Cheapest weed in Burlington, VT
200 Burlington menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every Vermont city: cheapest weed in Vermont
Cheapest flower in Burlington
See all flower prices →Cheapest right now: White Runtz, 14g (Trim) at True 802 Cannabis — $20 ($1.43 per gram) · 61 comparable items at 3 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | White Runtz, 14g (Trim) Flower | half ounce | $20 | $1.43/g | True 802 Cannabis Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Sulva Haze, CBD FLOWER Flower | gram | $4 | $4/g | True 802 Cannabis Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Sour Grape Punch, 14g Smalls Flower | half ounce | $75 | $5.36/g | True 802 Cannabis Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Blueberry Hesh, 14g (Smalls) Flower | half ounce | $75 | $5.36/g | True 802 Cannabis Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Papaya, 14g (Smalls) Flower | half ounce | $75 | $5.36/g | True 802 Cannabis Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Don Mega, 14g (Smalls) Flower | half ounce | $75 | $5.36/g | True 802 Cannabis Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Black Runtz | Big Buds | 7g Flower | eighth | $24 | $6.86/g | Green Leaf Central Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Frosty 3.5g Flower | eighth | $24 | $6.86/g | Green Leaf Central Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Burlington
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Doughboi Farms | Green Crack | Cartridge | 1g at True 802 Cannabis — $35 ($35 per gram) · 44 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Doughboi Farms | Green Crack | Cartridge | 1g Doughboi Farms · Vape Pens | gram | $35 | $35/g | True 802 Cannabis Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Animal Runtz, 1g Cartridge Vape Pens | gram | $35 | $35/g | True 802 Cannabis Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Jet Fuel, 1g Cartridge Vape Pens | gram | $35 | $35/g | True 802 Cannabis Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Doughboi Farms | Strawberry Cough | Cartridge | 1g Doughboi Farms · Vape Pens | gram | $35 | $35/g | True 802 Cannabis Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Doughboi Farms | OG Kush | Cartridge | 1g Doughboi Farms · Vape Pens | gram | $35 | $35/g | True 802 Cannabis Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Boss Queen Vape | 1g Vape Pens | gram | $38 | $38/g | True 802 Cannabis Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Rebellious Rose Vape Cartridge Vape Pens | gram | $38 | $38/g | True 802 Cannabis Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Blueberry Mojito, 1g Disposable All-In-One Vape Vape Pens | gram | $45 | $45/g | True 802 Cannabis Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest edibles in Burlington
See all edibles prices →Cheapest right now: Dope & Hagen 100mg 20x5mg Pouches at True 802 Cannabis — $25 ($25 per 100mg of THC) · 11 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Dope & Hagen 100mg 20x5mg Pouches Edibles | each · 20-pack · 100mg THC | $25 | $25/100mg THC | True 802 Cannabis Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Doughboi Farms | Strawberry Lemonade Gummies | 100mg | 20 pk | 5mg/ea Doughboi Farms · Edibles | each · 20-pack · 100mg THC | $32 | $32/100mg THC | True 802 Cannabis Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Dark Chocolate Bar, 100mg (Hash Rosin Infused) Edibles | each · 100mg THC | $32 | $32/100mg THC | True 802 Cannabis Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Milk Chocolate Bar, 100mg (Hash Rosin Infused) Edibles | each · 100mg THC | $32 | $32/100mg THC | True 802 Cannabis Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Dough Duffles | Peach Pomegranate Gummies | 100mg | 20pk | 5mg/ea Doughboi Farms · Edibles | each · 20-pack · 100mg THC | $35 | $35/100mg THC | True 802 Cannabis Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Doughboi Farms | Dough Duffles | Grape Cola Gummies | 100mg | 20 ct|5mg/ea Doughboi Farms · Edibles | each · 20-pack · 100mg THC | $35 | $35/100mg THC | True 802 Cannabis Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Single SpringTab Indica 10mg 1pk Edibles | each · 10mg THC | $6 | $60/100mg THC | True 802 Cannabis Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Single SpringTab Sativa 10mg 1pk Edibles | each · 10mg THC | $6 | $60/100mg THC | True 802 Cannabis Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest concentrates in Burlington
See all concentrates prices →Cheapest right now: Hawaiian Bubba, 1g Dry Sift Hash at True 802 Cannabis — $26 ($26 per gram) · 22 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Hawaiian Bubba, 1g Dry Sift Hash Concentrates | gram | $26 | $26/g | True 802 Cannabis Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Dry Sift Hash, 1g Concentrates | gram | $30 | $30/g | True 802 Cannabis Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Ruby's Breath, 2g Static Hash Temple Ball Concentrates | 2 g | $60 | $30/g | True 802 Cannabis Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Motor City, 2g Bubble Hash Concentrates | 2 g | $60 | $30/g | True 802 Cannabis Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Acapulco Gold, 1g Flower Rosin Concentrates | gram | $40 | $40/g | True 802 Cannabis Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Bombay, 1.5g Electrocyclonic Dry-Sift Hashish Temple Ball Concentrates | 1.5 g | $60 | $40/g | True 802 Cannabis Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Black Maple #5, 1g Live Rosin Concentrates | gram | $42 | $42/g | True 802 Cannabis Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Bolinas Electrocylonic Dry Sift Hash, 1g Concentrates | gram | $45 | $45/g | True 802 Cannabis Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest pre-rolls in Burlington
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: Hybrid | Joints | 1g at Bern Gallery Weed Dispensary Burlington VT — $5 ($5 per gram) · 38 comparable items at 3 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Hybrid | Joints | 1g Pre-rolls | each | $5 | $5/g | Bern Gallery Weed Dispensary Burlington VT Burlington · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Indica | Joints | 1g Pre-rolls | each | $5 | $5/g | Green Leaf Central Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Sativa | Joints | 1g Pre-rolls | each | $5 | $5/g | Green Leaf Central Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Indica | Joints | 1g Pre-rolls | each | $5 | $5/g | Bern Gallery Weed Dispensary Burlington VT Burlington · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Sativa | Joints | 1g Pre-rolls | each | $5 | $5/g | Bern Gallery Weed Dispensary Burlington VT Burlington · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Hybrid | Joints | 1g Pre-rolls | each | $5 | $5/g | Green Leaf Central Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Banana Jealousy, 0.7g Pre-Roll Pre-rolls | 7/10 g | $8 | $8/piece | True 802 Cannabis Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Elvis, 0.7g Pre-Roll Pre-rolls | 7/10 g | $8 | $8/piece | True 802 Cannabis Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest infused pre-rolls in Burlington
See all infused pre-rolls prices →Cheapest right now: Very Berry Gary, 0.7g Infused Pre-Roll at True 802 Cannabis — $21 ($2.10 per gram) · 12 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Very Berry Gary, 0.7g Infused Pre-Roll Infused Pre-rolls | 7/10 g | $21 | $2.10/g | True 802 Cannabis Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Group Therapy, .7g Infused Pre-Roll Infused Pre-rolls | 7/10 g | $22 | $2.20/g | True 802 Cannabis Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Motor City Fuel Injected, 1.3g Infused Pre-Roll Infused Pre-rolls | 1.3 g | $18 | $13.85/g | True 802 Cannabis Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Voyager VI, 0.6 Infused Pre-Roll 5pk Infused Pre-rolls | 3 g · 5-pack | $50 | $16.67/g | True 802 Cannabis Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Lemon Cherry Sherb "Juiced Up!", 1.3g Bubble Hash Infused Pre-Roll Infused Pre-rolls | 1.3 g | $22 | $16.92/g | True 802 Cannabis Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | "Juggernaut" Hashplant X Space Queen 1g (Oreoz V 2.0 Bubble Hash Infused) Pre-Roll Infused Pre-rolls | gram | $20 | $20/g | True 802 Cannabis Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Super C-Gar "Carnival", 2g Infused Flower Cannagar Infused Pre-rolls | 2 g | $40 | $20/g | True 802 Cannabis Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Compound Z x Trich Beast / 1g Infused Pre-Roll (Live Rosin) Infused Pre-rolls | 1.25 g | $26 | $20.80/g | True 802 Cannabis Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Burlington flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Burlington →Discounted items across Burlington menus, newest first.
Best dispensaries in Burlington →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Prices come from licensed Vermont dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.