Cheapest carts & vapes in Wheeling, WV
Cheapest right now: Wildberry | 0.3g Nectar Pen | Hybrid at Zen Leaf Dispensary Wheeling — $30.25 ($3.02 per gram)
102 comparable vape pens listings at 1 Wheeling dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare carts & vapes prices across every West Virginia city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Wildberry | 0.3g Nectar Pen | Hybrid (the) Essence · Vape Pens | 3/10 g | $30.25 | $3.02/g | Zen Leaf Dispensary Wheeling Wheeling · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | (the) Essence Blueberry 0.3g All-In-One Vape Pens | 3/10 g | $30.25 | $3.02/g | Zen Leaf Dispensary Wheeling Wheeling · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | (the) Essence Bombz BDT 0.3g All-In-One Vape Pens | 3/10 g | $30.25 | $3.02/g | Zen Leaf Dispensary Wheeling Wheeling · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | (the) Essence Pink Zest 0.3g All-In-One Vape Pens | 3/10 g | $30.25 | $3.02/g | Zen Leaf Dispensary Wheeling Wheeling · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | (the) Essence Strawnana BDT 0.3g All-In-One Vape Pens | 3/10 g | $30.25 | $3.02/g | Zen Leaf Dispensary Wheeling Wheeling · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Savvy Fresh Berry 0.3g All-In-One Vape Pens | 3/10 g | $30.25 | $3.02/g | Zen Leaf Dispensary Wheeling Wheeling · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Savvy Purple Kush CBN 4:1 THC:CBN 0.3g All-In-One Vape Pens | 3/10 g | $30.25 | $3.02/g | Zen Leaf Dispensary Wheeling Wheeling · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Savvy Summer Melon 0.3g All-In-One Vape Pens | 3/10 g | $30.25 | $3.02/g | Zen Leaf Dispensary Wheeling Wheeling · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Savvy Sunday Brunch BDT 0.3g All-In-One Vape Pens | 3/10 g | $30.25 | $3.02/g | Zen Leaf Dispensary Wheeling Wheeling · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Watermelon | 0.3g Nectar Pen | Hybrid (the) Essence · Vape Pens | 3/10 g | $30.25 | $3.02/g | Zen Leaf Dispensary Wheeling Wheeling · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | (the) Essence Purpentine CDT 0.3g All-In-One Vape Pens | 3/10 g | $35.25 | $3.52/g | Zen Leaf Dispensary Wheeling Wheeling · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | (the) Essence The Soap CDT 0.3g All-In-One Vape Pens | 3/10 g | $35.25 | $3.52/g | Zen Leaf Dispensary Wheeling Wheeling · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | (the) Essence Fresh Powder CDT 0.3g All-In-One Vape Pens | 3/10 g | $35.25 | $3.52/g | Zen Leaf Dispensary Wheeling Wheeling · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | (the) Essence G Purps CDT 0.3g All-In-One Vape Pens | 3/10 g | $35.25 | $3.52/g | Zen Leaf Dispensary Wheeling Wheeling · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Savvy HYPHEN White Widow 2g Pod Vape Pens | 2 g | $84.25 | $42.13/g | Zen Leaf Dispensary Wheeling Wheeling · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Savvy HYPHEN Apple Fritts 2g Pod Vape Pens | 2 g | $84.25 | $42.13/g | Zen Leaf Dispensary Wheeling Wheeling · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Savvy HYPHEN Clementine 2g Pod Vape Pens | 2 g | $84.25 | $42.13/g | Zen Leaf Dispensary Wheeling Wheeling · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Savvy HYPHEN Grape Kush 2g Pod Vape Pens | 2 g | $84.25 | $42.13/g | Zen Leaf Dispensary Wheeling Wheeling · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Savvy HYPHEN Rainbow Belts 2g Pod Vape Pens | 2 g | $84.25 | $42.13/g | Zen Leaf Dispensary Wheeling Wheeling · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Savvy HYPHEN Peaches 2g Pod Vape Pens | 2 g | $84.25 | $42.13/g | Zen Leaf Dispensary Wheeling Wheeling · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Savvy HYPHEN Sour Tangie 2g Pod Vape Pens | 2 g | $84.25 | $42.13/g | Zen Leaf Dispensary Wheeling Wheeling · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Savvy HYPHEN Watermelon Z 2g Pod Vape Pens | 2 g | $84.25 | $42.13/g | Zen Leaf Dispensary Wheeling Wheeling · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Savvy | Blue Raz Haze | Pods | 2g Savvy · Vape Pens | 2 g | $84.25 | $42.13/g | Zen Leaf Dispensary Wheeling Wheeling · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Savvy | Blue Raz Haze | Disposable | 2g Savvy · Vape Pens | 2 g | $89.25 | $44.63/g | Zen Leaf Dispensary Wheeling Wheeling · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Savvy | Rainbow Belts | Disposable | 2g Savvy · Vape Pens | 2 g | $89.25 | $44.63/g | Zen Leaf Dispensary Wheeling Wheeling · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Savvy HYPHEN Apple Fritts 2g All-In-One Vape Pens | 2 g | $89.25 | $44.63/g | Zen Leaf Dispensary Wheeling Wheeling · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Savvy HYPHEN Clementine 2g All-In-One Vape Pens | 2 g | $89.25 | $44.63/g | Zen Leaf Dispensary Wheeling Wheeling · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Savvy HYPHEN Peaches 2g All-In-One Vape Pens | 2 g | $89.25 | $44.63/g | Zen Leaf Dispensary Wheeling Wheeling · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Savvy HYPHEN White Widow 2g All-In-One Vape Pens | 2 g | $89.25 | $44.63/g | Zen Leaf Dispensary Wheeling Wheeling · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Savvy | Sour Tangie | Pods | 2g Savvy · Vape Pens | 2 g | $89.25 | $44.63/g | Zen Leaf Dispensary Wheeling Wheeling · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Savvy | Watermelon Z | Pods | 2g Savvy · Vape Pens | 2 g | $89.25 | $44.63/g | Zen Leaf Dispensary Wheeling Wheeling · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Highlander Farms Red Bud Pop CDT 1g Cartridge Vape Pens | gram | $50.25 | $50.25/g | Zen Leaf Dispensary Wheeling Wheeling · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Highlander Farms Lake Of Fire CDT 1g Cartridge Vape Pens | gram | $50.25 | $50.25/g | Zen Leaf Dispensary Wheeling Wheeling · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Highlander Farms Blackwater Dream CDT 1g Cartridge Vape Pens | gram | $50.25 | $50.25/g | Zen Leaf Dispensary Wheeling Wheeling · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Savvy Sweet Diezzzel CBN 4:1 THC:CBN BDT 1g Cartridge Vape Pens | gram | $54.25 | $54.25/g | Zen Leaf Dispensary Wheeling Wheeling · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Savvy Blue Raz BDT 1g Cartridge Vape Pens | gram | $54.25 | $54.25/g | Zen Leaf Dispensary Wheeling Wheeling · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Savvy Peaches BDT 1g Cartridge Vape Pens | gram | $54.25 | $54.25/g | Zen Leaf Dispensary Wheeling Wheeling · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Savvy Grape Kush BDT 1g Cartridge Vape Pens | gram | $54.25 | $54.25/g | Zen Leaf Dispensary Wheeling Wheeling · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Savvy Maui Waui BDT 1g Cartridge Vape Pens | gram | $54.25 | $54.25/g | Zen Leaf Dispensary Wheeling Wheeling · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Savvy Rainbow Landrace BDT 1g Cartridge Vape Pens | gram | $54.25 | $54.25/g | Zen Leaf Dispensary Wheeling Wheeling · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Wheeling vape pens prices compare
Every row above is priced per gram of oil, so a 0.5g cart can't look cheaper than a 1g one. That is the only way to compare a vape pens menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Wheeling price: $59.25 per gram (middle of $3.53–$70.50). That works out to about $207.38 an eighth.
- 100% of priced vape pens listings in Wheeling publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Wheeling price data: cheapest weed in Wheeling, cheap ounces, Wheeling flower price index, Wheeling deals.
Cheapest flowerCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed West Virginia dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.