster · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Kushlato | Disposable | 1g Vape Pens | gram | $35$4522% off | $35/g | Trulieve Lancaster Dispensary Lancaster · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Hell's OG Mystic Spirit Cartridge Double Bear Concentrates · Vape Pens | gram | $35$5030% off | $35/g | Trulieve Lancaster Dispensary Lancaster · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Grapefruit Durban Mystic Spirit Cartridge Double Bear Concentrates · Vape Pens | gram | $35$5030% off | $35/g | Trulieve Lancaster Dispensary Lancaster · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Grapefruit #3 All In One Disposable Vape Pens | gram | $35$5030% off | $35/g | Trulieve Lancaster Dispensary Lancaster · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Lancaster vape pens prices compare
Every row above is priced per gram of oil, so a 0.5g cart can't look cheaper than a 1g one. That is the only way to compare a vape pens menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Lancaster price: $52 per gram (middle of $32.50–$80). That works out to about $182 an eighth.
- 100% of priced vape pens listings in Lancaster publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Lancaster price data: cheapest weed in Lancaster, cheap ounces, Lancaster flower price index, Lancaster deals.
Cheapest flowerCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Pennsylvania dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.