Cheapest carts & vapes in Monroeville, PA
Cheapest right now: Savvy Passionfruit Gelato 0.3g All-In-One at Zen Leaf Cannabis Dispensary — $23 ($2.30 per gram)
127 comparable vape pens listings at 1 Monroeville dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare carts & vapes prices across every Pennsylvania city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Savvy Passionfruit Gelato 0.3g All-In-One Vape Pens | 3/10 g | $23 | $2.30/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Savvy Pine Bomb 0.3g All-In-One Vape Pens | 3/10 g | $23 | $2.30/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Savvy | Sweet Dreams | Disposable | 0.3g Savvy · Vape Pens | 3/10 g | $23 | $2.30/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Savvy Grand Doggy Purple 0.3g All-In-One Vape Pens | 3/10 g | $23 | $2.30/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Savvy | Mandarin Dreams | Disposable | 0.3g Savvy · Vape Pens | 3/10 g | $23 | $2.30/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Savvy Sunrise Citrus 0.3g All-In-One Vape Pens | 3/10 g | $23 | $2.30/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Savvy Diesel Moonshine 0.3g All-In-One Vape Pens | 3/10 g | $23 | $2.30/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Savvy Sour Skunk 0.3g All-In-One Vape Pens | 3/10 g | $23 | $2.30/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Savvy HYPHEN Rainbow Belts 3g Pod Vape Pens | 3 g | $89.50 | $29.83/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Savvy HYPHEN Apple Betty 3g Pod Vape Pens | 3 g | $89.50 | $29.83/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Savvy HYPHEN Sour Tangie 3g All-In-One Vape Pens | 3 g | $99.50 | $33.17/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Savvy | Apple Betty | Disposable | 3g Savvy · Vape Pens | 3 g | $99.50 | $33.17/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Calypso Mango CO2 1g Cartridge Vape Pens | gram | $33.50 | $33.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Calypso Grape Fizz CO2 1g Cartridge Vape Pens | gram | $33.50 | $33.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Calypso Watermelon CO2 1g Cartridge Vape Pens | gram | $33.50 | $33.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Savvy | Sour Tangie | Pods | 2g Savvy · Vape Pens | 2 g | $69.50 | $34.75/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Savvy | Rainbow Belts | Pods | 2g Savvy · Vape Pens | 2 g | $69.50 | $34.75/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Savvy Extra The Pine 2g Cartridge Vape Pens | 2 g | $69.50 | $34.75/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Savvy Extra Pink Pineapple Diesel 2g Cartridge Vape Pens | 2 g | $69.50 | $34.75/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Savvy Extra The Purple 2g Cartridge Vape Pens | 2 g | $69.50 | $34.75/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Savvy HYPHEN Apple Betty 2g Pod Vape Pens | 2 g | $69.50 | $34.75/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Savvy Extra The Pink 2g Cartridge Vape Pens | 2 g | $69.50 | $34.75/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Later Days Strawberry Cough HCFSE 2g All-In-One Vape Pens | 2 g | $70.50 | $35.25/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | KYND Sour Brunch HTFSE 1g Cartridge Vape Pens | gram | $35.50 | $35.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | KYND Lemon Cherry Gelato HTFSE 1g Cartridge Vape Pens | gram | $35.50 | $35.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | &Shine Wedding CKE 2g All-In-One Vape Pens | 2 g | $75.50 | $37.75/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Good Green Mngo Shrbt Live Sauce 2g All-In-One Vape Pens | 2 g | $75.50 | $37.75/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Good Green Sour Purple Live Sauce 2g All-In-One Vape Pens | 2 g | $75.50 | $37.75/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Pineapple Whip | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $38.50 | $38.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Matcha Green Tea | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $38.50 | $38.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Super Cereal | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $38.50 | $38.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Orange Creamsicle | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $38.50 | $38.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Savvy Strut Legendary Platinum OG 2g All-In-One Vape Pens | 2 g | $79.50 | $39.75/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Savvy HYPHEN Apple Betty 2g All-In-One Vape Pens | 2 g | $79.50 | $39.75/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Savvy | Sour Tangie | Disposable | 2g Savvy · Vape Pens | 2 g | $79.50 | $39.75/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Savvy | Rainbow Belts | Disposable | 2g Savvy · Vape Pens | 2 g | $79.50 | $39.75/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Savvy Strut Sour Bubble 2g All-In-One Vape Pens | 2 g | $79.50 | $39.75/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Savvy Strut Pink Pineapple Diesel 2g All-In-One Vape Pens | 2 g | $79.50 | $39.75/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Double Bear Alien Beans 2g All-In-One Vape Pens | 2 g | $80.50 | $40.25/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Double Bear Cherry Diesel 2g All-In-One Vape Pens | 2 g | $80.50 | $40.25/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Monroeville vape pens prices compare
Every row above is priced per gram of oil, so a 0.5g cart can't look cheaper than a 1g one. That is the only way to compare a vape pens menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Monroeville price: $50.50 per gram (middle of $33.50–$81). That works out to about $176.75 an eighth.
- 100% of priced vape pens listings in Monroeville publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Monroeville price data: cheapest weed in Monroeville, cheap ounces, Monroeville flower price index, Monroeville deals.
Cheapest flowerCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Pennsylvania dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.