Cheapest weed in Harrisburg, SD
86 Harrisburg menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every South Dakota city: cheapest weed in South Dakota
Cheapest flower in Harrisburg
See all flower prices →Cheapest right now: Tropicana Cherry at The Dispensary. — $5.31 ($5.31 per gram) · 21 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Tropicana Cherry Flower | gram | $5.31 | $5.31/g | The Dispensary. Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Sub Zero | Big Buds 605 Cannabis · Flower | gram | $8.50 | $8.50/g | The Dispensary. Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | White Russian Flower | gram | $8.50 | $8.50/g | The Dispensary. Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Galactic Warheadz Flower | gram | $8.50 | $8.50/g | The Dispensary. Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Purple Sand | Big Buds 605 Cannabis · Flower | gram | $8.50 | $8.50/g | The Dispensary. Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Bubble's Blueberry Flower | gram | $8.50 | $8.50/g | The Dispensary. Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | 605 Cannabis | Gone Bananas | Flower 605 Cannabis · Flower | gram | $8.50 | $8.50/g | The Dispensary. Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Northern Lights Flower | gram | $8.50 | $8.50/g | The Dispensary. Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Harrisburg
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Sleep Cured Resin Cart 69.99% 1mL at The Dispensary. — $21.24 ($21.24 per cartridge) · 21 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Sleep Cured Resin Cart 69.99% 1mL Vape Pens | each | $21.24 | $21.24/piece | The Dispensary. Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | American Smoke - Uplift - Lemon Cherry Gelato Distillate Cart 84.69% 1G Vape Pens | each | $21.24 | $21.24/g | The Dispensary. Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | American Smoke - Focus - Super Lemon Haze Distillate Cart 1G Vape Pens | each | $21.24 | $21.24/g | The Dispensary. Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | 605 Cannabis | Sleep | Purple Punch | Distillate Cartridge | 1g 605 Cannabis · Vape Pens | each | $21.24 | $21.24/g | The Dispensary. Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | 605 Cannabis | Relief | Resin Cartridge | 1mL 605 Cannabis · Vape Pens | each | $21.24 | $21.24/piece | The Dispensary. Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | 605 Cannabis | "Focus" | Resin Cartridge | 1g 605 Cannabis · Vape Pens | each | $21.24 | $21.24/g | The Dispensary. Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Uplift Cured Resin Cart 75.75% 1mL Vape Pens | each | $21.24 | $21.24/piece | The Dispensary. Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | American Smoke - Focus - Super Lemon Haze Distillate Disposable Vape 83.13% 2G Vape Pens | each | $53.10 | $26.55/g | The Dispensary. Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest edibles in Harrisburg
See all edibles prices →Cheapest right now: Strawberry Sativa Gummies | 508.47mg | 10ct | 50.8mg/ea at The Dispensary. — $47.79 ($9.40 per 100mg of THC) · 25 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Strawberry Sativa Gummies | 508.47mg | 10ct | 50.8mg/ea Dosed. · Edibles | each · 10-pack · 508.47mg THC | $47.79 | $9.40/100mg THC | The Dispensary. Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Blueberry Gummies | 461.35mg | 10ct | 46mg/ea Dosed. · Edibles | each · 10-pack · 461.35mg THC | $53.10 | $11.51/100mg THC | The Dispensary. Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Sour Island Zing Gummies | 273.27mg | 10ct | 27.3mg/ea Dosed. · Edibles | each · 10-pack · 273.27mg THC | $31.86 | $11.66/100mg THC | The Dispensary. Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Apple Pie Gummies | 215.71mg | 10ct | 21.5mg/ea Dosed. · Edibles | each · 10-pack · 215.71mg THC | $26.55 | $12.31/100mg THC | The Dispensary. Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Strawberry Rhubarb | 426.09mg | 10ct | 42.6mg/ea Dosed. · Edibles | each · 10-pack · 426.09mg THC | $53.10 | $12.46/100mg THC | The Dispensary. Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Orange Punch Gummies | 251.09 mg | 10ct | 25.1mg/ea Dosed. · Edibles | each · 10-pack · 251.09mg THC | $31.86 | $12.69/100mg THC | The Dispensary. Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Green Apple Gummies | 250mg | 10ct | 25mg/ea Dosed. · Edibles | each · 10-pack · 250mg THC | $31.86 | $12.74/100mg THC | The Dispensary. Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Pineapple Gummies | 82.7mg | 10ct | 8.2mg/ea Dosed. · Edibles | each · 10-pack · 82.7mg THC | $10.62 | $12.84/100mg THC | The Dispensary. Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest concentrates in Harrisburg
See all concentrates prices →Cheapest right now: Gas Fiend Cured Resin 1G at The Dispensary. — $26.55 ($26.55 per gram) · 6 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Gas Fiend Cured Resin 1G Concentrates | each | $26.55 | $26.55/g | The Dispensary. Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Astro Gas Cured Resin 1G Concentrates | each | $26.55 | $26.55/g | The Dispensary. Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | RSO Syringe 1G Concentrates | each | $27.61 | $27.61/g | The Dispensary. Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Pineapple Fruz Cured Resin 2G Concentrates | each | $59.47 | $29.73/g | The Dispensary. Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Morang - 1g - Live Rosin Badder Concentrates | each | $37.17 | $37.17/g | The Dispensary. Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Viper Cookies Live Resin Badder 1g Concentrates | each | $42.48 | $42.48/g | The Dispensary. Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest pre-rolls in Harrisburg
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: 605 Cannabis | Blueberry Sprinklez | Minis | 0.5g each | 10ct at The Dispensary. — $29.73 ($5.95 per gram) · 10 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 605 Cannabis | Blueberry Sprinklez | Minis | 0.5g each | 10ct 605 Cannabis · Pre-rolls | each · 10-pack | $29.73 | $5.95/g | The Dispensary. Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Pink Runtz 0.5g Pre-Roll Pre-rolls | each | $3.18 | $6.36/g | The Dispensary. Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | 605 Cannabis | Jack Herer | Joint | 1g 605 Cannabis · Pre-rolls | each | $8.49 | $8.49/g | The Dispensary. Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Black Honey Butter - Dog Walkers 2pc (2 - 0.5g pre-rolls) Pre-rolls | each | $8.49 | $16.98/g | The Dispensary. Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Astronaut Status Dog Walkers 2pc (2 - 0.5g pre-rolls) Pre-rolls | each | $8.49 | $16.98/g | The Dispensary. Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Astronaut Status -Jane West 'Night' 3pk (3 - 0.5g pre-rolls) Pre-rolls | each · 3-pack | $12.74 | $25.48/g | The Dispensary. Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Bubble's Blueberry - Prairie Pack 10pk (10 - 0.5g pre-rolls) Pre-rolls | each · 10-pack | $31.86 | $63.72/g | The Dispensary. Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Astronaut Status Prairie Pack 10pk (10 - 0.5g pre-rolls) Pre-rolls | each · 10-pack | $31.86 | $63.72/g | The Dispensary. Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest infused pre-rolls in Harrisburg
See all infused pre-rolls prices →Cheapest right now: Kali Mist Infused Pre-Roll 1g at The Dispensary. — $12.74 ($12.74 per gram) · 2 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Kali Mist Infused Pre-Roll 1g Infused Pre-rolls | each | $12.74 | $12.74/g | The Dispensary. Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | White Widow Infused Pre-Roll 1g Infused Pre-rolls | each | $12.74 | $12.74/g | The Dispensary. Harrisburg · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Harrisburg flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Harrisburg →Discounted items across Harrisburg menus, newest first.
Best dispensaries in Harrisburg →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Not enough published sizes yet to rank concentrates (6 items at 1 store), infused pre-rolls (2 items at 1 store), drinks (1 items at 1 store) in Harrisburg — we'd rather leave a category out than quote a range we can't stand behind.
Prices come from licensed South Dakota dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.