Cheapest flower in Jeffersonville, VT
Cheapest right now: Super Bolo Runtz | Big Buds | 3.5g at Cambridge Cannabis Company — $24 ($6.86 per gram)
10 comparable flower listings at 1 Jeffersonville dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every Vermont city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Super Bolo Runtz | Big Buds | 3.5g Crystal Collection · Flower | eighth | $24 | $6.86/g | Cambridge Cannabis Company Jeffersonville · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Frosty 3.5g Flower | eighth | $24 | $6.86/g | Cambridge Cannabis Company Jeffersonville · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Frosty Mac | Big Buds | 3.5g Crystal Collection · Flower | eighth | $24 | $6.86/g | Cambridge Cannabis Company Jeffersonville · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | RS 1000 Flower | eighth | $24 | $6.86/g | Cambridge Cannabis Company Jeffersonville · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Super Bolo Runtz Flower | eighth | $24 | $6.86/g | Cambridge Cannabis Company Jeffersonville · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Black Runtz | Big Buds | 7g Flower | eighth | $24 | $6.86/g | Cambridge Cannabis Company Jeffersonville · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Lemon Cherry Gelato | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $24 | $6.86/g | Cambridge Cannabis Company Jeffersonville · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | PB&J Flower | eighth | $24 | $6.86/g | Cambridge Cannabis Company Jeffersonville · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Pink Runtz Flower | eighth | $24 | $6.86/g | Cambridge Cannabis Company Jeffersonville · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Pink Runtz | Big Buds | 3.5g Crystal Collection · Flower | eighth | $24 | $6.86/g | Cambridge Cannabis Company Jeffersonville · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Jeffersonville flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Jeffersonville price: $6.86 per gram (middle of $6.86–$6.86). That works out to about $24.01 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Jeffersonville publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Jeffersonville price data: cheapest weed in Jeffersonville, cheap ounces, Jeffersonville flower price index, Jeffersonville deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Vermont dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.