Cheap ounces in Hagerstown, MD — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $140 — Grapefruit Gelato Flower at KOAN Cannabis ($5 per gram)
19 real 28g packages on Hagerstown menus · Hagerstown average $179.74 an ounce · typical flower $9.29 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Maryland city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Grapefruit Gelato Flower District Cannabis · Flower | ounce | $140$20030% off | $5/g | KOAN Cannabis Hagerstown · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | PINEAPPLE SKUNK gLeaf · Flower | ounce | $150 | $5.36/g | KOAN Cannabis Hagerstown · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | baked alaska | Big Buds | 28g LEGEND · Flower | ounce | $165 | $5.89/g | KOAN Cannabis Hagerstown · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | pineapple 99 | Big Buds | 28g LEGEND · Flower | ounce | $165 | $5.89/g | KOAN Cannabis Hagerstown · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | bone apple teet | Big Buds | 28g LEGEND · Flower | ounce | $165 | $5.89/g | KOAN Cannabis Hagerstown · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Durban Kush | Big Buds | 28g LEGEND · Flower | ounce | $165 | $5.89/g | KOAN Cannabis Hagerstown · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Blue Lemonade | Big Buds | 28g LEGEND · Flower | ounce | $175 | $6.25/g | KOAN Cannabis Hagerstown · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Blue Dreamish - 28g - Legend Flower | ounce | $175 | $6.25/g | KOAN Cannabis Hagerstown · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Monkey Berries Mixed Buds - 28g - gLeaf Flower | ounce | $180 | $6.43/g | KOAN Cannabis Hagerstown · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Cap Junky Mixed Buds - 28g - gLeaf Flower | ounce | $180 | $6.43/g | KOAN Cannabis Hagerstown · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Beaver Cookies Mixed Buds - 28g - gLeaf Flower | ounce | $180 | $6.43/g | KOAN Cannabis Hagerstown · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Permanent Marker Mixed Buds - 28g - gLeaf Flower | ounce | $180 | $6.43/g | KOAN Cannabis Hagerstown · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Orange Chemeleon - 28g - In House Flower | ounce | $185 | $6.61/g | KOAN Cannabis Hagerstown · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Lemon Margy - 28g - In House Flower | ounce | $185 | $6.61/g | KOAN Cannabis Hagerstown · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Black Cherry Punch - 28g - In House Flower | ounce | $185 | $6.61/g | KOAN Cannabis Hagerstown · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Skunk Hero - 28g - Modern Flower Flower | ounce | $200 | $7.14/g | KOAN Cannabis Hagerstown · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Krumpe Kush - 28g - Modern Flower Flower | ounce | $200 | $7.14/g | KOAN Cannabis Hagerstown · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Melonade - 28g - Modern Flower Flower | ounce | $200 | $7.14/g | KOAN Cannabis Hagerstown · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Permanent Marker Flower (28g) SunMed Growers · Flower | ounce | $240 | $8.57/g | KOAN Cannabis Hagerstown · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Hagerstown
19 packages in this price band among the cheapest Hagerstown ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Grapefruit Gelato Flower District Cannabis · Flower | ounce | $140$20030% off | $5/g | KOAN Cannabis Hagerstown · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | PINEAPPLE SKUNK gLeaf · Flower | ounce | $150 | $5.36/g | KOAN Cannabis Hagerstown · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | baked alaska | Big Buds | 28g LEGEND · Flower | ounce | $165 | $5.89/g | KOAN Cannabis Hagerstown · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | pineapple 99 | Big Buds | 28g LEGEND · Flower | ounce | $165 | $5.89/g | KOAN Cannabis Hagerstown · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | bone apple teet | Big Buds | 28g LEGEND · Flower | ounce | $165 | $5.89/g | KOAN Cannabis Hagerstown · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Durban Kush | Big Buds | 28g LEGEND · Flower | ounce | $165 | $5.89/g | KOAN Cannabis Hagerstown · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Blue Lemonade | Big Buds | 28g LEGEND · Flower | ounce | $175 | $6.25/g | KOAN Cannabis Hagerstown · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Blue Dreamish - 28g - Legend Flower | ounce | $175 | $6.25/g | KOAN Cannabis Hagerstown · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Monkey Berries Mixed Buds - 28g - gLeaf Flower | ounce | $180 | $6.43/g | KOAN Cannabis Hagerstown · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Cap Junky Mixed Buds - 28g - gLeaf Flower | ounce | $180 | $6.43/g | KOAN Cannabis Hagerstown · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Beaver Cookies Mixed Buds - 28g - gLeaf Flower | ounce | $180 | $6.43/g | KOAN Cannabis Hagerstown · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Permanent Marker Mixed Buds - 28g - gLeaf Flower | ounce | $180 | $6.43/g | KOAN Cannabis Hagerstown · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Orange Chemeleon - 28g - In House Flower | ounce | $185 | $6.61/g | KOAN Cannabis Hagerstown · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Lemon Margy - 28g - In House Flower | ounce | $185 | $6.61/g | KOAN Cannabis Hagerstown · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Black Cherry Punch - 28g - In House Flower | ounce | $185 | $6.61/g | KOAN Cannabis Hagerstown · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Hagerstown
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Hagerstown has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Hagerstown ounce: $179.74 across 19 listings, lowest $140.
- Average half ounce: $102.54.
- Average quarter: $65.59.
- Average eighth: $37.69.
See also the Hagerstown flower price index, cheapest flower per gram and Hagerstown deals.
Prices come from licensed Maryland dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.