Niagara Falls, NY cannabis price index
Flower in Niagara Falls typically costs $7.24 per gram (average $7.66) — measured across 36 priced listings at 1 licensed dispensaries.
Comparable range $4.55–$10.28 per gram · index refreshed Sep 23, 2026
↑ See the statewide New York flower price index
Niagara Falls flower prices by package size
Averages of the real packages on Niagara Falls menus — not a per-gram figure multiplied up.
| Size | Average | Lowest | Average per gram | Listings |
|---|---|---|---|---|
| Eighth (3.5g) | $33.37 | $22.39 | $9.53 | 19 |
| Quarter (7g) | $35.42 | $31.99 | $5.06 | 7 |
| Half (14g) | $67.99 | $67.99 | $4.86 | 1 |
| Ounce (28g) | $111.82 | $92.02 | $3.99 | 6 |
Biggest current price drops in Niagara Falls
Ranked by the discount off the listed original price.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Grön | Milk Chocolate (Sea Salt) MINI bar | *Daytime Sativa* | 1:1 | Chocolate - 100 mg Edibles | each · 100mg THC | $4.20$13.9970% off | $4.20/100mg THC | Carry-On Cannabis Niagara Falls · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Grön | MEGA | Big Apple | 100mg | Gummy - 100 mg Edibles | each · 100mg THC | $5.40$17.9970% off | $5.40/100mg THC | Carry-On Cannabis Niagara Falls · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Grön | MEGA | Blue Razzleberry *Daytime Sativa* | 1:1 | Gummy - 109.8 mg Edibles | each · 109.8mg THC | $5.40$17.9970% off | $4.92/100mg THC | Carry-On Cannabis Niagara Falls · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Grön | Dark Chocolate (Sea Salt) Full-Sized Bar | *Sleepy Indica* | 1:1:1 - 100 mg Edibles | each · 100mg THC | $6.60$21.9970% off | $6.60/100mg THC | Carry-On Cannabis Niagara Falls · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Pips | Milk Chocolate Candy Coated | Edibles | 100mg | 20ct | 5mg/ea Grön Edibles · Edibles | each · 20-pack · 100mg THC | $6.60$21.9970% off | $6.60/100mg THC | Carry-On Cannabis Niagara Falls · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Grön | Pips | Milk Chocolate Caramel | *Daytime Sativa* | 3:1 - 100 mg Edibles | each · 100mg THC | $6.60$21.9970% off | $6.60/100mg THC | Carry-On Cannabis Niagara Falls · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Grön | Pips | Dark Chocolate | *Sleepy Indica* | 1:1:1 - 100 mg Edibles | each · 100mg THC | $6.60$21.9970% off | $6.60/100mg THC | Carry-On Cannabis Niagara Falls · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Grön | Pips | Dark Chocolate | *Indica* | 100mg - 100 mg Edibles | each · 100mg THC | $6.60$21.9970% off | $6.60/100mg THC | Carry-On Cannabis Niagara Falls · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Grön | Dark Chocolate Full-Sized Bar | *Indica* | 100 mg - 100 mg Edibles | each · 100mg THC | $6.60$21.9970% off | $6.60/100mg THC | Carry-On Cannabis Niagara Falls · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Gentlemen Smugglers | Cheesecake | 1g Pre-roll Pre-rolls | each | $7.79$11.9935% off | $7.79/g | Carry-On Cannabis Niagara Falls · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | GDP | Cartridge | 1g Vape Pens | each | $19.49$29.9935% off | $19.49/g | Carry-On Cannabis Niagara Falls · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | GG#4 | Disposable | 1g Vape Pens | each | $25.88$39.8135% off | $25.88/g | Carry-On Cannabis Niagara Falls · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Bison Botanics | Funk Juice | 1g | AIO Vape - 1 g Vape Pens | each | $25.88$39.8135% off | $25.88/g | Carry-On Cannabis Niagara Falls · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | 5 Boro | Permanent Marker | 0.7g Dime Bag Flower | each | $7.07$8.8420% off | $10.10/g | Carry-On Cannabis Niagara Falls · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Cereal Milk – Flower – 0.7g 5Boro Cannabis · Flower | each | $7.07$8.8420% off | $10.10/g | Carry-On Cannabis Niagara Falls · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Fuel Pump – Flower – 0.7g 5Boro Cannabis · Flower | each | $7.07$8.8420% off | $10.10/g | Carry-On Cannabis Niagara Falls · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Blue Cheese | 3.5g Flower | each | $22.39$27.9920% off | $6.40/g | Carry-On Cannabis Niagara Falls · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Bombae | 3.5g Flower | each | $22.39$27.9920% off | $6.40/g | Carry-On Cannabis Niagara Falls · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Cloudberry | 3.5g Flower | each | $22.39$27.9920% off | $6.40/g | Carry-On Cannabis Niagara Falls · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Blueberry Cupcake | 3.5g Flower | each | $22.39$27.9920% off | $6.40/g | Carry-On Cannabis Niagara Falls · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Rolling Green | Midnight Grape | 3.5g - 3.5 g Flower | each | $28.31$35.3920% off | $8.09/g | Carry-On Cannabis Niagara Falls · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Black Scotti | Value Line Flower | 3.5g Rolling Green Cannabis · Flower | each | $28.31$35.3920% off | $8.09/g | Carry-On Cannabis Niagara Falls · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | TWIC3 BAK3D | Cheese Plz | 7g - 7 g Flower | each | $31.99$39.9920% off | $4.57/g | Carry-On Cannabis Niagara Falls · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | TWIC3 BAK3D | Strawberry Sunrise | 7g - 7 g Flower | each | $31.99$39.9920% off | $4.57/g | Carry-On Cannabis Niagara Falls · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
How this index is built
Each priced flower listing in Niagara Falls whose package size is published on the menu is converted to a price per gram. Listings with no published size are excluded rather than estimated, which is why the listing count here is smaller than the total menu count.
Go deeper: cheapest weed in Niagara Falls, cheap ounces, cheapest flower per gram, Niagara Falls deals.
Figures come from licensed New York dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.