Cheapest flower in Burlington, WA
Cheapest right now: Higher Cause MAC 28g at Caravan Cannabis Company — $20 ($0.71 per gram)
518 comparable flower listings at 2 Burlington dispensaries · ranked per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare flower prices across every Washington city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Higher Cause MAC 28g Flower | each | $20 | $0.71/g | Caravan Cannabis Company Burlington · ★ 3.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Medio yo' Momma 28g Hybrid Flower | each | $28 | $1/g | Caravan Cannabis Company Burlington · ★ 3.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Medio Ol' Mendo Indica 28g Flower | each | $35 | $1.25/g | Caravan Cannabis Company Burlington · ★ 3.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Medio Monsterberry 28g Indica Flower | each | $35 | $1.25/g | Caravan Cannabis Company Burlington · ★ 3.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Medio Lemon OG 28g Flower | each | $35 | $1.25/g | Caravan Cannabis Company Burlington · ★ 3.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Medio Ethos Cookies 28g Sativa Flower | each | $35 | $1.25/g | Caravan Cannabis Company Burlington · ★ 3.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Medio Zeloso Chismoso 28g Sativa Flower | each | $35 | $1.25/g | Caravan Cannabis Company Burlington · ★ 3.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Medio Sundaze 28g Hybrid Flower | each | $35 | $1.25/g | Caravan Cannabis Company Burlington · ★ 3.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 9 | Medio Yoga Pants 28g Hybrid Flower | each | $35 | $1.25/g | Caravan Cannabis Company Burlington · ★ 3.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 10 | Medio Strawberry Haze 28g Sativa Flower | each | $35 | $1.25/g | Caravan Cannabis Company Burlington · ★ 3.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 11 | Medio Black Koffee 28g Indica Flower | each | $35 | $1.25/g | Caravan Cannabis Company Burlington · ★ 3.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 12 | Medio Rainbow Sherbet 28g Hybrid Flower | each | $35 | $1.25/g | Caravan Cannabis Company Burlington · ★ 3.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 13 | NATURES RESERVE Flower Pink Lemonade (BURL) Flower | ounce | $50 | $1.79/g | Western Bud Burlington · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 14 | NATURES RESERVE Flower 9lb Hammer (BURL) Flower | ounce | $50 | $1.79/g | Western Bud Burlington · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 15 | NATURES RESERVE Flower Critical Kush (BURL) Flower | ounce | $50 | $1.79/g | Western Bud Burlington · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 16 | NATURES RESERVE Flower DJ Short Blueberry (BURL) Flower | ounce | $50 | $1.79/g | Western Bud Burlington · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 17 | NATURES RESERVE Flower Gods Gift (BURL) Flower | ounce | $50 | $1.79/g | Western Bud Burlington · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 18 | NATURES RESERVE Flower Obama Kush (BURL) Flower | ounce | $50 | $1.79/g | Western Bud Burlington · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 19 | NATURES RESERVE Flower Triple Chocolate Chip (BURL) Flower | ounce | $50 | $1.79/g | Western Bud Burlington · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 20 | Forbidden Farms Prism 3.5g Sativa Flower | each | $7 | $2/g | Caravan Cannabis Company Burlington · ★ 3.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 21 | Forbidden Farms Chocolope 3.5g Sativa Flower | each | $7 | $2/g | Caravan Cannabis Company Burlington · ★ 3.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 22 | Forbidden Farms 9lb Hammer 3.5g Flower | each | $7 | $2/g | Caravan Cannabis Company Burlington · ★ 3.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 23 | Forbidden Farms Lemon OG 3.5g Hybrid Flower | each | $7 | $2/g | Caravan Cannabis Company Burlington · ★ 3.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 24 | Forbidden Farms Grape Soda 3.5g Flower | each | $7 | $2/g | Caravan Cannabis Company Burlington · ★ 3.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 25 | Forbidden Farms Blueberry Squirt 3.5g Hybrid Flower | each | $7 | $2/g | Caravan Cannabis Company Burlington · ★ 3.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 26 | Bodega Buds Blackberry Headband 28g Flower | each | $60 | $2.14/g | Caravan Cannabis Company Burlington · ★ 3.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 27 | Bodega Buds Popcorn Permanent Marker 28g Hybrid Flower | each | $60 | $2.14/g | Caravan Cannabis Company Burlington · ★ 3.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 28 | Bodega Buds Popcorn Jealousy 28g Hybrid Flower | each | $60 | $2.14/g | Caravan Cannabis Company Burlington · ★ 3.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 29 | Bodega Buds Popcorn Candy Gas 28g Hybrid Flower | each | $60 | $2.14/g | Caravan Cannabis Company Burlington · ★ 3.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 30 | Eastbound Mochi Gelato Popcorn 14g Indica Flower | each | $39 | $2.79/g | Caravan Cannabis Company Burlington · ★ 3.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 31 | Eastbound Permanent Marker Popcorn 14g Indica Flower | each | $39 | $2.79/g | Caravan Cannabis Company Burlington · ★ 3.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 32 | Wicked Flower French Macaron (BURL) *BOM* Flower | eighth | $10 | $2.86/g | Western Bud Burlington · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 33 | Wicked Flower Cherry Do-Si-Do (BURL) *BOM* Flower | eighth | $10 | $2.86/g | Western Bud Burlington · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 34 | Mad Dog Grease Monkey 7g Indica Flower | each | $21 | $3/g | Caravan Cannabis Company Burlington · ★ 3.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 35 | Mad Dog Divine Banana 14g Indica Flower | each | $43 | $3.07/g | Caravan Cannabis Company Burlington · ★ 3.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 36 | Mad Dog Jet Fuel 14g Flower | each | $43 | $3.07/g | Caravan Cannabis Company Burlington · ★ 3.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 37 | Trail Blazin | Pennywise | Hybrid | [3.5g] Flower | each | $11 | $3.14/g | Caravan Cannabis Company Burlington · ★ 3.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 38 | Trail Blazin | 2:1 CBD Harlequin | Sativa | [3.5g] Flower | each | $11 | $3.14/g | Caravan Cannabis Company Burlington · ★ 3.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 39 | Mad Dog MAC #1 Hybrid 28g Flower | each | $88 | $3.14/g | Caravan Cannabis Company Burlington · ★ 3.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 40 | Mad Dog Sour Zkittlez 28g Sativa Flower | each | $88 | $3.14/g | Caravan Cannabis Company Burlington · ★ 3.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
How Burlington flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Burlington price: $11.43 per gram (middle of $3.71–$14.29). That works out to about $40 an eighth.
- 98.1% of priced flower listings in Burlington publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Burlington price data: cheapest weed in Burlington, cheap ounces, Burlington flower price index, Burlington deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Washington dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.