Keansburg, NJ cannabis price index
Flower in Keansburg typically costs $10.29 per gram (average $10.31) — measured across 295 priced listings at 1 licensed dispensaries.
Comparable range $6.17–$13.71 per gram · index refreshed Sep 23, 2026
↑ See the statewide New Jersey flower price index
Keansburg flower prices by package size
Averages of the real packages on Keansburg menus — not a per-gram figure multiplied up.
| Size | Average | Lowest | Average per gram | Listings |
|---|---|---|---|---|
| Eighth (3.5g) | $40.67 | $28 | $11.62 | 155 |
| Quarter (7g) | $69.04 | $33.75 | $9.86 | 78 |
| Half (14g) | $104.92 | $52.50 | $7.49 | 38 |
| Ounce (28g) | $149.76 | $120 | $5.35 | 17 |
Biggest current price drops in Keansburg
Ranked by the discount off the listed original price.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | BOTANIST | LEMON WOODER ICE | 3.5G Flower | each | $29.25$4535% off | $8.36/g | NJ LEAF Keansburg Keansburg · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Billionaire | Big Buds | 3.5g The Botanist · Flower | each | $29.25$4535% off | $8.36/g | NJ LEAF Keansburg Keansburg · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Tasty Trees | Flower | 3.5g The Botanist · Flower | each | $29.25$4535% off | $8.36/g | NJ LEAF Keansburg Keansburg · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | The Botanist | Chem Chillz | Flower | 3.5g The Botanist · Flower | each | $29.25$4535% off | $8.36/g | NJ LEAF Keansburg Keansburg · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Puna Alien Fuel | Flower | 3.5g The Botanist · Flower | each | $29.25$4535% off | $8.36/g | NJ LEAF Keansburg Keansburg · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | The Botanist | Chocolate Cherry Og | Flower | 3.5g The Botanist · Flower | each | $29.25$4535% off | $8.36/g | NJ LEAF Keansburg Keansburg · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Bold Cherry Cola | Disposable | 1g The Botanist · Vape Pens | each | $29.25$4535% off | $29.25/g | NJ LEAF Keansburg Keansburg · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Bold Orange Cream | Disposable | 1g The Botanist · Vape Pens | each | $29.25$4535% off | $29.25/g | NJ LEAF Keansburg Keansburg · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | The Botanist | Mint Sherbert | Flower | 3.5g The Botanist · Flower | each | $29.25$4535% off | $8.36/g | NJ LEAF Keansburg Keansburg · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | BOTANIST | VELVET ROPES | 3.5G FLOWER Flower | each | $29.25$4535% off | $8.36/g | NJ LEAF Keansburg Keansburg · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | BOTANIST | VIOLET FOG | 3.5G FLOWER Flower | each | $29.25$4535% off | $8.36/g | NJ LEAF Keansburg Keansburg · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | The Botanist | Grapple Pie | Flower | 3.5g The Botanist · Flower | each | $29.25$4535% off | $8.36/g | NJ LEAF Keansburg Keansburg · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | The Botanist | Sour Banana Sherbert | Flower | 3.5g The Botanist · Flower | each | $29.25$4535% off | $8.36/g | NJ LEAF Keansburg Keansburg · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | The Botanist | Rainbow Belts 2.0 | Flower | 3.5g The Botanist · Flower | each | $29.25$4535% off | $8.36/g | NJ LEAF Keansburg Keansburg · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | The Botanist | LA Kush Cake | Flower | 3.5g The Botanist · Flower | each | $29.25$4535% off | $8.36/g | NJ LEAF Keansburg Keansburg · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | SUPERFLUX | CHOCOLATE CHERRY OG | 3.5G INFUSED SHAKE Flower | each | $32.50$5035% off | $9.29/g | NJ LEAF Keansburg Keansburg · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 17 | SUPERFLUX | INFUSED SHAKE | LA KUSH CAKE | 3.5G Flower | each | $32.50$5035% off | $9.29/g | NJ LEAF Keansburg Keansburg · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 18 | SUPERFLUX | INFUSED SHAKE | VIOLET FOG | 3.5G Flower | each | $32.50$5035% off | $9.29/g | NJ LEAF Keansburg Keansburg · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 19 | SUPERFLUX | MINT SHERBERT | 3.5G INFUSED SHAKE - 3.5 g Flower | each | $32.50$5035% off | $9.29/g | NJ LEAF Keansburg Keansburg · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 20 | SUPERFLUX | CANDY MARGY | INFUSED SHAKE| 3.5G Flower | each | $32.50$5035% off | $9.29/g | NJ LEAF Keansburg Keansburg · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 21 | SUPERFLUX | PUNA ALIEN FUEL | 3.5G INFUSED SHAKE Flower | each | $32.50$5035% off | $9.29/g | NJ LEAF Keansburg Keansburg · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 22 | SUPERFLUX | VELVET ROPES | 3.5G INFUSED SHAKE Flower | each | $32.50$5035% off | $9.29/g | NJ LEAF Keansburg Keansburg · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 23 | SUPERFLUX | JAM BERRY OG | 3.5G INFUSED SHAKE Flower | each | $32.50$5035% off | $9.29/g | NJ LEAF Keansburg Keansburg · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 24 | THE BOTANIST | GRAPPLE PIE | 7G FLOWER Flower | each | $48.75$7535% off | $6.96/g | NJ LEAF Keansburg Keansburg · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
How this index is built
Each priced flower listing in Keansburg whose package size is published on the menu is converted to a price per gram. Listings with no published size are excluded rather than estimated, which is why the listing count here is smaller than the total menu count.
Go deeper: cheapest weed in Keansburg, cheap ounces, cheapest flower per gram, Keansburg deals.
Figures come from licensed New Jersey dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.