Cheapest carts & vapes in Deadwood, SD
Cheapest right now: GT GhostWhip 3g Dispo at Trail's Head Cannabis Co. — $80 ($26.67 per gram)
63 comparable vape pens listings at 1 Deadwood dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare carts & vapes prices across every South Dakota city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | GT GhostWhip 3g Dispo Vape Pens | 3 g | $80 | $26.67/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | GT Kusholina 3g Dispo Vape Pens | 3 g | $80 | $26.67/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | GT Motonami 3gDispo Vape Pens | 3 g | $80 | $26.67/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Pure LimonBar 1gCart Vape Pens | gram | $30 | $30/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Habit Gummies Vape Pens | each | $30 | $30/piece | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Pure WaltersPayayaCake Cart Vape Pens | gram | $30 | $30/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Big Grapes&Gas 1gCart Vape Pens | gram | $35 | $35/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Reba – Cartridge – 1g Big Sioux Bud · Vape Pens | gram | $35 | $35/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Super Boof – Distillate – Cartridge – 1g Big Sioux Bud · Vape Pens | gram | $35 | $35/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Big LemCherGelato 1gCart Vape Pens | gram | $35 | $35/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Big AstroGas 1gCart Vape Pens | gram | $35 | $35/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Big KingsBlend 1g Cart Vape Pens | gram | $35 | $35/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Unflavored – Cartridge – 1g Big Sioux Bud · Vape Pens | gram | $36 | $36/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | GT Daydreem Express 1g cart cbd:thc Vape Pens | gram | $36 | $36/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | GT BerryBlueIce 1g Cart Vape Pens | gram | $36 | $36/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | GT Whitewidowmaker 1gCart Vape Pens | gram | $36 | $36/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | GT CocoPuffs 1g Cart Vape Pens | gram | $36 | $36/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | GT BananaRuntz 1gCart Vape Pens | gram | $36 | $36/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | LLPF Fumezn'Cream 1gCart Vape Pens | gram | $40 | $40/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Big Unflavored 1gDispo Vape Pens | gram | $40 | $40/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | GT SpaceFace 1g Cart Vape Pens | gram | $40 | $40/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Banana Oreoz Cured Resin Cartridge 1g Lifted Cannabis Company · Vape Pens | gram | $40 | $40/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | LLPF Banoreoz 1gDispo Vape Pens | gram | $40 | $40/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | LLPF Fumezn'Cream 1gDispo Vape Pens | gram | $40 | $40/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | LLPF TravelersDelight 1gCart Vape Pens | gram | $40 | $40/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | LLPF TravelersDelight 1gDispo Vape Pens | gram | $40 | $40/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | LLPF TropSmackarita 1gCart Vape Pens | gram | $40 | $40/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | LLPF TropSmackarita 1gDispo Vape Pens | gram | $40 | $40/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Crush MandarinCookies 1gCart Vape Pens | gram | $40 | $40/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Crush CampComfort 1gCart Vape Pens | gram | $40 | $40/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Crush Banana Runtz 1gCart Vape Pens | gram | $40 | $40/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | 605 LavenderHaze 1gDispo Vape Pens | gram | $45 | $45/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | 605 PBShoog 1gDispo Vape Pens | gram | $45 | $45/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | 605 VelvetCherry 1gDispo Vape Pens | gram | $45 | $45/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | 605 DevilsSyrup 1gDispo Vape Pens | gram | $45 | $45/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | 605 WatermelonWaves 1gDispo Vape Pens | gram | $45 | $45/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | 605 WeddingCake 1gDispo Vape Pens | gram | $45 | $45/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | 605 Cannabis | White Widow | Disposable | 1g 605 Cannabis · Vape Pens | gram | $45 | $45/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | GT Yochii CandyChaos 1gDispo Vape Pens | gram | $45 | $45/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Crush AncientOrange 1gCart Vape Pens | gram | $45 | $45/g | Trail's Head Cannabis Co. Deadwood · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Deadwood vape pens prices compare
Every row above is priced per gram of oil, so a 0.5g cart can't look cheaper than a 1g one. That is the only way to compare a vape pens menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Deadwood price: $40 per gram (middle of $35–$50). That works out to about $140 an eighth.
- 100% of priced vape pens listings in Deadwood publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Deadwood price data: cheapest weed in Deadwood, cheap ounces, Deadwood flower price index, Deadwood deals.
Cheapest flowerCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed South Dakota dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.