Cheapest weed in Deadwood, SD
171 Deadwood menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every South Dakota city: cheapest weed in South Dakota
Cheapest flower in Deadwood
See all flower prices →Cheapest right now: DNS Tampico B-Buds at Trail's Head Cannabis Co. — $4 ($4 per gram) · 32 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | DNS Tampico B-Buds Flower | gram | $4 | $4/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | DNG LimonadaRosa Bulk Flower | gram | $6 | $6/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Pure Pixy Bulk Flower | gram | $6 | $6/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | 1889 mobwife bulk Flower | gram | $6 | $6/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Pure TahoeOG Bulk Flower | gram | $6 | $6/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | GVA RomCherryPie Bulk Flower | gram | $6 | $6/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | DNS DirtyLittleSecret Bulk Flower | gram | $6 | $6/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | DNG PapaGuava Bulk Flower | gram | $6 | $6/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Deadwood
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: GT GhostWhip 3g Dispo at Trail's Head Cannabis Co. — $80 ($26.67 per gram) · 63 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | GT GhostWhip 3g Dispo Vape Pens | 3 g | $80 | $26.67/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | GT Kusholina 3g Dispo Vape Pens | 3 g | $80 | $26.67/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | GT Motonami 3gDispo Vape Pens | 3 g | $80 | $26.67/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Pure LimonBar 1gCart Vape Pens | gram | $30 | $30/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Habit Gummies Vape Pens | each | $30 | $30/piece | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Pure WaltersPayayaCake Cart Vape Pens | gram | $30 | $30/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Big Grapes&Gas 1gCart Vape Pens | gram | $35 | $35/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Reba – Cartridge – 1g Big Sioux Bud · Vape Pens | gram | $35 | $35/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest edibles in Deadwood
See all edibles prices →Cheapest right now: DNS IndicaGrape 500mg 20pk at Trail's Head Cannabis Co. — $60 ($12 per 100mg of THC) · 29 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | DNS IndicaGrape 500mg 20pk Edibles | each · 20-pack · 500mg THC | $60 | $12/100mg THC | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Big AtomicPeach 500mg 10pk Edibles | each · 10-pack · 500mg THC | $65 | $13/100mg THC | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | 605 IndicaBlueberry 500mg 10pk Edibles | each · 10-pack · 500mg THC | $65 | $13/100mg THC | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Big CherryShock 500mg 12pk Edibles | each · 12-pack · 500mg THC | $65 | $13/100mg THC | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | 605 Straw/Rubarb 500mg 10pk Edibles | each · 10-pack · 500mg THC | $65 | $13/100mg THC | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | 605 SativaStrawberry 500mg 10pk Edibles | each · 10-pack · 500mg THC | $65 | $13/100mg THC | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | 605 SFBlueberry 275mg 10pk Edibles | each · 10-pack · 275mg THC | $40 | $14.55/100mg THC | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | 605 ApplePie 250mg 10pk Edibles | each · 10-pack · 250mg THC | $40 | $16/100mg THC | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest concentrates in Deadwood
See all concentrates prices →Cheapest right now: GT PineappleExpress 4gBadder at Trail's Head Cannabis Co. — $120 ($30 per gram) · 17 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | GT PineappleExpress 4gBadder Concentrates | 4 g | $120 | $30/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Big AstroGas Wax Concentrates | gram | $35 | $35/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | LLPF SwampWater Custard Concentrates | gram | $35 | $35/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | GT PinkSherbert 1gBadder Concentrates | gram | $35 | $35/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | GT FirecrackerOG 1gBadder Concentrates | gram | $35 | $35/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Big Grapes&Gas 1gWax Concentrates | gram | $35 | $35/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | LLPF TropSmackarita Custard Concentrates | gram | $40 | $40/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Big TomsRejects 1g Crumble Concentrates | gram | $40 | $40/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest pre-rolls in Deadwood
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: Big BlackVelvet 10pkPR at Trail's Head Cannabis Co. — $35 ($7 per gram) · 26 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Big BlackVelvet 10pkPR Pre-rolls | 5 g | $35 | $7/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Big DeepSpace 10pkPR Pre-rolls | 5 g | $36 | $7.20/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Badriver GrapeDiamonds 28pkPR Pre-rolls | half ounce | $120 | $8.57/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Pure MountainGirl 2pkPR Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Pure BigDank#5 2pkPR Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Pure LoudCake 2pkPR Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Pure DumpsterDiesel 2pkPR Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Pure ECSourDiesel 2pkPR Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest infused pre-rolls in Deadwood
See all infused pre-rolls prices →Cheapest right now: Big RainbowBelts Infused PR at Trail's Head Cannabis Co. — $15 ($15 per gram) · 2 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Big RainbowBelts Infused PR Infused Pre-rolls | gram | $15 | $15/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Big PermanentMarker Infused PR Infused Pre-rolls | gram | $15 | $15/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Deadwood flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Deadwood →Discounted items across Deadwood menus, newest first.
Best dispensaries in Deadwood →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Not enough published sizes yet to rank infused pre-rolls (2 items at 1 store), drinks (2 items at 1 store) in Deadwood — we'd rather leave a category out than quote a range we can't stand behind.
Prices come from licensed South Dakota dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.