White Plains, MD cannabis price index
Flower in White Plains typically costs $12.86 per gram (average $12.10) — measured across 211 priced listings at 1 licensed dispensaries.
Comparable range $9.64–$14.29 per gram · index refreshed Sep 23, 2026
↑ See the statewide Maryland flower price index
White Plains flower prices by package size
Averages of the real packages on White Plains menus — not a per-gram figure multiplied up.
| Size | Average | Lowest | Average per gram | Listings |
|---|---|---|---|---|
| Eighth (3.5g) | $46.04 | $25 | $13.15 | 151 |
| Quarter (7g) | $70 | $70 | $10 | 1 |
| Half (14g) | $133.29 | $110 | $9.52 | 41 |
| Ounce (28g) | $210 | $200 | $7.50 | 6 |
Biggest current price drops in White Plains
Ranked by the discount off the listed original price.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Find | Silver Dollar | Big Buds | 14g Find · Flower | eighth | $25$4038% off | $7.14/g | Dispensary Works White Plains · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Bulbz | Flower | 3.5g Find · Flower | eighth | $25$4038% off | $7.14/g | Dispensary Works White Plains · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Primary Colors | Flower | 3.5g Find · Flower | eighth | $25$4038% off | $7.14/g | Dispensary Works White Plains · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Hollaback Hawaiian | Flower | 3.5g Find · Flower | eighth | $25$4038% off | $7.14/g | Dispensary Works White Plains · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Half Moonana | Flower | 3.5g Find · Flower | eighth | $25$4038% off | $7.14/g | Dispensary Works White Plains · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Find Slingra Flower | eighth | $25$4038% off | $7.14/g | Dispensary Works White Plains · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Find B.A.M Flower | eighth | $25$4038% off | $7.14/g | Dispensary Works White Plains · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Delphi Diesel Small Buds - Dark Heart Collection Grassroots · Flower | eighth | $31.50$4530% off | $9/g | Dispensary Works White Plains · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Ray Charles Flower | eighth | $35$5030% off | $10/g | Dispensary Works White Plains · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Blue Lobster | Big Buds | 3.5g Grassroots · Flower | eighth | $35$5030% off | $10/g | Dispensary Works White Plains · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Pillow Mints Flower | eighth | $35$5030% off | $10/g | Dispensary Works White Plains · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Floral Frost Flower | eighth | $35$5030% off | $10/g | Dispensary Works White Plains · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Watermelon Cakez Flower Grassroots · Flower | eighth | $35$5030% off | $10/g | Dispensary Works White Plains · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Huckleberry Distillate Vape 0.5g SunMed Growers · Vape Pens | 1/2 g | $24$3020% off | $48/g | Dispensary Works White Plains · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | gg#4 | Cartridge | 0.5g Culta · Vape Pens | 1/2 g | $24$3020% off | $48/g | Dispensary Works White Plains · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Garlic Wizard Vape Cartridge [0.5g] Curio Wellness™ · Vape Pens | 1/2 g | $24$3020% off | $48/g | Dispensary Works White Plains · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Kush Mintz Vape Cartridge [0.5g] Curio Wellness™ · Vape Pens | 1/2 g | $24$3020% off | $48/g | Dispensary Works White Plains · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Blissful Wizard Vape Cartridge [1g] Curio Wellness™ · Vape Pens | 1/2 g | $24$3020% off | $48/g | Dispensary Works White Plains · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Blueberry Cookies Vape Cartridge [0.5g] Curio Wellness™ · Vape Pens | 1/2 g | $24$3020% off | $48/g | Dispensary Works White Plains · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Purple Kush | Vape Cartridge [0.5g] Curio Wellness™ · Vape Pens | 1/2 g | $24$3020% off | $48/g | Dispensary Works White Plains · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Orange Apricot Distillate Vape 0.5g SunMed Growers · Vape Pens | 1/2 g | $24$3020% off | $48/g | Dispensary Works White Plains · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | OG Lime Killer | Vape Cartridge [0.5g] Curio Wellness™ · Vape Pens | 1/2 g | $24$3020% off | $48/g | Dispensary Works White Plains · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Midnight Climax | Vape Cartridge [0.5g] Curio Wellness™ · Vape Pens | 1/2 g | $24$3020% off | $48/g | Dispensary Works White Plains · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Mango Kush Vape Cartridge [1g] Curio Wellness™ · Vape Pens | 1/2 g | $24$3020% off | $48/g | Dispensary Works White Plains · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
How this index is built
Each priced flower listing in White Plains whose package size is published on the menu is converted to a price per gram. Listings with no published size are excluded rather than estimated, which is why the listing count here is smaller than the total menu count.
Go deeper: cheapest weed in White Plains, cheap ounces, cheapest flower per gram, White Plains deals.
Figures come from licensed Maryland dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.