Natchez, MS cannabis price index
Flower in Natchez typically costs $8.21 per gram (average $8.29) — measured across 154 priced listings at 2 licensed dispensaries.
Comparable range $5–$12 per gram · index refreshed Sep 23, 2026
↑ See the statewide Mississippi flower price index
Natchez flower prices by package size
Averages of the real packages on Natchez menus — not a per-gram figure multiplied up.
| Size | Average | Lowest | Average per gram | Listings |
|---|---|---|---|---|
| Eighth (3.5g) | $31.58 | $17.50 | $9.02 | 104 |
| Quarter (7g) | $46.53 | $31.50 | $6.65 | 39 |
| Half (14g) | $99.33 | $59.50 | $7.09 | 9 |
| Ounce (28g) | $222.50 | $215 | $7.95 | 2 |
Biggest current price drops in Natchez
Ranked by the discount off the listed original price.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Sage OG | Flower 3.5g Flower | eighth | $20$3543% off | $5.71/g | Star Buds Medical Cannabis Dispensary Natchez Natchez · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Noble Labs - THC Seltzer - Lime - 5mg Noble Labs · Drinks | each · 5mg THC | $5.60$830% off | $112/100mg THC | Star Buds Medical Cannabis Dispensary Natchez Natchez · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Alien Mintz x Permanent Marker | Pre-Roll 1g Pre-rolls | gram | $7$1030% off | $7/g | Star Buds Medical Cannabis Dispensary Natchez Natchez · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Kumquat | Pre-roll 1g Pre-rolls | gram | $7$1030% off | $7/g | Star Buds Medical Cannabis Dispensary Natchez Natchez · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Dark Chocolate | Chocolate Bar 100mg Edibles | each · 100mg THC | $8.40$1230% off | $8.40/100mg THC | Star Buds Medical Cannabis Dispensary Natchez Natchez · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Whippetz | Pre-roll 1g Pre-rolls | gram | $8.40$1230% off | $8.40/g | Star Buds Medical Cannabis Dispensary Natchez Natchez · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Road Trip - 1g Pre-Roll - Menage MidSouth Extracts · Pre-rolls | gram | $8.40$1230% off | $8.40/g | Star Buds Medical Cannabis Dispensary Natchez Natchez · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Jungle Punch | Pre-Roll 1g Pre-rolls | gram | $8.40$1230% off | $8.40/g | Star Buds Medical Cannabis Dispensary Natchez Natchez · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Sour Blue Razz | Gummie Singles 100mg Edibles | each · 100mg THC | $8.40$1230% off | $8.40/100mg THC | Star Buds Medical Cannabis Dispensary Natchez Natchez · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Sour Watermelon | Gummie Singles 100mg Edibles | each · 100mg THC | $8.40$1230% off | $8.40/100mg THC | Star Buds Medical Cannabis Dispensary Natchez Natchez · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | AK 47 | Pre-roll Pack 1g Pre-rolls | gram | $8.40$1230% off | $8.40/g | Star Buds Medical Cannabis Dispensary Natchez Natchez · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Halle Berry | Pre-Roll 1g Pre-rolls | gram | $8.40$1230% off | $8.40/g | Star Buds Medical Cannabis Dispensary Natchez Natchez · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Powdered Sugar | Pre-Roll 1g Pre-rolls | gram | $8.40$1230% off | $8.40/g | Star Buds Medical Cannabis Dispensary Natchez Natchez · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | EMC | Pre-Roll 1g Pre-rolls | gram | $8.40$1230% off | $8.40/g | Star Buds Medical Cannabis Dispensary Natchez Natchez · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Blueberry Trainmac | Joints | 0.5g | 2pk Pre-rolls | gram · 2-pack | $9.10$1330% off | $9.10/g | Star Buds Medical Cannabis Dispensary Natchez Natchez · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Pink Nerdz x Rainbow Belts | Cartridge 0.5g Vape Pens | 1/2 g | $10.50$1530% off | $21/g | Star Buds Medical Cannabis Dispensary Natchez Natchez · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Space Station | Infused Pre-roll 1g Infused Pre-rolls | gram | $10.50$1530% off | $10.50/g | Star Buds Medical Cannabis Dispensary Natchez Natchez · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Dosado Sherbet | Infused Pre-roll 1g Infused Pre-rolls | gram | $10.50$1530% off | $10.50/g | Star Buds Medical Cannabis Dispensary Natchez Natchez · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Cookies x Triple OG | Cartridge 0.5g Vape Pens | 1/2 g | $10.50$1530% off | $21/g | Star Buds Medical Cannabis Dispensary Natchez Natchez · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Double Cross | Infused Pre-roll 1g Infused Pre-rolls | gram | $10.50$1530% off | $10.50/g | Star Buds Medical Cannabis Dispensary Natchez Natchez · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Fun Dip | Infused Pre-Roll 1g Infused Pre-rolls | gram | $11.20$1630% off | $11.20/g | Star Buds Medical Cannabis Dispensary Natchez Natchez · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Strawberry Skrilla | Infused Pre-Roll 1g Infused Pre-rolls | gram | $11.20$1630% off | $11.20/g | Star Buds Medical Cannabis Dispensary Natchez Natchez · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Cherry Bang Bang | Infused Joints | 1g | 2pk Infused Pre-rolls | gram · 2-pack | $11.20$1630% off | $11.20/g | Star Buds Medical Cannabis Dispensary Natchez Natchez · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Jenny Kush | Infused Joints | 1g | 2pk Infused Pre-rolls | gram · 2-pack | $11.20$1630% off | $11.20/g | Star Buds Medical Cannabis Dispensary Natchez Natchez · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
How this index is built
Each priced flower listing in Natchez whose package size is published on the menu is converted to a price per gram. Listings with no published size are excluded rather than estimated, which is why the listing count here is smaller than the total menu count.
Go deeper: cheapest weed in Natchez, cheap ounces, cheapest flower per gram, Natchez deals.
Figures come from licensed Mississippi dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.