Cheapest concentrates in Burlington, VT
Cheapest right now: Hawaiian Bubba, 1g Dry Sift Hash at True 802 Cannabis — $26 ($26 per gram)
22 comparable concentrates listings at 1 Burlington dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare concentrates prices across every Vermont city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Hawaiian Bubba, 1g Dry Sift Hash Concentrates | gram | $26 | $26/g | True 802 Cannabis Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Dry Sift Hash, 1g Concentrates | gram | $30 | $30/g | True 802 Cannabis Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Ruby's Breath, 2g Static Hash Temple Ball Concentrates | 2 g | $60 | $30/g | True 802 Cannabis Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Motor City, 2g Bubble Hash Concentrates | 2 g | $60 | $30/g | True 802 Cannabis Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Acapulco Gold, 1g Flower Rosin Concentrates | gram | $40 | $40/g | True 802 Cannabis Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Bombay, 1.5g Electrocyclonic Dry-Sift Hashish Temple Ball Concentrates | 1.5 g | $60 | $40/g | True 802 Cannabis Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Black Maple #5, 1g Live Rosin Concentrates | gram | $42 | $42/g | True 802 Cannabis Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Bolinas Electrocylonic Dry Sift Hash, 1g Concentrates | gram | $45 | $45/g | True 802 Cannabis Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Backcountry Boof, 1g Live Rosin (Persy) Concentrates | gram | $48 | $48/g | True 802 Cannabis Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Moroccan Peaches, 1g Electrostatic Dry Sift Hash Concentrates | gram | $48 | $48/g | True 802 Cannabis Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Private Party, 1g 45u-159u Live Hash Concentrates | gram | $50 | $50/g | True 802 Cannabis Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Purple Z, 1g Live Rosin Concentrates | gram | $50 | $50/g | True 802 Cannabis Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Dosilato, 1g Live Rosin Hash Concentrates | gram | $50 | $50/g | True 802 Cannabis Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | SFVOG x Scented Marker, 1g Live Rosin Concentrates | gram | $50 | $50/g | True 802 Cannabis Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Grape Z | Solventless | Rosin | 1g Concentrates | gram | $50 | $50/g | True 802 Cannabis Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Bananaconda, 1g Live Rosin 90u-119u First Wash Concentrates | gram | $50 | $50/g | True 802 Cannabis Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Key Lime Tart, 1g Cold Cured Rosin Concentrates | gram | $50 | $50/g | True 802 Cannabis Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Gypsy Road, 1g Live Rosin 45u-119u Concentrates | gram | $50 | $50/g | True 802 Cannabis Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Red Lemons, 2g Live Rosin Concentrates | 2 g | $100 | $50/g | True 802 Cannabis Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Larry OG, 2g (Live Rosin) Bucket Concentrates | 2 g | $100 | $50/g | True 802 Cannabis Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Randy's Lime Candy / 2g Live Rosin Concentrates | 2 g | $100 | $50/g | True 802 Cannabis Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Doughboi Farms | Grease Monkey | Diamonds & Sauce | 1g Doughboi Farms · Concentrates | gram | $60 | $60/g | True 802 Cannabis Burlington · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Burlington concentrates prices compare
Every row above is priced per gram. That is the only way to compare a concentrates menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Burlington price: $50 per gram (middle of $30–$50). That works out to about $175 an eighth.
- 100% of priced concentrates listings in Burlington publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Burlington price data: cheapest weed in Burlington, cheap ounces, Burlington flower price index, Burlington deals.
Cheapest flowerCheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Vermont dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.