Byram, MS cannabis price index
Flower in Byram typically costs $7.96 per gram (average $8.27) — measured across 416 priced listings at 3 licensed dispensaries.
Comparable range $5.14–$10.86 per gram · index refreshed Oct 2, 2026
↑ See the statewide Mississippi flower price index
Byram flower prices by package size
Averages of the real packages on Byram menus — not a per-gram figure multiplied up.
| Size | Average | Lowest | Average per gram | Listings |
|---|---|---|---|---|
| Eighth (3.5g) | $31.12 | $15 | $8.89 | 240 |
| Quarter (7g) | $42 | $22.50 | $6 | 129 |
| Half (14g) | $73.02 | $63 | $5.22 | 16 |
| Ounce (28g) | $168 | $168 | $6 | 5 |
Biggest current price drops in Byram
Ranked by the discount off the listed original price.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ROOTDOWN x SHC - Purple Pound Cake - Cured Crumble & Terp Sauce Concentrates | gram | $30$6050% off | $30/g | ROOTDOWN Byram · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | ROOTDOWN - Gorilla Glue #4 (GG4) - Flower Jar Flower | eighth | $23.40$3940% off | $6.69/g | ROOTDOWN Byram · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Rootdown - Rainbow Zangria - Flower Jar 3.5g ROOTDOWN · Flower | eighth | $23.40$3940% off | $6.69/g | ROOTDOWN Byram · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | 200mg Infused Honey Shots - Sherb MidSouth Extracts · Edibles | each · 200mg THC | $27$4033% off | $13.50/100mg THC | DABBS Cannabis Dispensary Byram · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Coastal Crop | 100mg | Sour Island Splash | Nano Resin Gummies Edibles | each · 100mg THC | $15$2232% off | $15/100mg THC | DABBS Cannabis Dispensary Byram · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Coastal Crop | 100mg | Berry Lit | Nano Resin Gummies Edibles | each · 100mg THC | $15$2232% off | $15/100mg THC | DABBS Cannabis Dispensary Byram · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Black Water Reserve | 7g | Lemozine Flower | quarter | $38$5531% off | $5.43/g | DABBS Cannabis Dispensary Byram · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Green Spark | 3.5g | Gastronaut Flower | eighth | $27$3931% off | $7.71/g | DABBS Cannabis Dispensary Byram · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Blackwater Reserve | 7g | Oreoz Blizard Flower | quarter | $34$4931% off | $4.86/g | DABBS Cannabis Dispensary Byram · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Black Water Reserve | 1g | Z Banger | Cured Resin Disposable Vape Pens | gram | $39$5630% off | $39/g | DABBS Cannabis Dispensary Byram · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | GruV | 500mg | Lemon Cherry Sherbet | FSO | 10pk Edibles | each · 10-pack · 500mg THC | $39$5630% off | $7.80/100mg THC | DABBS Cannabis Dispensary Byram · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Black Water Reserve | 1g | #34 | Cured Resin Disposable Vape Pens | gram | $39$5630% off | $39/g | DABBS Cannabis Dispensary Byram · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Black Water Reserve | 500mg | Mango | Gummies | 10pk Edibles | each · 10-pack · 500mg THC | $39$5630% off | $7.80/100mg THC | DABBS Cannabis Dispensary Byram · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Green Spark | 3.5g | Hunter's Moon Flower | eighth | $30$4330% off | $8.57/g | DABBS Cannabis Dispensary Byram · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Green Spark | 3.5g | Moon Blend Flower | eighth | $30$4330% off | $8.57/g | DABBS Cannabis Dispensary Byram · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Green Spark | 3.5g | Aloha Sugar Flower | eighth | $30$4330% off | $8.57/g | DABBS Cannabis Dispensary Byram · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | The Sipp | Bobcat Preroll - 1 g Pre-rolls | each | $7$1030% off | $7/g | River Remedy Byram · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | The Sipp | Blue Dream Preroll - 1 g Pre-rolls | each | $7$1030% off | $7/g | River Remedy Byram · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | The Sipp | Amarelo Preroll - 1 g Pre-rolls | each | $7$1030% off | $7/g | River Remedy Byram · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | The Sipp | Chineal Preroll - 1 g Pre-rolls | each | $7$1030% off | $7/g | River Remedy Byram · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | The Sipp | Gelato 41 Preroll - 1 g Pre-rolls | each | $7$1030% off | $7/g | River Remedy Byram · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | The Sipp | Lantz Preroll - 1 g Pre-rolls | each | $7$1030% off | $7/g | River Remedy Byram · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | The Sipp | Megan Fox Preroll - 1 g Pre-rolls | each | $7$1030% off | $7/g | River Remedy Byram · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | The Sipp | OG Runtz Preroll - 1 g Pre-rolls | each | $7$1030% off | $7/g | River Remedy Byram · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
How this index is built
Each priced flower listing in Byram whose package size is published on the menu is converted to a price per gram. Listings with no published size are excluded rather than estimated, which is why the listing count here is smaller than the total menu count.
Go deeper: cheapest weed in Byram, cheap ounces, cheapest flower per gram, Byram deals.
Figures come from licensed Mississippi dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.