Cheap ounces in White Plains, MD — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $200 — Strane Stash Banana Frost at Dispensary Works ($7.14 per gram)
6 real 28g packages on White Plains menus · White Plains average $210 an ounce · typical flower $12.86 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Maryland city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Strane Stash Banana Frost Flower | ounce | $200 | $7.14/g | Dispensary Works White Plains · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Strane Stash Citrus Skunk Flower | ounce | $200 | $7.14/g | Dispensary Works White Plains · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Strane Stash Diesel Pound Cake Flower | ounce | $200 | $7.14/g | Dispensary Works White Plains · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Strane Stash Kush Breath Flower | ounce | $200 | $7.14/g | Dispensary Works White Plains · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Bravado | Big Buds | 3.5g Redemption · Flower | ounce | $230 | $8.21/g | Dispensary Works White Plains · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Cherry Pie OG Flower (28g) SunMed Growers · Flower | ounce | $230 | $8.21/g | Dispensary Works White Plains · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in White Plains
6 packages in this price band among the cheapest White Plains ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Strane Stash Banana Frost Flower | ounce | $200 | $7.14/g | Dispensary Works White Plains · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Strane Stash Citrus Skunk Flower | ounce | $200 | $7.14/g | Dispensary Works White Plains · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Strane Stash Diesel Pound Cake Flower | ounce | $200 | $7.14/g | Dispensary Works White Plains · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Strane Stash Kush Breath Flower | ounce | $200 | $7.14/g | Dispensary Works White Plains · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Bravado | Big Buds | 3.5g Redemption · Flower | ounce | $230 | $8.21/g | Dispensary Works White Plains · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Cherry Pie OG Flower (28g) SunMed Growers · Flower | ounce | $230 | $8.21/g | Dispensary Works White Plains · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in White Plains
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if White Plains has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average White Plains ounce: $210 across 6 listings, lowest $200.
- Average half ounce: $133.29.
- Average quarter: $70.
- Average eighth: $46.04.
See also the White Plains flower price index, cheapest flower per gram and White Plains deals.
Prices come from licensed Maryland dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.