Hagerstown, MD cannabis price index
Flower in Hagerstown typically costs $9.29 per gram (average $9.58) — measured across 293 priced listings at 1 licensed dispensaries.
Comparable range $6.01–$12.86 per gram · index refreshed Sep 23, 2026
↑ See the statewide Maryland flower price index
Hagerstown flower prices by package size
Averages of the real packages on Hagerstown menus — not a per-gram figure multiplied up.
| Size | Average | Lowest | Average per gram | Listings |
|---|---|---|---|---|
| Eighth (3.5g) | $37.69 | $21 | $10.77 | 172 |
| Quarter (7g) | $65.59 | $38.50 | $9.37 | 45 |
| Half (14g) | $102.54 | $70 | $7.32 | 35 |
| Ounce (28g) | $179.74 | $140 | $6.42 | 19 |
Biggest current price drops in Hagerstown
Ranked by the discount off the listed original price.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | gmo | Cartridge | 1g LEGEND · Vape Pens | gram | $24$4040% off | $24/g | KOAN Cannabis Hagerstown · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Durban Poison | Big Buds | 3.5g Kind Tree · Flower | eighth | $25.20$4240% off | $7.20/g | KOAN Cannabis Hagerstown · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Blissful Wizard | Exclusive Flower [3.5g] Curio Wellness™ · Flower | eighth | $27$4540% off | $7.71/g | KOAN Cannabis Hagerstown · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Kush Lato - 3.5g - Cultivar Flower | eighth | $27$4540% off | $7.71/g | KOAN Cannabis Hagerstown · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Bubba's Peach Stand | Big Buds | 3.5g Culta · Flower | eighth | $30$5040% off | $8.57/g | KOAN Cannabis Hagerstown · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Fried Banana's - 3.5g - Cookies Flower | eighth | $30$5040% off | $8.57/g | KOAN Cannabis Hagerstown · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Blue Dream | AiroPod - Strain Series | 1g Pod Airo Brands · Vape Pens | gram | $30$5040% off | $30/g | KOAN Cannabis Hagerstown · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Frozen Paradise | AiroPod - Artisan Ice Series | 1g Pod Airo Brands · Vape Pens | gram | $33$5540% off | $33/g | KOAN Cannabis Hagerstown · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Frosted Dream | AiroPod - Artisan Ice Series | 1g Pod Airo Brands · Vape Pens | gram | $33$5540% off | $33/g | KOAN Cannabis Hagerstown · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Mystical Melody | AiroPod - Artisan Series | 1g Pod Airo Brands · Vape Pens | gram | $33$5540% off | $33/g | KOAN Cannabis Hagerstown · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Blue Limeade - 7g - MD Herb Co Flower | quarter | $42$7040% off | $6/g | KOAN Cannabis Hagerstown · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Chem & Chocolate Inf PR Kit - 7g - HiRoller Flower | quarter | $48$8040% off | $6.86/g | KOAN Cannabis Hagerstown · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | McRuntz Inf PR Kit - 7g - HiRoller Flower | quarter | $48$8040% off | $6.86/g | KOAN Cannabis Hagerstown · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Modified Grapes Inf PR Kit - 7g - HiRoller Flower | quarter | $48$8040% off | $6.86/g | KOAN Cannabis Hagerstown · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Deep Pockets Inf PR Kit- 7g - HiRoller Flower | quarter | $48$8040% off | $6.86/g | KOAN Cannabis Hagerstown · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Florida Wedding Flower District Cannabis · Flower | eighth | $21$3030% off | $6/g | KOAN Cannabis Hagerstown · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Gelato Cake Flower District Cannabis · Flower | eighth | $21$3030% off | $6/g | KOAN Cannabis Hagerstown · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Beach Cake - 3.5g - District Cannabis Flower | eighth | $21$3030% off | $6/g | KOAN Cannabis Hagerstown · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Permanent Marker - 3.5g - 777 Flower | eighth | $21$3030% off | $6/g | KOAN Cannabis Hagerstown · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Cherry Chem Flower District Cannabis · Flower | eighth | $21$3030% off | $6/g | KOAN Cannabis Hagerstown · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Pave Flower 3.5g District Cannabis · Flower | eighth | $21$3030% off | $6/g | KOAN Cannabis Hagerstown · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Cherry Limeade Cake Flower District Cannabis · Flower | eighth | $21$3030% off | $6/g | KOAN Cannabis Hagerstown · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | OG Kush Flower District Cannabis · Flower | eighth | $21$3030% off | $6/g | KOAN Cannabis Hagerstown · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | MK Ultra Black Ops | Gold | Trimmed Flower Grow West Cannabis Company · Flower | eighth | $21$3030% off | $6/g | KOAN Cannabis Hagerstown · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
How this index is built
Each priced flower listing in Hagerstown whose package size is published on the menu is converted to a price per gram. Listings with no published size are excluded rather than estimated, which is why the listing count here is smaller than the total menu count.
Go deeper: cheapest weed in Hagerstown, cheap ounces, cheapest flower per gram, Hagerstown deals.
Figures come from licensed Maryland dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.